Neįgaliesiems

Surengtas dar vienas seminaras sertifikuotų akademijų techniniams direktoriams

LFF techninis departamentas surengė dar vieną seminarą sertifikuotų futbolo organizacijų techniniams direktoriams.

Tai – jau penktasis toks seminaras šiais metais, šį kartą jo esminės temos buvo dvi – tęstinis mentaliteto ugdymo plano pristatymas bei jaunimo rinktinių pasirodymo pristatymas.

„Neseniai pirmą kartą po 10 metų patekome į elitinį U19 čempionato atrankos etapą, o tai – didelė sėkmė mums ir visai Lietuvos futbolo bendruomenei.

Kiekvieno techninio direktoriaus užduotis – per 8–10 metų akademijoje parengti žaidėją pagrindinei komandai, ar tai būtų LFF Antra lyga, Pirma lyga ar A lyga, o gal – net ir tokiuose klubuose, kaip „Manchester United“ ar Miuncheno „Bayern“, – kalbėjo LFF techninis direktorius Reinholdas Breu.

Video reportažas iš seminaro.

Apie pozityvų tokių susitikimų impulsą kalbėjo ir vienas jo dalyvių, „Vilnius Football Academy“ techninis direktorius Tomas Staniūnas.

„U19 rinktinė pateko į elitinį atrankos etapą, pristatyta, kaip vyko pasirengimas ir dėl ko buvo toks sėkmingas rezultatas. Techninio direktoriaus darbe svarbiausia ne tai, kaip atskleisti talentą, o visos komandos darbas, kaip surišti trenerius, asistentus, personalą, kad tinkamai veiktų visos dalys.

Akademijoms reikia dar daugiau tokių žinių, mokslų, kad treneriai galėtų gauti dar daugiau žinių ir informacijos. Kylant kompetencijoms treneriai, galintys perduoti sukauptas žinias žaidėjams, patys taps geresni“, – sakė jis.

Tuo tarpu sertifikavimo projekto vadovas Deimantas Bička akcentavo, kad per pastaruosius metus buvo dėtas ne vienas žingsnis į priekį.

„Daug akademijų techninių direktorių, vadovų, trenerių yra vertinami, žiūrimi jų darbo kokybės parametrai, yra regioniniai centrai, naujas projektas, kuris apima tas pačias akademijas.

Yra daug veiklos, metų bėgyje turime nemažai pasitarimų, kas yra gerai, kas – blogai, vyksta bendradarbiavimas ir tikrai manau, kad yra geras postūmis, einame į bendrumą ir kokybę, kuri yra reikalinga rinktinėse.

Kai maksimaliai efektyviai dirbs akademijos, geresni rezultatai bus ir mūsų rinktinėse, tai yra susiję dalykai. Einame žingsnis po žingsnio“, – dėstė jis.

R. Breu taip pat pridėjo ir tai, kad Lietuvoje pamatė ne vieną jauną ir perspektyvų specialistą vadybos srityje, o tai irgi yra svarbus faktorius futbolo augime.

„Nesu didelis psichologijos ekspertas, bet jei nori dirbti profesionaliame lygyje, reikia ir psichologų, ir fizinio rengimo trenerių. Buvusių profesionalų patirtis šioje srityje yra labai svarbi, tačiau produktyviai gali įsitraukti ir universiteto studentai su moderniomis žiniomis. Toks mišinys yra labai įdomus ir gali padėti pasiekti išsikeltus tikslus.

Mūsų trenerių kursuose supratau, kad turime talentingą jaunų trenerių ir techninių direktorių kartą, taip pat turime ir gerų žaidėjų kiekvienoje amžiaus kategorijoje su dideliu potencialu. Bet reikia jais rūpintis ir kasdien, kiekvienais metais atlikti teisingus sprendimus.

Tai ir yra mūsų dižioji užduotis ir perduodama žinutė akademijoms – turime mokytis, dalintis žiniomis, nes mums reikia aukščiausio lygio žaidėjų“, – sakė vokietis.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS