„Sūduvos“ sensacija: šveicarai trijų įvarčių nokdaune

Marijampolės Sūduva namuose 3:0 sutriuškino Šveicarijos klubą Sion ir pateikė vieną didžiausių staigmenų per Lietuvos klubų dalyvavimo Europos taurėje istoriją.

E. Šemioto/fksuduva.lt nuotr.

Trečiajame UEFA Europos lygos atrankos etape “Sūduvai” teko itin pajėgus varžovas su gerokai didesniu biudžetu – “Sion” klubas. Ši komanda prieš dvejus metus UEFA Europos lygos grupių varžybose dukart sužaidė lygiosiomis su “Liverpool” nužengė iki šešioliktfinalio.

Visgi karštą vakarą Marijampolėje “Sion” buvo kuklesnių šeimininkų šešėlyje. Jau 3 minutę į priekį išsiveržė “Sūduva”. Po baudos smūgio Vaidas Slavickas perdavė kamuolį į baudos aikštelę, kur “Sion” žaidėjas Ricardo galva netyčia nukreipė kamuolį į savo vartus.

9 minutę “Arvi” arenos stadioną susprogdino Paulius Janušauskas. Atšokusį kamuolį saugas puikiu smūgiu iš 20 metrų pasiuntė į vartų kampą – 2:0.

“Sion” daugiau kontroliavo kamuolį, tačiau nerasdavo kelių pro “Sūduvos” gynybą, o Marijampolės ekipa pavojingai kontratakavo.

51 min. po greito išpuolio ir perdavimo iš krašto Ernestas Veliulis galėjo įmušti dar kartą, bet prieš vartus nesėkmingai pataikė į kamuolį.

Visgi dvikovos pabaigoje “Sūduva” sugebėjo įmušti dar kartą. Po kampinio ir sumaišties baudos aikštelėje kamuolys atšoko Karoliui Laukžemiui ir šis pademonstravęs puikią kordinaciją vienu lietimu pasiuntė kamuolį į tinklą.

“Sūduva” šventė fantastišką pergalę 3:0 ir susikūrė puikius šansus žengti į kitą etapą. Atsakomosios rungtynės vyks kitą trečiadienį Ženevoje.