Neįgaliesiems

„Sūduvos“ futbolininkai džiugino specialiųjų poreikių turinčius vaikus

Spalio 15 d. Marijampolėje vyko vaikų futbolo šventė „Ypatinga treniruotė – ypatingiems vaikams“. Joje specialiųjų ugdymosi poreikių turintys vaikai džiaugėsi žaidimu su kamuoliu ir sportavo kartu su Lietuvos čempionų „Sūduvos“  futbolininkais.

Renginyje sporto užduotys buvo sudarytos remiantis Specialiosios olimpiados programos „Jaunieji atletai“ ir Masinio futbolo asociacijos programos „Futboliukas“ elementais.

Iš viso šventėje dalyvavo 50 vaikų iš Marijampolės „Žiburėlio“ mokyklos daugiafunkcio centro, Kazlų Rūdos „Saulės“ mokyklos, Simno specialiosios mokyklos, Gelgaudiškio „Šaltinio“ specialiojo ugdymo centro.

„Šią tradiciją pradėjome prieš penkerius metus, kai įtraukėme „Žalgirio“ futbolininkus, vėliau prisijungė ir „Trakų“ futbolininkai. Dabar su mumis buvo „Sūduvos“ žaidėjai. Dėmesys vaikams, turintiems specialiųjų ugdymosi poreikių, yra labai svarbus, nes jie gyvena savo mažuose pasaulėliuose ir beveik niekur neišeina iš savo mokyklų.  Todėl tokios šventės skatina integraciją ir parodo, jog tą patį profesionalų futbolą gali žaisti visi. Šventė įvyko gerai – vaikai liko patenkinti, futbolininkai išėjo pavargę, bet linksmi“, – pasakojo renginį vedusi lopšelio-darželio „Rūta“ pedagogė ir UEFA „Grassroots“ sidabrinį apdovanojimą šiais metais iškovojusi Kristina Surdokaitė.

Futbolininkai buvo apdovanoti vaikų gamintais medaliais, o patys žaidėjai vaikams įteikė įvairių futbolo suvenyrų.

„Sūduvos“ saugas Robertas Vėževičius džiaugėsi gražia švente: „Malonu, kad pakvietė mus tokioje šventėje sudalyvauti ir tai, jog galime suteikti vaikams džiaugsmą. Vaikams su tokiais poreikiais svarbu parodyti dėmesį, jiems irgi reikia šilumos. Pasikrovėme teigiamų emocijų, kurias bus smagu atsinešti į savo treniruotę“.

Renginį organizavo Lietuvos specialiosios olimpiados komitetas, Lietuvos masinio futbolo asociacija ir „Žiburėlio“ mokyklos daugiafunkcio centro pedagogė Giedrė Neveckienė. Šventę taip pat vedė specialiosios olimpiados programos „Jaunieji atletai“ koordinatorė Aušra Kriškoviecienė.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS