Neįgaliesiems

Sudėtį pristatęs E. Jankauskas – apie svarbų sugrįžimą, būsimus varžovus ir nerimą keliančią situaciją

Lietuvos rinktinės treneris Edgaras Jankauskas pristatė sudėtį, su kuria stos į kovą spalio mėnesio rungtynėse Europos čempionato atrankoje.

Primename, kad spalio 14-ąją laukia išvykos rungtynės su Bulgarijos vienuolike, o spalio 17 dieną Lietuvos rinktinė Kaune priims Vengrijos futbolininkus.

Bilietus į šias rungtynes įsigyti galite paspaudę čia.

Lyginant su praėjusiu rugsėjo mėnesio langu, sudėtyje yra trys pasikeitimai – traumuotus Deividą Šešplaukį, Donatą Kazlauską ir Artemijų Tutyškiną pakeitė sugrįžę Modestas Vorobjovas, Klaudijus Upstas bei po daugiau nei metų pertraukos rinktinės marškinėlius vėl užsivilksiantis Edgaras Utkus.

Tiesa, penktadienį taip pat buvo patvirtinta, kad rinktinę papildys ir Faustas Steponavičius.

Būtent E. Utkaus sugrįžimas buvo vienas iš ilgiausiai lauktų.

„Kaip ir visi žaidėjai, E. Utkuks yra svarbus vienetas, ypatingai toje pozicijoje, kuri mums yra opiausia. Paskutinės rungtynės su Serbija parodė, kad ten turime problemų ir reikia jas spręsti. Per lengvai leidžiame iš tų zonų mušti įvarčius ar mušti į vartus.

Klausimas, ką daryti su šita zona. Ar pereiti prie kitos formacijos ir kiekybe bandyti uždengti tą zoną, ar likti su dviem vidurio gynėjais?

E. Utkus yra tos pozicijos žaidėjas ir turėsime dar vieną galimybę ieškant sprendimų. Taip pat jis nebijo imtis iniciatyvos su kamuoliu, su juo konstruoti atakas yra pliusas komandai“, – mintimis dalinosi E. Jankauskas.

Jis taip pat palygino ir du būsimus varžovus.

„Skirtumas tarp vengrų ir bulgarų tikrai yra juntamas. Vengrai šiuo metu išgyvena futbolo pakilimą ir nominaliai yra stipresnis oponentas, bet bulgarai bus taip pat pavojingi. Teko matyti nemažai Bulgarijos čempionato rungtynių, nes jie yra mūsų priešininkai, ten žaidžia mūsų futbolininkas Faustas Steponavičius.

Atmosfera, kuri dabar gaubia Bulgarijos futbolą – įspūdinga, nedaug atsiliekanti nuo stipriausių Europos klubinių čempionatų. Rinktinės žaidėjai turi daug žaidybinės praktikos, tai gal nėra skambios pavardės, kaip kad turi vengrai, bet tikrai kokybiškas varžovas.

Kirilas Despodovas neseniai perėjo į Salonikų PAOK, Ilia Grujevas – į „Leeds United“, keli žaidėjai žaidžia Italijos „Serie A“ ir „Serie B“. Bulgarai jau šešias rungtynes irgi nesugeba laimėti, tad taip pat yra pergalių ištroškusi komanda.

Rimtas priešininkas, kurį pažįstame gerai. Laukia rimtas mačas su tiesioginiu turnyro lentelės oponentu“, – sakė treneris.

Strategas taip pat adresavo ir tą faktą, jog dauguma užsienyje žaidžiančių mūsų rinktinės žaidėjų šiuo metu turi labai ribotą žaidybinę patirtį.

„Dauguma mūsų užsienyje žaidžiančių futbolininkų, gal nebent išskyrus Vykintą Slivką, žaidimo minučių gauna nedaug. Justas Lasickas šią savaitę irgi tik pirmą kartą šį sezoną gavo 90 minučių. Norėtųsi, kad to laiko mūsų legionieriai turėtų daugiau, bet atsižvelgiame į žaidėjų profesionalumą, tai, kad jie treniruojasi su aukščiausio lygio profesionalais.

Galima tai pasakyti apie Gvidą Gineitį, Justą Lasicką, Modestą Vorobjovą, Fiodoras Černychas ir Gytis Paulauskas savo minučių gauna gal kiek daugiau. Dėl šios priežasties mums būna sunku antrosiose lango rungtynėse, nes jėgų per pirmąsias būna išeikvojame labai daug“, – teigė E. Jankauskas.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS