Neįgaliesiems

Susipažino su teisėjavimu ir taisyklių subtilybėmis

Kaune vyko Lietuvos futbolo teisėjų asociacijos (LFTA) organizuotas moterų teisėjų seminaras moterims ir merginoms, kurios domisi teisėjų veikla ir futbolo taisyklių taikymu.

Į seminarą gegužės 20-ąją atvyko būrys merginų iš visos Lietuvos. Jos dalyvavo teorinėje paskaitoje, kur buvo pristatyti naujausi futbolo taisyklių pakeitimai, jų pritaikymai, taip pat teisėjų karjeros galimybės Lietuvoje ir užsienyje.

Seminare savo patirtimi dalijosi Lietuvos futbolo teisėjų asociacijos (LFTA) Prezidiumo narė Aušra TvarijonaitėKancė, tarptautinės kategorijos teisėjos Ingrida Siliūnienė, Justina Lavrenovaitė, Ieva Ramanauskienė, Rasa Imanalijeva. Praktinėje seminaro dalyje merginos išbandė save teisėjos vaidmenyje. Praktines užduotis parengė ir pristatė LFTA fizinio pasirengimo treneris Marius Čeliauskas.

„Seminaras pavyko labai gerai, jame dalyvavo apie 30 merginų ir tai didelis skaičius. Norėjome apjungti visas I lygos komandas ir jų žaidėjas. Kai pati žaidžiau futbolą, niekas žaidėjoms apie taisykles ir kitas subtilybes neaiškino. Dabar tam turime puikias galimybes, – sakė buvusi tarptautinės kategorijos teisėja A. TvarijonaitėKancė – Pirminis šio seminaro tikslas buvo supažindinti žaidėjas su svarbiausia informacija apie taisyklių pasikeitimus, pražangas, jų pobūdį ir traktavimą, kad futbolininkės, o galbūt ir būsimosios teisėjos, būtų kuo profesionalesnės. Kai kurioms tai buvo visiškai nauja informacija ir jos sakė, kad apie kai kuriuos akivaizdžius aspektus ankščiau net nepagalvodavo. Todėl tai buvo visapusiškai naudinga patirtis.“

Kitas seminaro tikslas, pasak A. TvarijonaitėsKancės, buvo supažindinti merginas su teisėjavimo galimybėmis. Praktinėje seminaro dalyje jos ne tik žaidė, bet kartu ir išbandė save ir teisėjų vaidmenyje.

„Merginos išbandė save ne tik aikštės teisėjos, bet ir šoninės teisėjos pozicijoje. Buvau nustebusi, nes kai kurios vėliavėlę ar švilpuką savo rankose laikė pirmą kartą, bet jau matėsi, kad jos yra gabios, imlios ir, jei norės, galės žengti teisėjos keliu. Visa tai praėjome su teigiamomis emocijomis ir buvo smagu matyti šypsenas jų veiduose išpildant praktines užduotis“, – dėstė A.Kancė.

Seminarai teisėjos karjerą norinčioms pradėti ir jau pradėjusioms moterims bus organizuojami ir ateityje. Šiais metais juos planuojama organizuoti ir atskiruose šalies regionuose.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS