Neįgaliesiems

Sūduviečiai žvelgia į mačą dėl Supertaurės: „Turėsime žaisti protingai”

Pernai be trofėjų likusi Marijampolės „Sūduva“ šiemet jau pirmose oficialiose rungtynėse galės pakeisti šią situaciją – marijampoliečiai su Vilniaus „Žalgiriu“ kausis dėl Optibet LFF supertaurės.

Rungtynės Vilniaus „Sportima“ arenoje šį šeštadienį (vasario 26 dieną) startuos 17.30 val., bilietus į rungtynes galite įsigyti paspaudę šią nuorodą.

LFF.lt primena, kad visos lėšos, surinktos už bilietus į Optibet LFF supertaurę, bus pervestos Blue / Yellow for Ukraine organizacijai.

Akistatą taip pat tiesiogiai rodys TV6 kanalas ir TV3.lt

Prieš rungtynes surengtoje spaudos konferencijoje kalbėjęs sūduviečių treneris Victoras Basadre tikino, jog žais prieš gerą komandą, tačiau tokio formato rungtynėse nutikti gali bet kas.

„Man tai yra pirmas kartas, tai yra puikus momentas. Kai kuriems žaidėjams tai irgi bus pirmas kartas. Žinome, kad žaidžiame prieš stiprią komandą, prieš lygos ir taurės laimėtojus, žaisime Vilniuje, atrodo, kad viskas yra prieš mus, bet tikimės, kad teisėjai ir vaizdas aikštėje bus lygūs (šypteli – red.).

Kurį laiką neturėjome daug žaidėjų darbui, ne visi buvo iki galo atsigavę, tačiau dabar esame pasiruošę ir per 90 minučių gali nutikti bet kas. Pernai prieš „Žalgirį“ žaidėme penkis kartus, mačas taurėje sprendėsi baudinių serijoje, lygoje du kartus pralaimėjome – vieną kartą po labai vėlyvo įvarčio, kitą – kai pirmame kėlinyje netekome žaidėjo, tad manau, kad visi mačai buvo lygūs ir ten galėjome kažką nuveikti. Tikiuosi, kad ateinančios rungtynės bus tokios pat arba panašios“, – teigė specialistas iš Ispanijos.

Paklaustas, ką reikia daryti, kad pavyktų pasiekti pergalę, V. Basadre turėjo vieną konkretų atsakymą, po kurio sekė šypsena.

„Įmušti daugiau įvarčių, tai yra vienintelis kelias. Tam padaryti yra keli skirtingi keliai, koncentruojamės į savo komandą. Tik pastarosiose rungtynėse galėjome verstis pilna sudėtimi, tad nėra pasiteisinimas. 90 minučių turėsime žaisti protingai, turėsime progų judinti kamuolį taip, kaip norime, manau, kad panašiai žais ir jie“, – teigė strategas.

Dėl to, jog startuoja oficialus sezonas, džiaugėsi ir sūduviečių vicekapitonas Giedrius Matulevičius.

„Labai smagu, kad prasideda sezonas, smagu pradėti sezoną nuo finalo, kovos dėl trofėjaus, Tai yra svarbus momentas mūsų komandoje, turime nemažai pasikeitimų, turėjome šiokių tokių problemų, bet šiai dienai jau beveik visi žaidėjai yra pasveikę, ruošiamės rimtai, geros nuotaikos ir ruošiamės šeštadieniui.

Turėjome traumų pasiruošimo cikle, nebuvo didelis žaidėjų skaičius, buvo problemų, bet dabar viskas gerai, tai džiugina, ruošiamės pajėgios sudėties“, – sakė ilgametis ekipos futbolininkas.

Tuo tarpu paklaustas, ar galvoja žaisti atsargiai ir sėkmės siekti baudinių serijoje, V. Basadre teigė, kad apie tokį planą nesvarsto.

„Ne, žaisti dėl rezultato 0:0 nenorime, geriau žaisiu dėl 5:0, jei tai yra įmanoma. Bet kuriuo atveju turėsime suprasti, kas vyks aikštėje, kartais reikės žaisti ramiau, kartais – greičiau, nėra vieno plano visoms rungtynėms. Turėsime išnaudoti savo progas ir suprasti, kad mums reikės kentėti, bet tikėti, kad įveiksime tuos sunkumus. Bet kartais sakau, kad nenoriu aikštėje turėti karių, o noriu turėti trenerius, noriu, kad jie visada suprastų rungtynes kaip treneriai. Praėjusiame sezone namuose atsilikome 0:2, išlyginome, galėjome įmušti ir dar, Vilniuje jie laimėjo po vėlyvo įvarčio“, – mintimis dalinosi treneris.

Jam tai bus jau antrasis sezonas Marijampolėje. Paties stratego teigimu, per praėjusius metus jis sukaupė nemažai reikalingos patirties.

„Tai mano antras sezonas, žinoma, turiu daugiau patirties nei buvo pernai, daug kas buvo nauja, dabar manau, kad geriau žinau savo komandą, apie lietuvišką futbolą.

Turime kelias problemas su traumomis, naujų žaidėjų, bet turime daryti savo darbą. Po savaitės prasideda čempionatas, norime jam būti pasiruošę, mums nėra lengva“, – pasakojo jis.

„Sūduva“ šiame pasirengimo cikle į procesą įjungė nemažai jaunų futbolininkų. Kaip tikino G. Matulevičius, tai yra pozityvus dalykas.

„Iš klubo pusės tai yra pozityvus dalykas, kad atsirado jaunų žaidėjų, kurie integruojasi į vyrų futbolą, buvo tokia situacija, kad buvo nedidelis kiekis vyresnių žaidėjų, jaunesni mums padėjo, nuo pernai metų dėjo žingsnį į priekį, tai labai sveikintina ir tikėkimės, kad jie savo minučių ras ir oficialiose rungtynėse“, – teigė G. Matulevičius.

Taip pat skaitykite:

Optibet LFF supertaurė: istorija, rekordininkai ir užsienio treneriai

Optibet LFF supertaurė: „Žalgirio“ gretose – ne vienas buvęs sūduvietis

Optibet LFF supertaurės trofėjus – jau „Sportima“ arenoje

„Žalgirio“ ir „Sūduvos“ mūšis dėl LFF supertaurės – trečiasis per komandų istoriją

A lygos kapitonų prognozė: „Žalgiris“ – Supertaurės favoritas, tačiau nenurašoma ir „Sūduva“

Optibet LFF supertaurės rungtynėse – šansas laimėti kelionę į Lietuvos rinktinės rungtynes Turkijoje

Žalgiriečiai laukia pirmo sezono išbandymo: „Prieš mus iškelti dideli uždaviniai“

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS