Neįgaliesiems

Startuoja nauja UEFA programa, skatinanti socialinę įtrauktį – „FootbALL“

UEFA pradeda „FootbALL“ programą, siekdama pabrėžti įvairovės ir įtraukimo į Europos futbolą svarbą

Futbolo programa pabrėžia futbolo galią skatinti teigiamus socialinius pokyčius visose Europos bendruomenėse ir pasisako už tai, kad žaidimas būtų atviras visiems, kad visi galėtų juo mėgautis, žaisti, mokytis ir tobulėti.

„FootbALL“ kampanijos startas žymi plačios programos, kuri užtikrins įtraukią ir lygių galimybių erą Europos futbole, glaudžiai bendradarbiaujant su visomis Europos futbolo suinteresuotosiomis šalimis, kad būtų skatinami teigiami socialiniai pokyčiai, pradžią.

Programą sudaro trys pagrindiniai faktoriai – Kampanija, Platforma ir Aktyvavimas – kurie sujungia visas UEFA socialinio tvarumo iniciatyvas, renginius ir kampanijas.

Ši nauja iniciatyva remiasi nuolatiniu UEFA įsipareigojimu naudoti futbolą kaip katalizatorių, skatinantį pozityvius pokyčius visuomenėje, su paprasta, bet reikšminga žinia: futbole laukiami yra visi.

„FootbALL“ paskatins naujus švietimo veiksmus ir sustiprins esamus, tokius kaip edukacinė programa „Outraged“, toliau informuodama visuomenę apie UEFA, jos organizacijų narių ir futbolo partnerių pastangas siekiant įtraukties ir lygybės Europos futbole.

Programa taip pat prisideda prie UEFA tvarumo strategijos tikslų – įkvėpti, suaktyvinti ir paspartinti kolektyvinius veiksmus remiant socialinį ir aplinkos tvarumą Europos futbolo kontekste.

UEFA prezidentas Aleksandras Čeferinas įsitikinęs, kad futbolas gali paskatinti teigiamus pokyčius:

„Futbolas su savo universalia kalba gali įveikti barjerus ir suvienyti širdis. Įtraukimas ir atvirumas yra tie faktoriai, atskleidžiantys tikrąjį mūsų žaidimo potencialą. Suteikdamas galimybes visiems, nepaisant kilmės, lyties ar sugebėjimų, futbolas sukuria vienodas sąlygas, kuriose visi jaučiasi laukiami, gerbiami ir vertinami, – sakė UEFA prezidentas. – „FootbALL“ iniciatyva siekiame sukurti aplinką, kurioje talentai galės vystytis be diskriminacijos, o jų svajonėms nebus ribų“.

„FootbALL“ pristatymo vaizdo kampanija pasakoja apie futbolo bendruomenės narius iš skirtingų sluoksnių ir kurie atlieka skirtingus vaidmenis futbole: nuo teisėjo iki aikštelės prižiūrėtojo, nuo sirgaliaus iki trenerio.

Juo siekiama mesti iššūkį žiūrovo išankstiniams nusistatymams ir prielaidoms apie pagrindinius veikėjus ir parodo, kad nepaisant jų skirtumų ir unikalių savybių, jie visi priklauso futbolui. Vienas iš tokių vaizdo įrašo pavyzdžių yra Lindos Repetti, kuri dirba Genujos „Luigi Ferraris“ stadione aikštyno prižiūrėtoja, istorija: „Žmonės nustemba, kai pasakau, kad dirbu aikštės prižiūrėtoja, nes nėra daug moterų, kurios dirba šį darbą. Visada kovojau ir sunkiai dirbau dėl savo vaidmens“.

Augant UEFA Čempionų lygos finalo Stambule laukimui, „FootbALL“ programos kampanija oficialiai prasidės per šį parodomąjį renginį. Sirgaliai pastebės aktyvumą ne tik stadione ant perimetro lentų, iškabų ir stadiono ekrano, bet ir UEFA socialinės žiniasklaidos kanaluose prieš, per ir po rungtynių.

Stambule vykstančio UEFA Čempionų lygos festivalio lankytojai taip pat susipažins su kampanija, ypač per „Ultimate Champions turnyrą“. Ant UEFA ir legendinių Turkijos žaidėjų marškinėlių bus rodomas naujas kampanijos logotipas, nes jie išdidžiai palaiko „FootbALL“ kampaniją.

Prancūzijos futbolo legenda Patrickas Vieira išskiria abipusės pagarbos svarbą futbole.

„Futbolas unikalus tuo, kad gali peržengti tautybės, etninės priklausomybės, lyties ir religijos ribas. Nuo mažens vaikai mokosi žaisti kartu ir kalbėti viena bendra – futbolo – kalba. Turime branginti ir saugoti futbolo įvairovę, kad kiekvienas jaustųsi gerbiamas ir laikomas bendruomenės dalimi“, – sakė jis.

Vėliau šį mėnesį inauguraciniai „FootbALL“ apdovanojimai bus įteikti nacionalinei asociacijai, klubui, žaidėjui ir lygai, kurie labiausiai prisidėjo prie įtraukties, lygybės ir įvairovės projektų futbole. 2023–2024 m. ir vėlesniais sezonais „FootbALL“ programa bus toliau įgyvendinama visose UEFA varžybose ir nacionaliniu lygmeniu, glaudžiai bendradarbiaujant su UEFA asociacijomis narėmis.

UEFA nuotr.;

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS