Neįgaliesiems

Svajonių savaitė futbolo namuose

Nors vasaros stovykla “Pažink… su Futbolu” vasaros stovykla šiais metais jau baigėsi ir sugrįš džiuginti vaikus po metų, įspūdžiai stovyklos dalyviams neišblės dar ilgai. Ypač įsimintina stovykla buvo dviems berniukams iš vaikų globos namų „Atsigręžk į vaikus“. 

Vieną dieną Lietuvos futbolo federacijos (LFF) prezidento Edvino Eimonto iniciatyva Trakų rajone esančio Čižiūnų socialinių paslaugų centro darbuotojai sulaukė skambučio ir pasiūlymo išrinkti aktyviausius futbolą mėgstančius vaikus.

Andžejus ir Juozas labiausiai mėgo gainioti futbolo kamuolį, todėl LFF kvietimu išvyko į rugpjūtį Futbolo namuose Vilniuje – LFF stadione, vykusią savaitinę “Pažink… su Futbolu” vasaros stovyklą. Jos metu vaikai turiningai leido laiką tiek futbolo aikštėje, tiek šalia jos.

Trylikamečiui Andžejui, kuris ankčiau triskart dalyvavo kasmet Kaune LFF organizuojamame vaikų globos namų futbolo turnyre  „Pažink pasaulį futbolo aikštėje“, labiausiai įsiminė galimybė prieš rungtynių pradžią į aikštę lydėti profesionalius futbolininkus prieš „Trakų“ ir Vilniaus „Žalgirio“ komandų namų rungtynes.

Abu berniukai, stovyklos metu apsistoję Vilniuje, būdavo tarp tų vaikų, kurie išlydėję žaidėjus prieš rungtynes likdavo stebėti ir visas rungtynes. Paklausti, ar jiems patiko, abu nedvejodami sulinksėjo galvomis ir pridūrė, jog būtinai pažiūrėtų dar. 

Andžejui ir dviem metais už jį jaunesniam Juozui taip pat įstrigo susitikimai su Lietuvos futbolo žvaigždėmis Arminu Narbekovu, Valdu Ivanausku, Edgaru Jankausku. Berniukai išklausė įkvėpiančių jų istorijų bei turėjo galimybę patys užduoti klausimų.

Vaikai leido laiką ne tik futbolo stadione, bet ir keliavo į pažintinę ekskursiją Medininkuose, apsilankė kino teatre bei klausėsi tikrų didvyrių patarimų – patirtimi apie gyvybių gelbėjimą dalinosi gaisrininkai.

Taip pat vaikai turėjo galimybę pasimokyti vokiečių kalbos, kuri, anot Andžejaus, sekėsi gana neblogai. “Tiesiog kažkaip patinka vokiškai bendrauti. Bent jau labiau negu angliškai”, – nusišypsojo berniukas.

Po kalbos pamokėlių, vaikai ilgos dienos pabaigoje dalyvaudavo stovyklos organizatorių sukurtose viktorinose. “Reikia nuolatos klausytis, ką pasakoja dienos metu, kitaip viktorinoje nepasiseks”, – samprotavo Juozas ir pridūrė, jog kelis kartus abiems yra pavykę laimėti.

Pasibaigus stovyklai Andžėjaus futbolo maratonas nesibaigė – padedant dosniems žmonems talentingasis jaunuolis, kuris gyvena ir mokosi Trakuose, pakviestas į šiame mieste vykstančią Talentų futbolo akademijos „Milanas“ stovyklą.

Video reportažas iš “Pažink su futbolu” stovyklos:

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS