Neįgaliesiems

Susirinkime dėl naujo Pirmos lygos sezono – balsavimas dėl naujo varžybų formato

Pirmos lygos dalyvių ir Lietuvos futbolo federacijos (LFF) atstovai penktadienį aptarė galimą būsimo pirmenybių sezono formatą ir kitas aktualijas, skelbiama oficialioje Pirmos lygos svetainėje.

Nuotoliniu būdu vykusiame susirinkime dalyvavo LFF vadovai prezidentas Tomas Danilevičius, generalinis sekretorius Edgaras Stankevičius, Pirmos lygos klubai, dublerių komandų atstovai, LFF varžybų skyriaus darbuotojai.

Klubai išsakė savo nuomonę ir pageidavimus dėl varžybų formato, kurį tenka koreguoti dėl šalyje paskelbto karantino.

Sutarta, jog Pirmos lygos varžybos startuotų praėjus ne mažiau 3 savaitėms po karantino pabaigos. Tikslesnė sezono pradžios data priklausytų nuo galimybių komandoms vykdyti bendras treniruotes ir žaisti rungtynes.

Balsuojant didžioji dauguma pasisakė už pusantro rato sistemą: I rate komandos po kartą sužaistų tarpusavyje, o toliau atskirai rungtyniautų 1–8 ir 9–14 vietas užimančios ekipos. Sezoną norima pabaigti iki lapkričio ir atsisakant ilgesnės vasaros pertraukos.

Kalbant apie iškilusias problemas, daugelis klubų neslėpė, jog susitrauks jų biudžetas – tiek dėl mažėjančios savivaldybių, tiek ir rėmėjų paramos.

Kartu su LFF ir A lygos klubais neseniai išsiųstas bendras kreipimasis į LR Vyriausybę dėl COVID-19 sukeltų ekonominių pasekmių sušvelninimo. Jame pateikti konkretūs prašymai dėl mokestinių lengvatų ir kitų paramos priemonių.

Nepaisant visų iššūkių, beveik visi Pirmos lygos klubai patvirtino neatsisakantys dalyvavimo šio sezono Pirmoje lygoje. Patvirtinimo kol kas nepateikė tik „Riteriai“ B.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS