Neįgaliesiems

„Sūduvos“ ispanas N. Casesas – apie augimą vaikystės klube ir istorines rungtynes prieš „Real“

Marijampolės „Sūduvai“ šiame sezone atstovauja vienas spalvingiausių pastarųjų metų legionierių – Ispanijos aukščiausios lygos patirties turintis ir prieš didžiausias pasaulio žvaigždes besivaržęs saugas Nacho Casesas.

Įdomu, kad daugiau nei 20 metų jis priklausė savo gimtojo miesto Chichono „Sporting“ komandai, kuriai atstovavo akademijoje, antroje komandoje, o galų gale – ir ryšėjo raištį kaip pagrindinės ekipos kapitonas.

„Sporting“ sistemoje buvau daugiau nei 20 metų. Kai man buvo 7 metai, pradėjau klubo akademijoje. Tai yra mano miestas, mano klubas, kurį palaikau visą savo gyvenimą ir galėjau išpildyti savo svajonę jame sužaisdamas. Visi Chichono vaikai svajoja sužaisti savo miesto komandoje, o aš turėjau galimybę su ja sužaisti aukščiausioje Ispanijos lygoje, taip pat antrame divizione. Miestuose, kurių komandos žaidžia aukščiausioje arba antroje Ispanijos lygoje, visi vaikai svajoja apsivilkti savo klubų marškinėlius. Žinoma, vėliau gali svajoti apie Madrido „Real“ arba „Barcelona“, tačiau visi nori žaisti savo miesto komandose.

Buvau labai laimingas kiekvieną dieną, bet svarbiausias dalykas profesionaliame futbole yra išlaikyti gerą seriją, geras treniruotes su pagrindine komanda metams bėgant. Tu gali gerai sužaisti 5-10 rungtynių aukščiausioje Ispanijos lygoje, tačiau tada – tiesiog pradingti. Svarbu yra išlaikyti stabilumą aukščiausiame lygyje ilgesnį laiką“, – apie laiką savo vaikystės komandoje pasakojo futbolininkas.

Viena įspūdingiausių jo karjeros pergalių neabejotinai galima vadinti 2011-ųjų Ispanijos čempionato rungtynes prieš Madrido „Real“ ekipą.

Tuomet „Sporting“ buvo čempionato nykštukai ir išvykoje susikovė su „Real“ klubu, kurio treneris Jose Mourinho tuo metu fiksavo įspūdingą devynerių metų nepralaimėtų čempionato rungtynių namuose seriją.

N. Casesas tapo istorinio rezultatyvaus perdavimo autoriumi – būtent po jo perdavimo krito pergalingas įvartis, kuris nulėmė „Sporting“ pergalę 1:0 ir taip sensacingai nutraukė solidžią legendinio portugalo seriją.

„Nuvykome į „Santiago Bernabeu“ stadioną ir sužaidėme puikias rungtynes, žinoma, mums ir šiek tiek sekėsi. Norėdamas laimėti tokias rungtynes turi būti geriausios savo formos, o varžovas turėtų būti kiek išsibalansavęs.

Tai buvo labai sunku, o apskritai visa savaitė buvo kiek keista, nes prieš tas rungtynes mūsų treneris ir Jose Mourinho šiek tiek sukonfliktavo žiniasklaidoje, tad į tas rungtynes mes nuvykome kaip kariai. Galbūt tame sezone mes buvome už juos prastesni, bet į tas rungtynes keliavome tarsi kariai. Tas rungtynes pamenu su daug meilės, tačiau taip pat mano galvoje išlieka pirmosios mano rungtynės aukščiausioje lygoje. Taip pat esu žaidęs ir prieš Lionelį Messi, o tai yra didžiausi dalykai, kuriuos gali gauti futbole“, – teigė ispanas.

2017-aisiais jis paliko savo vaikystės klubą, kurį laiką rungtyniavo Kipre ir Graikijoje, o prieš šį sezoną prisijungė prie „Sūduvos“.

„Nusprendžiau čia atvykti, nes pastaraisiais metais tai yra viena geriausių Lietuvos komandų. Treneris su manimi kalbėjo ir paragino atvykti, nusprendžiau čia atkeliauti ir pasimėgauti A lyga ir padėti komandai.

Tikrai palengvina situaciją, kai komandoje yra ispanakalbių, tačiau aikštėje visi kalbame viena kalba. Žinoma, svarbu turėti žaidėjų iš savo šalies, bet futbole tai nėra svarbiausia, futbolas yra pasaulis, žaidėjai atvyksta iš įvairiausių kampelių, turi kalbėtis su visais. Noriu bendrauti ir gerai sutarti su visais žaidėjais“, – teigė pašnekovas.

Vaizdo įraše – platesnis žaidėjo pasakojimas apie tas istorines komandai rungtynes prieš „Real“, emocingą atsisveikinimą su „Sporting“ ekipa bei jauniems žaidėjams perduodamą patirtį.

V. Kuralavičiaus nuotr.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS