Neįgaliesiems

Startuoja naujas projektas – regioniniai Lietuvos futbolo talentų centrai

Lietuvos futbolo federacijos techninis departamentas pristato naują projektą, kuris bus pradėtas jau visai netrukus – regioninių futbolo talentų centrų iniciatyvą.

Siekdamas ir toliau tobulinti jaunųjų žaidėjų ugdymą Lietuvoje, futbolo federacijos techninis departamentas netrukus pradės naują iniciatyvą, kuri turėtų suteikti dar daugiau kokybės jaunų futbolininkų ugdyme – regioninių talentų programa.

Ši programa siekia sukurti tvarų kelią ilgalaikiam talentų tobulėjimui, maksimaliai padidindama kiekvieno dalyvaujančio galimybes kiekvieną dieną būti vis geresniu. Nustačius kiekvieną talentą visuose regioniniuose centruose, kiekvienam dalyviui bus suteiktas šansas išnaudoti visą savo potencialą.

„Mūsų tikslas – ugdyti talentus, išlaisvinant juos nuo rungtynių rezultato siekimo. Labai sunku arba neįmanoma nustatyti, kaip klostysis jaunųjų talentų pasirodymas ir tobulėjimas. Dėl šios priežasties privalome suteikti optimalų treniruočių procesą visapusiškam žaidėjo tobulėjimui“, – teigė LFF techninis direktorius Reinholdas Breu.

Pats regioninių talentų centrų veikimo principas – dedamas akcentas ne į masiškumą, o į didžiausių ir perspektyviausių talentų atpažinimą ir nuoseklų darbą su mažesne, bet kokybiškesne jaunų futbolininkų grupe.

Iš viso bus įkurti aštuoni regioniniai centrai (du Vilniuje, o taip pat – Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Panevėžyje, Telšiuose ir Marijampolėje). Atvirų treniruočių metu šiuose regionuose bus atrenkami didžiausi talentai (po 12 jų) ir su jais bus vykdomos nuoseklios ir akcentuotos treniruotės su atitinkamuose regionuose dirbsiančiais treneriais. Grupės bus U10-U11 ir U12-U13 amžiaus vaikai, jos treniruosis po du kartus per savaitę.

Taip pat svarbus akcentas – ir regioninių centrų trenerių integravimas į nacionalinių jaunimo rinktinių stovyklas bei galimybė pamatyti rinktinių darbą iš arti.

Treneriai šiame projekte visą metodinę medžiagą gaus iš organizatorių ir turės kiekvienos treniruotės planą, kuriame bus numatyti svarbiausi akcentai tai treniruotei. Ar tai būtų tam tikras žaidimo modelis, ar kažkokios atskiros žaidybinės situacijos. Tad visuose regionuose treneriais dirbs pagal vieningą sistemą.

„Su visa techninio departamento patirtimi esame pasirengę palaikyti geriausius savo talentus visoje šalyje, suteikiant galimybę kelti individualų technikos, taktikos ir fizinio pasirengimo lygį“, – teigė šio projekto vadovas Lukas Artimavičius.

Gegužės mėnesį startuos atvirosios atrankos, kurių metų regionuose bus atrinkti didžiausi talentai, jie birželio, rugpjūčio, rugsėjo ir spalio mėnesiais treniruosis savo regionų grupelėse su kitais talentingiausiais regiono jaunaisiais futbolininkais.

Gegužės 5 dieną įvyks pirminis šio projekto pristatymas.

Pažymėtina, kad tokia pati regioninių talentų centrų sistema bus taikoma ir mergaitėms, kuriose jos taip pat turės visas galimybes tobulėti.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS