Neįgaliesiems

Surengta pirmoji salės futbolo vartininkų stovykla

Šeši Lietuvos salės futbolo rinktinės kandidatai praėjusią savaitę Kaune dalyvavo tik vartininkams skirtoje stovykloje, kurios metu naujasis Jevgenijaus Ryvkino asistentas Dmitrijus Litvinenko, dirbsiantis išskirtinai su šios pozicijos žaidėjais, pridėjo ranką prie visapusiško vartininkų tobulėjimo – nuo žaidimo prie vartų linijos iki perdavimų, galinčių padėti kurti perspektyvias atakas.

Ernestas Macenis, Gintaras Repšas, Egidijus Žagaras, Žymantas Butkus, Lukas Jasinskas ir Redas Užinskas stropiai atlikinėjo jiems skirtas užduotis, kurios prisidės prie trenerių sprendimo pasirinkti vartininkus būsimam Pasaulio salės futbolo čempionatui.

„Kiekviena stovykla žaidėjams padeda tobulėti, vartininkams – juolab. Nors pasaulyje dar iki dabar net 90 procentų klubų tam neskiria ypatingo dėmesio, tačiau neabejoju, kad tik laiko klausimas, kada situacija pasikeis iš esmės. Geras vartininko paruošimas yra pirmas raktas į būsimas pergales – tai galiu patvirtinti kalbėdamas iš savo patirties. Pridursiu – jei didžiajame futbole laikoma, kad vartininkas yra pusė komandos, tai salės futbole pridėčiau dar mažiausiai 20 procentų“, – sakė D. Litvinenko, pridūręs, kad iki planetos pirmenybių dar laukia labai didelis darbas.

„Pasidarbavome intensyviai, tačiau tai dar toli gražu ne pabaiga. Mes turime atidirbinėti absoliučiai visus įmanomus aspektus, nes tai yra vienintelis kelias norint tobulėti. Šioje vietoje pabrėšiu, kad tą patį daro ir elitiniai pasaulio vartininkai. Juos elitiniais padaro smulkmenos, todėl į jas privalome kreipti labai daug dėmesio.

Kalbant apie šią mūsų stovyklą, tai norėjosi pamatyti visus kandidatus. Gaila, kad ne visi galėjo atvykti, tačiau medžiagos ateičiai pasiruošėme ne tiek ir mažai. Taip, tai nebuvo komandinės treniruotės, tačiau po stovyklos mes pamatėme, kuriuo keliu turime toliau eiti, kad Pasaulio čempionatui būtumėm maksimaliai pasiruošę.

Vartininko gerumas dažniausiai priklauso nuo patirties. Būna išimčių, tačiau labai retas vartų sargas per trumpą laiką gali tapti labai gerais vartininkais. Mūsų atveju, iki Pasaulio čempionato laiko neturime daug, tačiau būsime geriausi, kokie tik galime būti“, – kalbėjo D. Litvinenko.

Priminsime, kad FIFA Pasaulio salės futbolo čempionatas Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje bus surengtas šių metų rugsėjo 12 – spalio 3 dienomis.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS