Neįgaliesiems

Su „Futboliuku“ – nuo pat pradžių

Nuo tada kai dienos šviesą išvydo darželiams skirtas projektas „Futboliukas“, pedagogės kaunietė Daiva Statkevičienė ir vilnietė Kristina Surdokaitė praleido šimtus, o gal ir tūkstančius valandų su šiuo žaidimu.

Už besitęsiantį indėlį į masinio futbolo veiklą joms neseniai atkeliavo simbolinės statulėlės pavadintos „Mūsų Stiprybė Pedagogas“.

Šia iniciatyva Masinio futbolo asociacija antrus metus dėkoja patiems aktyviausiems ugdytojams mokyklose ir ikimokyklinio ugdymo įstaigose. Šiemet tarp gavusiųjų padėkas – ir Kristina Surdokaitė iš Vilniaus lopšelio-darželio „Rūta“ ir Daiva Statkevičienė iš Kauno lopšelio-darželio „Ąžuoliukas“.

„Kristina ir Daiva – ilgametės masinio futbolo draugės, kurios ne tik nuo pradžių dalyvauja „Futboliuko“ projekte, bet ir organizuodamos festivalius bei kitas veiklas festivalių skatino sportuoti tūkstančius vaikų, savo pavyzdžiais ir darbais įkvėpė kitus. Apie jų veiklas būtų galima kalbėti ir pasakoti daug, bet tiesiog norėjome dar kartą pasidžiaugti kad jos yra kartu su futbolu. Esame dėkingi joms ir visiems pedagogams, kurie netgi šiuo sunkiu laikotarpiu, kiek buvo įmanoma, nesustojo“, – sakė Masinio futbolo asociacijos direktorius Ignas Marcinkevičius.

D. Statkevičienė ir K. Surdokaitė su kolegėmis kasmet organizuoja „Futboliuko Kalėdų“ festivalius bei kitus renginius. K. Surdokaitės iniciatyva gimė „Ypatingos treniruotės ypatingiems vaikams“ – festivalis renginių vaikams su specialiaisiais poreikiais. D. Statkevičienė savo patirtimi dalinasi su kitais pedagogais įvairiuose kursuose.

Už savo veiklas abi specialistės jau įvertintos tarptautiniu mastu – UEFA joms skyrė sidabrinį prizą kaip vienoms iš geriausių masinio futbolo lyderių. D. Statkevičienė apdovanojimo sulaukė 2014 metais, K. Surdokaitė – 2018 metais. Taip pat pernai UEFA apdovanojimu įvertinta ir Kristinos iniciatyva „Ypatingos treniruotės ypatingiems vaikams“.

„Futboliukas“ – ilgalaikis Lietuvos futbolo federacijos (LFF) narės Lietuvos masinio futbolo asociacijos (MaFA) projektas, rengiamas jau 12 metų. Projekto partneris – Respublikinės ikimokyklinio ugdymo kūno kultūros pedagogų asociacija (RIUKKPA).

„Futboliukas“ įtrauktas į MaFa projektą „Fizinio aktyvumo skatinimas ir tęstinumas švietimo ir ugdymo įstaigose”, kuris yra dalinai finansuojamas Sporto rėmimo fondo lėšomis.

SUSIJUSIOS NAUJIENOS

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS