Neįgaliesiems

„Sūduvos“ futbolininkas R. Habranas – apie bandymus koviniame sporte ir ilgą laiką PSG sistemoje

Lietuvos aukščiausioje futbolo lygoje šiemet žaidžia ne vienas aukščiausio lygio organizacijoje tobulėjęs futbolininkas. Vienas tokių – Marijampolės „Sūduvos“ krašto saugas iš Prancūzijos Romainas Habranas.

Visą vaikystę Prancūzijos futbolo flagmane PSG praleidęs futbolininkas prieš šį sezoną atvyko į Lietuvą ir atstovauja Marijampolės „Sūduvos“ komandai.

„Susitaręs su „Sūduva“ buvau labai laimingas, nes man „Sūduva“ yra geriausia komanda Lietuvoje. Kai mano agentas man paskambino su šiuo pasiūlymu, nedvejojau nė sekundės.

Prieš atvykdamas apie Lietuvą daug nežinojau, tačiau kai iš agento sužinojau, kad „Sūduva“ manęs nori, pažiūrėjau įrašus apie tai, kaip jie žaidė su Tel Avivo „Maccabi“, nes ir pats buvau prieš juos žaidęs. Nenoriu meluoti, bet kai pamačiau, kad jie laimėjo prieš „Maccabi“, supratau, kad jie yra stipri komanda, nes ir „Maccabi“ nėra silpna“, – apie savo motyvus atvykti į Lietuvą kalbėjo futbolininkas.

Beje, įdomu tai, kad ankstyvoje vaikystėje mėgstamiausias R. Habrano sportas net nebuvo futbolas.

„Kai man buvo penkeri, dar nemėgau futbolo. Namuose su tėčiu, broliu ir seserimi kovodavome – penktadienį jie norėdavo žiūrėti futbolą, o mes su mama – filmą.

Man labiau patiko kovinis sportas, tačiau kai nuėjau į pirmą futbolo treniruotę pasakiau broliui, kad noriu žaisti futbolą, kad futbolas yra man. Treneris pamatė, kaip aš žaidžiu, mano greitį, pasakė broliui, kad turiu būti futbole, o ne kitame sporte“, – vaikystę prisiminė prancūzas.

Visgi vėliau jo kelias pasuko į futbolą, PSG akademiją, o ten jis sutiko ne vieną dabar labai gerai žinomą futbolininką.

„ PSG akademijoje yra daugybė gerų žaidėjų. Žaidžiau su tokiais žaidėjais, kaip Kingsley Comanas, Presnelis Kimpembe, su kitais vyrukais. Kai buvau jaunas, žiūrėdavau visas PSG rungtynes ir kai komanda pralaimėdavo – verkdavau, nes mylėdavau šį klubą. Esu gimęs Paryžiuje, tad tai yra normalu. Taip pat kaip ir čia – vaikams iš šio krašto patinka „Sūduva“, tai irgi yra normalu“, – dėstė pašnekovas.

Su viena iš PSG žvaigždžių sūduvietis ryšį palaiko iki pat dabar.

„ Taip, iki pat dabar nuolat bendrauju su P. Kimpembe, jis yra geras mano draugas, bendrauju su juo prieš rungtynes, jis yra geras vyrukas. Su K. Comanu nebendrauju, nes jis yra pora metų jaunesnis už mane, bet su P. Kimpembe žaidžiau nuo tada, kai man buvo 10 metų, tad jis tikrai liko geras mano draugas“, – pasakojo R. Habranas.

Visgi pagrindinėje PSG komandoje prancūzas taip ir neįsitvirtino, tad jam teko priimti skaudų sprendimą palikti ekipą ir profesionalo karjerą tęsti kitose komandose.

„Kai pasirašai pirmą savo profesionalią sutartį su tokia komanda kaip PSG ir vėliau turi su ja atsisveikinti, yra labai sunku persikelti rungtyniauti į kitą komandą. Taip yra dėl to, kad kai atvyksti iš PSG, visi į tave žvelgia, tarsi esi Ronaldinho. Jie mano, kad visus gali įveikti vienas, nors taip nėra.

Vieną kartą reikia prisitaikyti, tačiau dabar jau viskas yra gerai, atvykęs į naują klubą jaučiuosi ramus. Reikia pamiršti PSG, tai – praėjęs etapas, dabar esu susikoncentravęs ties savo klubu, o tas klubas dabar yra „Sūduva“. Dabar esu ramus, tačiau kai buvau jaunesnis, žinoma, tai buvo sunkiau“, – sakė futbolininkas.

Savaitės interviu rubrikoje R. Habranas taip pat papasakojo, ar vis dar seka PSG pasirodymus bei savo mėgiamus triukus, kuriuos kartais atlieka aikštėje.

V. Kuralavičiaus/FK „Sūduva“ nuotr.;

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS