„Sūduva“ išplėšė kelialapį, „Trakai“ nugalėjo dukart

2017/2018 metų sezono UEFA Europos lygos antrajame atrankos etape žais du Lietuvos klubai – Marijampolės Sūduva” paskutinėmis akimirkomis išplėšė pergalę prieš Salihorsko Šachtior, o Trakai rungtynių pabaigoje palaužė St. Johnstone pasipriešinimą.

Algis Jankauskas (kairėje) džiaugiasi pergalingu įvarčiu (E. Šemioto/fksuduva.lt nuotr.)

“Sūduva” pirmąsias rungtynes Baltarusijoje baigė be įvarčių 0:0. Antrąjį susitikimą marijampoliečiai pradėjo aktyviai ir 33 min. po standartinės situacijos įvartį smūgiu per save įmušė Povilas Leimonas. Vis dėlto netrukus po klaidos gynyboje svečiai iš Soligorsko rezultatą išlygino bei tuo pačiu išsiveržė į priekį pagal įvarčio išvykoje taisyklę.

Pirmojo kėlinio pabaigoje varžovai liko be vieno žaidėjo, kuris užsidirbo antrą geltoną kortelę, tačiau “Sūduvai” vis nepavykdavo pasinaudoti kiekybine persvara ir atakose trūkdavo tikslumo. Visgi tikslą pavyko pasiekti pačioje pabaigoje. Paskutinėmis pridėto laiko minutėmis “Sūduva” uždirbo kampinį ir Algis Jankauskas galva nukreipė kamuolį į vartus. “Šachtior” puolė į lemiamą šturmą ir vos neatsakė įvarčiu, bet kamuolį nuo vartų linijos išmušė Vaidas Slavickas – 2:1 “Sūduvos naudai”

Antrajame atrankos etape “Sūduva” po savaitės žais su kaimynais iš Latvijos “Liepaja” klubu. Pastarasis taip pat paskutinę minutę palaužė Belfasto “Crusaders” futbolininkus.

“Trakai” dvikovą su “St. Johnstone” Škotijoje buvo laimėję rezultatu 2:1, tad buvo daug geresnėje padėtyje. Varžovai iš Škotijos nepasidavė ir pora kartų savo komandą teko gelbėti vartininkui Ignui Plūkui, tačiau didelės grėsmės Lietuvos vicečempionų galimybėms žengti toliau nekilo netgi po Arūno Klimavičiaus antrojo kėlinio viduryje gautos raudonos kortelės.

Susitikimui artėjant į pabaigą Maksimas Maksimovas gavo perdavimą iš gilumos ir pasiuntė kamuolį į vartus -“Trakai” laimėjo 1:0 ir bendru rezultatu 3:1 pateko į kitą etapą. Jame laukia susitikimas su Švedijos atstovu “Norrkoping”.

Garbinga kova pasirodymą Europos lygoje baigė Klaipėdos “Atlantas”. Po sutriuškinimo 0:6 pirmajame susitikime Kazachstane uostamiesčio ekipa šį kartą namuose pademonstravo geresnį žaidimą ir netgi pirmavo po Andrejaus Ciofu įvarčio 12 minutę. Visgi 35 min. “Kairat” įmušė 11 metrų baudinį, o 39 min. pasižymėjo dar kartą ir šventė pergalę rezultatu 2:1.