Neįgaliesiems

Sudaryta darbo grupė diskutavo dėl žaidėjų perėjimo reglamento

Rugsėjo 17-ąją Kaune surengtas darbo grupės, suburtos iš Lietuvos futbolo akademijų, LFF ir LVJUFA atstovų, susirinkimas, kuriame išsamiai aptarti aktualūs klausimai dėl jaunųjų žaidėjų perėjimo tvarkos.

Į susirinkimą buvo pakviesti atstovai iš 18 akademijų, kurios aktyviausiai dalyvavo teikdamos detalius pasiūlymus dėl žaidėjų perėjimo tarp futbolo organizacijų reglamento ir galimo kompensacijų mechanizmo.

Darbo grupės tikslas yra parengti atnaujintą žaidėjų perėjimo reglamentą LFF Vykdomajam komitetui, atsižvelgus į diskusijoje su futbolo organizacijomis pareikštus pasiūlymus.

Susirinkimo dalyviai pritarė LFF prezidento Tomo Danilevičiaus ir generalinio sekretoriaus Edgaro Stankevičiaus siūlymui parengti reglamento variantą artimiausiam futbolo sezonui, neįtraukus kompensavimo mechanizmo. Pastarasis galėtų įsigalioti sureguliavus futbolininkus ugdančių organizacijų licencijavimo ir sertifikavimo procesą.

„Matome, kad šis reglamentas sulaukė labai didelio futbolo bendruomenės dėmesio, tad norime labai nuosekliai išnagrinėti visus klausimus, kurie buvo iškelti įvairių diskusijų metu, – kalbėjo LFF generalinis sekretorius Edgaras Stankevičius. – Šiuo metu yra reikalinga aiški tvarka, kurią žinotų kiekviena akademija ir bendrautų tarpusavyje. Kitas svarbus aspektas yra akademijų sertifikavimo sistema, kuri, leistų akademijas suskirstyti į kategorijas pagal atitinkamą lygį.“

Diskusijoje aptarta būtinybė numatyti drausmines sankcijas dėl neetiškų trenerių ir vadovų veiksmų, kuomet be paleidžiamojo rašto jaunieji futbolininkai pakeičia futbolo organizaciją; taip pat dėl nesuderintų kvietimų futbolininkams dalyvauti kitos organizacijos vykdomose atrankose, stovyklose ar komerciniuose renginiuose.

„Rekomenduojame skatinti tos pačios srities klubus bendradarbiauti ugdant žaidėjus, o ne varžytis dėl jų. Siekiame įtikinti visus klubus sėkmingai dalyvauti žaidėjo karjeros kūrime, toliau bendradarbiauti, keistis informacija ir reguliariai bendrauti“, – teigė LVJUFA direktorius Deivis Kančelskis.

„Pritariu permainoms. Lietuvoje yra ženkliai pavėluota su futbolo įstaigų sertifikavimu, po kurio tikslinga spręsti perėjimo tarp akademijų klausimą. Reikalinga ir trenerių periodizacija, trenerių kontrolė, etikos kodeksas treneriams ir vadovams, aiškesnės licencijavimo taisyklės“, – sakė Baltijos futbolo akademijos vadovas Ivan Švabovič.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS