Neįgaliesiems

Sugrįžta masiškiausios Baltijos šalyse „Golo“ žaidynės

Po metų pertraukos į Lietuvos mokyklas sugrįžta vienos ilgiausių tradicijų turinčių moksleivių futbolo žaidynių „Golas“, kurias organizuoja Lietuvos futbolo federacija (LFF) ir Lietuvos masinio futbolo asociacija (MaFA).

14-ąjį sezoną skaičiuosiančios varžybos startavo dar 2005 metais „Ežiogolo“ vardu. Per visą žaidynių istoriją jose yra sudalyvavę apie 100 tūkst. dalyvių bei 7806 komandos. 2016 metais turnyre užsiregistravo rekordinis komandų skaičius (852). Tokių skaičių masinio futbolo žaidynėse nebuvo užfiksavusi jokia kita Baltijos regiono šalis.

Dalyvių registracija vyks nuo 2019 m. kovo 14 d. iki kovo 31 d. Norintys dalyvauti žaidynėse, savo mokyklos komandą privalo iki 2019 m. kovo 31 d. 13:00 val. užregistruoti  puslapyje www.golas.lt nurodyta tvarka. Tuo tarpu žaidėjų registracija turi būti atlikta iki balandžio 2 d. 24:00 val. Iškart po registracijos, kiekviena komanda privalo atsisiųsti savo komandos paraiškos originalą tiesiogiai iš COMET sistemos.

Iš didelio skaičiaus dalyvių nemažai vaikų pasirinko futbolo treniruotes, o kai kuriems tai tapo tramplinu siekti svajonių žaisti už Lietuvos rinktines. Tarp jų – į nacionalinę rinktinę pakviesti Paulius Golubickas ir Edvinas Gertmonas, Lietuvos futsal rinktinės žaidėjas Lukas Sendžikas, Lietuvos moterų nacionalinės rinktinės talentė Liucija Vaitukaitytė ir kiti.

Į kovo mėnesio Lietuvos futbolo rinktinės stovyklą pirmą kartą pakviestas Marijampolės „Sūduvos“ klubo puolėjas P. Golubickas pats atstovavo Ignalino Česlavo Kudabos mokyklos komandą ir teigia, kad tai yra puiki galimybė būti pastebėtam: „Be abejo, tai nuostabi patirtis. Skatinčiau visus jungtis prie tokių žaidynių, kurios suteikia daug naudos. Tai yra ne tik smagi žaidybinė patirtis su draugais iš mokyklos – tave stebi kitų komandų treneriai, gali būti pastebėtas ir vėliau ateina ilgalaikiai rezultatai. Jei nori kažko siekti, turi kryptingai tai daryti, o šios varžybos gali būti visko pradžia“.

MaFA direktorius Ignas Marcinkevičius tvirtino, kad ateinančios varžybos ir toliau turi milžinišką potencialą: „Golas“ yra masiškiausios žaidynės Baltijos šalyse. Džiaugiamės, jog galime suteikti tinkamą terpę vaikams sportuoti, o daliai jų tai tampa tramplinu ne tik į aktyvų gyvenimo būdą, bet ir į elitinį futbolą. Ypač naudinga, jog vaikai praleidžia laiką su savo draugais, kartu sportuoja – dažnai girdime, jog jiems reikia daugiau įdomesnių veiklų. O norėdami dar labiau skatinti dalyvavimą ir bendruomeniškumą, praplėtėme  komandų paraiškas ir įdiegėme dar vieną naujovę – nuo šio sezono komandoje turi būti bent 4 mergaitės ar 4 berniukai, o iš jų bent du aikštėje“.

Šiais metais žaidynės sugrįžta pakeitusios veidą. Jos turi naują logotipą ir interneto puslapį golas.lt, o taip pat pasikeitusias taisykles.

Žaidynės susideda iš trijų etapų: savivaldybių, apskričių finalų ir Lietuvos superfinalų. Nuo šių metų komandos varžysis trijose amžiaus grupėse: U-13, U-15 ir U-17 (ankščiau buvo dvi).

Komandos paraiškoje turės būti užregistruota mažiausiai po keturis berniukus, arba keturias mergaites. Aikštėje turi būti mažiausiai du kitos lyties atstovai (dvi mergaitės ar du berniukai).

Viena iš naujovių bus ta, jog savivaldybių etape rungtynėms teisėjaus pedagogai, arba vyresnių klasių moksleiviai – abiejų įstaigų atstovai. Pagal sutarimą, rungtynėms gali teisėjauti ir priimančios įstaigos pedagogai, ar vyresnieji mokiniai. Rungtynių metu, esant rezultatui, kuomet skirtumas tarp komandų 5 įvarčiai, aikštėje moksleivį gali pakeisti pedagogas. Pedagogas smūgiuoti į vartus negali. Jei esant pedagogui, rezultatas sumažėja iki 4 įvarčių skirtumo, tuomet jis turi pasikeisti su moksleiviu.

Žaidynių datos:

Žaidynės savivaldybėse: balandžio 8 – gegužės 5 d.
Apskričių finalai: gegužės 6 – gegužės 31 d.
Perėjimo langas: birželio 1 – birželio 6 d.

Didieji Lietuvos finalai (superfinalai) numatomi birželio mėnesį, Kaune. Tiksli renginių vieta, data ir tvarka bus paskelbti balandžio mėnesį.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS