Neįgaliesiems

„Sūduva“ baigė kovas Čempionų lygoje

Marijampolės „Sūduvos“ futbolininkai per Čempionų lygos atrankos I etapo atsakomąsias rungtynes išvykoje nusileido Belgrado „Crvena zvezda“ 1:2 (0:2) ir toliau kovą tęs Europos lygoje.

Nuotraukos autorius: Saulius Čirba/FK Sūduva

Lietuvos čempionams labai nesėkmingai susiklostė rungtynių pradžia – jau 4 min. iš gana aštraus kampo Richmondas Boakye stipriu smūgiu pasiuntė kamuolį po marijampoliečių vartų skersiniu.

Padėtis dar pablogėjo 29 min., kai Serbijos čempionų kombinaciją taikliu smūgiu užbaigė Marko Marinas.

„Sūduva“ pirmajame kėlinyje surengė vieną tikrai pavojingą ataką, tačiau po Vaido Slavicko perdavimo Mihretas Topčagičius smūgiavo virš vartų.

Antrojo kėlinio pradžioje visus sukrėtė V. Slavicko trauma. Šiurkščiai Serbijos klubo žaidėjo atakuotas marijampolietis patyrė dviejų blauzdos kaulų lūžį ir trečiadienį Belgrade bus operuojamas. „Crvena zvezda“ futbolininkas po šio išpuolio buvo pašalintas iš aikštės.

Kėlinio pagrindinio laiko pabaigoje „Sūduva“ buvo arti intrigos sugrąžinimo, tačiau po Semiro Kerlos perdavimo Josipas Tadičius smūgiu galva pataikė į skersinį.

Netrukus serbai atsakė galingu šūviu jau į „Sūduvos“ vartų skersinį.

Vis dėlto per teisėjo pridėtą laiką marijampoliečiai pasiekė savo. Po Pauliaus Golubicko atlikto perdavimo S. Kerlos smūgį atrėmė šeimininkų vartininkas, tačiau pirmas prie kamuolio spėjęs M. Topčagičius jį nukreipė į tuščius vartus.

Deja, jau po kitos „Sūduvos“ atakos teisėjas paskelbė apie rungtynių pabaigą.

Po šio pralaimėjimo Lietuvos čempionai keliasi į Europos lygą, kurios atrankos II etape susitiks su San Marino čempionu „SP Tre Penne“. Pirmąsias rungtynes komandos žais liepos 23 dieną San Marine, o atsakomąsias – liepos 30 d. Marijampolėje.

Marijampolės „Sūduvos“ vyriausiasis treneris Vladimiras Čeburinas po rungtynių Belgrade su „Crvena zvezda“ piktinosi dėkojo komandai už kovą iki paskutinės akimirkos.

„Puikiai supratome varžovų pajėgumą, tačiau turėjome savo galimybių. Deja, nepavyko jomis pasinaudoti, – spaudos konferencijoje kalbėjo treneris. – Mes supratome ir tikėjomės, kad „Crvena zvezda“ nuo pirmųjų akimirkų kurs didelį spaudimą. Vis dėlto padėtis susiklostė taip, kad mes praleidome įvartį.

Greitai praleistas įvartis visada turi neigiamos įtakos praleidusiai komandai, o įmušusiai tampa pozityvo užtaisu. Vis dėlto mes net ir po antro praleisto įvarčio stengėmės perlaužti rungtynių eigą, lankėmės ir varžovų baudos aikštelėje, tačiau įmušti nepavyko.

Esu dėkingas savo žaidėjams, kad net ir po tokios rimtos komandos draugo traumos nenuleido rankų, liko maksimaliai susikaupę ir toliau siekė teigiamo rezultato.

Mes bandėme kurti spaudimą, tačiau „Crvena zvezda“ puikiai gynėsi ir rengė labai pavojingas kontratakas. Abi komandos paeiliui pataikė į skersinį, mūsų žaidėjai buvo maksimaliai susitelkę kovai, esu jiems už tai dėkingas. Įvartį įmušėme, bet tuomet baigėsi rungtynių laikas.

Linkiu Belgrado komandai sėkmės toliau kovojant Čempionų lygoje. Mes, deja baigiame savo pasirodymą šiame turnyre, dabar stengsimės kuo toliau nužygiuoti Europos lygoje.“

Taip pat V. Čeburinas reikalavo griežtos bausmės Vaidą Slavicką traumavusiam žaidėjui.

„Labai blogai, kad žaidėjai patiria tokias traumas. Esu tikras, kad už tai atsakingi asmenys skirs griežtą bausmę, tačiau norėtųsi, kad diskvalifikacija būtų iki to laiko kol į aikštę nesugrįš traumuotas futbolininkas. Kad taip besielgiantis žaidėjas nežaistų futbolo, – kalbėjo treneris. -Traumuotas žaidėjas negalės žaisti gal metus, gal dvejus, klausimas, ar iš viso galės žaisti?“

Informacija: FK Sūduva

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS