Suomių barjero neįveikusi „Gintra” Čempionių lygos atrankos turnyre varžysis dėl 3 vietos

UEFA moterų Čempionių lygos atrankos barjero Šiaulių „Gintros” komandai peržengti nepavyko. Tai paaiškėjo po atrankos turnyro pusfinalio susitikimo, kuriame šiaulietės alinant 32 laipsnių karščiui Lodzės mieste 0:2 nusileido Suomijos čempionėms Kuopijo „KuPS“ futbolininkėms.

5-oje atrankos grupėje taip pat varžosi šeimininkių Lodzės „Łódź“ (Lenkija) ir Briuselio „Anderlecht“ (Belgija) ekipos. Jos savajame pusfinalyje kovos šįvakar. Kelialapį į pagrindinį UEFA moterų Čempionių lygos turnyro etapą iškovos tik pirmąją vietą grupėje užėmusi komanda.

Nepaisant pralaimėjimo „Gintrai” atrankos turnyras nesibaigė. Sekmadienį Saulės miesto atstovės varžysis dėl trečiosios vietos grupėje su antros pusfinalio poros pralaimėtoja.

Rungtynes užtikrinčiau pradėjo suomės, kurios nuo pirmųjų minučių perėmė kamuolio kontrolę ir siekė ją paversti pavojingais momentais prie Madison Less ginamų vartų. Pirmasis rimtas pavojus prie mūsiškių vartų kilo sužaidus dešimt minučių, kai po standartinės padėties komandą gelbėjo gintriečių vartininkė.

Žaidimo gijos ir toliau priklausė Suomijos čempionėms, kurioms žaidybinį pranašumą galiausiai pavyko paversti įvarčiu. Sėkmingai pakeltą kamuolį nuo kampinio girelės galva į vartus nukreipė varžovių gynėja Nanne Ruuskanen – 0:1.

Dar vienas didelis pavojus prie M. Less ginamų vartų kilo 32-ąją rungtynių minutę – baudos smūgis atsimušė į skersinį. Vis dėlto ir šis epizodas nepažadino gintriečių. Po kelių akimirkų baudos aikštelėje per daug laisvės turėjusi oponenčių puolėja Lavdie Begolli padvigubino varžovių persvarą – 0:2.

Praleidusios antrąjį įvartį šiaulietės ėmė žaisti aktyviau ir tai leido sukurti pirmuosius pavojus prie suomių vartų. 41-ąją rungtynių minutę įpūsti teigiamos energijos ir sušvelninti rezultatą neblogą galimybę turėjo aštriai sužaidusi Vivian Ikechukwu. Jos smūgį atrėmė varžovių gynybos siena, bet pirmoji prie kamuolio suskubusi Trudi Carter dar kartą grasino varžovių vartams, deja, smūgis skriejo virš vartų. Jau kitoje atakoje ta pati T. Carter pavojingai įsiveržė į baudos aikštelę, tačiau sėkmingai sužaidusi varžovių vartininkė neutralizavo situaciją. Teisėjai nusprendus nepridėti papildomo laiko jos švilpukas nuaidėjo „Gintros” ekipai atsiliekant 0:2.

Po pertraukos gintrietės į aikštę žengė ryžtingiau ir jau pirmoje atakoje uždirbo kampinį, kuris galėjo virsti įvarčiu. Renee Guion perdavimas nuo kampinio girelės pasiekė V. Ikechukwu, tačiau varžovių gynėjo dar kartą blokavo į vartų plotą skriejusį kamuolį.

53-ąją minutę vėl rimtai padirbėti gelbėjant komandą nuo trečiojo įvarčio turėjo M. Less, atrėmusi varžovių puolėjos smūgį galva. 55-ąją minutę į aikštę žengė Koku Oluwadamilola, puolime pakeitusi Miracle Porter.

Aktyviai į žaidimą įsijungusi Koku jau po kelių minučių perėmė kamuolį iš suomių gynėjų ir pabandė užklupti varžovių vartininkę nepasiruošusią, tačiau klastingas smūgis skriejo per aukštai. 68-ąją susitikimo minutę ta pati Koku turėjo gerą šansą sugrąžinti pilnavertę intrigą, tačiau realizuoti progos nepavyko, smūgis skriejo virš skersinio.

Neilgai trukus standartinė padėtis prie mūsiškių vartų vėl buvo labai pavojinga, tačiau „KuPS” puolėjos Gentjanos Rochi smūgis nebuvo tikslus. 72-ąją rungtynių minutė aikštėje pasirodė Marija Galkina, o čia pat į ją žengė ir Tereza Romanovskaja, pakeitusi traumą patyrusią R. Guion.

Per likusį laiką gintrietės iš paskutiniųjų dar bandė gelbėtis ir pelnyti įvartį, kuris įkvėptų lemiamam šturmui, tačiau daugelyje atakų trūko tikslumo. 85-ąją minutę M. Less išgelbėjo komandą nuo trečiojo įvarčio, kai patogiu baudos smūgiu iš maždaug 17 metrų galėjo pasinaudoti varžovė. Šešios prie pagrindinio laiko aikštės teisėjos pridėtos minutės mačo eigos apversti aukštyn kojomis nebepadėjo ir teko pripažinti Suomijos klubo pranašumą.