Neįgaliesiems

Sudėtį pristatęs E. Jankauskas: „Šio ciklo rungtynės – kažkiek kitokios“

Vyrų rinktinės treneris Edgaras Jankauskas antradienį pristatė rinktinės sudėtį birželio mėnesio rungtynėms Europos čempionato atrankoje su Bulgarija ir Vengrija.

Bilietus į birželio 17 dienos rungtynes Kaune su Bulgarija galite įsigyti čia.

Bilietus į birželio 20 dienos rungtynes Vengrijoje, Lietuvos fanų sektoriuje, įsigyti galite čia.

Šiame lange rinktinei negalės atstovauti ne vienas patyręs futbolininkas, kaip Arvydas Novikovas, Vykintas Slivka ar Džiugas Bartkus.

To priežastis paprasta – jų sezonai baigėsi prieš kelias savaites ar mėnesį, tad žaidėjai jau yra pradėję savo atostogų režimą.

„Šio ciklo rungtynės kažkiek kitokios, turint omenyje, kad daugelyje šalių baigėsi čempionatai gegužės viduryje ar pabaigoje. Futbolininkai neturėjo žaidybinės praktikos, o tai yra svarbiausia žaidžiant tarptautines rungtynes, kur intensyvumas yra labai aukštas.

Vienas svarbiausių dalykų yra žaidėjų fizinis pasirengimas, reikia daug judėti be kamuolio, turint omenyje laukiančių varžovų pajėgumus. Pagrindinis argumentas – žaidybinė praktika, aktyvumas. Dėl šių priežasčių, nors norėtume, kad jie būtų, bet kelių žaidėjų nėra“, – pasirinkimus aiškino treneris E. Jankauskas.

Jis taip pat plačiau papasakojo apie konkretesnes pavardes.

„Yra galimybių, kad jie nebūtų tinkamai pasirengę šiam etapui. Pavyzdžiui, Vykintui Slivkai sezonas baigėsi viduryje, Arvydui Novikovui ir dar anksčiau. Dabar jiems jau reikia pradėti pasiruošimą naujam sezonui, tad jie tapo savotiškomis aplinkybių aukomis.

Aš, turbūt, labiausiai norėčiau, kad jie būtų, bet tai logiškiausias sprendimas. Galbūt juos dabar kviesti neteisinga būtų jų pačių atžvilgiu, nes tai būtų rizika jų reputacijai, statusui. Kas žaidė futbolą, tie žino, kaip jaučiasi žaidėjas, kuris nėra fiziškai pasirengęs, bet turi žaisti prieš galingą, fizinę komandą“, – pasakojo strategas.

Sąraše yra net penki „Šiaulių“ klubo žaidėjai, tačiau pats rinktinės treneris tame didelės sensacijos neįžvelgia.

„Čia jokio fenomeno nėra – „Šiaulių“ komandos stuburas sudarytas iš lietuvių, o tai mane labai džiugina. Jiems šis dėmesys yra lyg padėka, pripažinimas už gerą darbą, dėl to jie ir yra toje vietoje lentelėje, kur yra, gal galėtų būti ir dar aukščiau.

Mūsų trenerių štabo žvilgsniai krypsta į tas komandas, kuriose lietuviai vaidina svarbius vaidmenis, muša įvarčius ir kovoja dėl titulų. „Šiaulių“ komandos starto sudėtyje visad būna devyni lietuviai, tad logiška, kad iš jos yra daugiausia kandidatų į rinktinę“, – sakė treneris.

Pilna nacionalinės rinktinės sudėtis rungtynėms su Bulgarija ir Vengrija

Vartininkai

Edvinas Gertmonas (Vilniaus „Žalgiris“), Lukas Paukštė (FA „Šiauliai“), Emilijus Zubas (Tel Avivo „Hapoel“, Izraelis).

Gynėjai

Linas Klimavičius (FK „Panevėžys“), Edvinas Girdvainis („Kauno Žalgiris“), Kipras Kažukolovas (Vilniaus „Žalgiris“), Artemijus Tutyškinas (Lodzės LKS, Lenkija), Pijus Širvys (FK „Panevėžys“), Rokas Lekiatas (FA „Šiauliai“), Justas Lasickas (Ljublianos „Olimpija“, Slovėnija), Markas Beneta (FK „Panevėžys“).

Saugai

Modestas Vorobjovas (be klubo), Gvidas Gineitis („Torino“, Italija), Ovidijus Verbickas (Vilniaus „Žalgiris“), Gratas Sirgėdas („Kauno Žalgiris“), Eligijus Jankauskas (FA „Šiauliai“), Daniel Romanovskij (FA „Šiauliai“), Karolis Uzėla (Rygos RFS, Latvija), Faustas Steponavičius („Tukums 2000“, Latvija), Deividas Šešplaukis (FA „Šiauliai“), Klaudijus Upstas (Kauno raj. „Hegelmann“).

Puolėjai

Gytis Paulauskas (KF „Egnatia“, Albanija), Fedor Černych (Limasolio AEL, Kipras).

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS