Neįgaliesiems

Svarbiausią sezono atkarpą pasitinkantis K. Petkovas: „Vienerių rungtynių kaina Čempionių lygoje yra per didelė“

Šiaulių „Gintros” komanda pasitinka ilgai lauktus iššūkius tarptautinėse arenose. Rugpjūčio 8–10 dienomis Lietuvos čempionės Estijoje žais dvejas Baltijos lygos rungtynes, po kurių paaiškės ar šiaulietėms pavyks apginti titulą, o rugpjūčio 15-ąją komanda išvyks į UEFA moterų Čempionių lygos atrankos turnyrą Lenkijoje.

Atrankos turnyre, kuris bus surengtas Lenkijos viduryje įsikūrusiame Lodzės mieste, Kalojano Petkovo auklėtinių lauks pajėgios varžovės. Rugpjūčio 18-ąją pusfinalyje šiaulietės susitiks su Suomijos čempione Kuopijaus „KuPS” ekipa. Įveikus suomes gintrietės dėl vienintelio kelialapio į pagrindinį Čempionių lygos turnyrą rugpjūčio 21-ąją stotų į kovą su Lodzės UKS SMS „Łódź” (Lenkija) ir Briuselio RSC „Anderlecht” (Belgija) poros nugalėtoja.

Svarbiausią sezono atkarpą pasitinkantis vyriausiasis komandos treneris K. Petkovas teigia, kad komandos sportinė forma vis dar yra kylančios kreivės atkarpoje, o atrankos grupę vertina kaip itin lygią, kurioje nežymų favoritės statusą pasak trenerio turi Briuselio ekipa.

„Tai metas, kai svarbu absoliučiai viskas. Čempionių lygos atrankos etapo formatas galima sakyti yra „mirk arba gyvenk”, todėl sėkmę lemia visos mažos detalės susidedančios į bendrą paveikslą. Džiaugiamės, kad vasaros laikotarpiu pavyko nuveikti nemažai svarbių darbų ir pasikviesti laukto pastiprinimo”, – pokalbį pradėjo treneris.

– Treneri, komandą papildė penkios naujos žaidėjos. Kaip vertinate jų įsiliejimo procesą, ką jau spėjote pamatyti ir ko galima tikėtis iš naujokių?

– Kalbant iš eilės, pirmiausia pavyko įgyvendinti sandorį, kurį vertinčiau kaip vieną didžiausių – Algimantės Mikutaitės susigrąžinimas. Algimantė yra puiki patyrusi žaidėja, kuri gerai pažįsta organizaciją, teisingai suvokia jos tikslus ir gali duoti labai daug. Jai iš karto buvo patikėtos ir kapitonės pareigos. Toliau sekė dar du vietinių žaidėjų prisijungimai prie komandos – iš Vilniaus atvyko Marija Galkina, iš Joniškio – Meida Proscevičiūtė.

Marija turi didžiulį potencialą, jos kamuolio valdymo, technikos įgūdžiai manau šiuo metu yra geriausi iš visų Lietuvos saugių žaidžiančių A lygoje. Tai dar jauna žaidėja apie kurios perspektyvą tikiu kalbėsime dar ne kartą, bet tuo pačiu metu jau ir šiandien galime iš jos tikėtis reikšmingos įtakos aikštėje. Marija jau spėjo tai įrodyti kontrolinėse rungtynėse. Meidos grįžimas į Šiaulius ir į mūsų organizaciją yra įvertinimas to, kad jauni žaidėjai patys pastebi galimybes, mūsų filosofiją ir jaučia, kad čia gali pakelti savo žaidimo kreivę aukštyn. Meida pasižymi sprogstamu greičiu, didele energija, jos galimybių ribos yra labai plačios. Matome jos motyvaciją, norą, todėl tikime, kad dirbdama kryptingai ji turės puikias galimybes kelių metų bėgyje atskleisti visą savo potencialą.

Taip pat komandą sustiprino dar dvi skirtingų pozicijų amerikietės – gynėja Emily Goodson ir išreikšta puolėja Miracle Porter. Emily turi gerus futbolo pamatus, teisingą požiūrį, ji žaidė pajėgiame universitete ir atvykusi labai greitai įsiliejo į komandą. Daugiau mažiau žinome ko iš jos galime tikėtis, o pirmosios savaitės parodė, kad ji pateisina lūkesčius. Iš Prancūzijos aukščiausios lygos Reimso klubo atvykusi Miracle leidžia tikėtis rezultatų čia ir dabar. Akivaizdu, kad to ir tikimės, nes puolime turėjome problemų, o Miracle yra labai talentinga, tvirtų fizinių duomenų puolėja iš kurios tikimės tikrai daug.

– Komandą treniruojate jau daugiau nei pusmetį. Kokius teigiamus postūmius matote organizacijos vystymosi procese lyginant su pirmosiomis jūsų dienomis klube?

– Sezono pradžioje visos permainos atrodė gana dramatiškai, tačiau žinojau, kad situacija stabilizuosis jeigu aiškiai nusibrėšime savo kryptis, vertybes, strategiją keliems metams ir kibsime į darbus. Žinoma, rezultatai taip pat vaidina ne paskutinį vaidmenį, tačiau svarbiausia, kad išliekame lyderių pozicijoje A lygoje ir kontroliuojame situaciją.

Manau, kad kryptingo ir nuoseklaus mūsų organizacijos darbo įvertinamas yra ir prisijungiančios žaidėjos, kurios parodo pasitikėjimą ir norą būti jos dalimi. Turime toliau dirbti siekiant į sudėtį pritraukti dar daugiau talentingų, motyvuotų jaunų vietinių žaidėjų, kad ateinantį sezoną iš karto pradėtumėme sklandžiai. Tikiu, kad judame teisinga linkme, o svarbiausia tos krypties nepamesti.

– Kaip vertinate faktą, kad komandos amžiaus vidurkis yra gana jaunas, o tarptautinėse varžybose galutiniam rezultatui didelę įtaką gali turėti patirtis?

– Kartais titulus laimi labiau patyrusios komandos, o kartais skambiais pasiekimais driokstelėja jaunos, alkanos ekipos. Žinoma, aš visada esu už tinkamą pusiausvyrą, balansą. Tiesą pasakius tai ir matau mūsų komandos sudėtyje. Turime žaidėjų su Čempionių lygos, kitų pajėgių Europos lygų, tarptautinių turnyrų patirtimi, turime ištroškusių tos patirties įgyti ir parodyti save. Svarbiausia yra ne tai kiek patirties turi žaidėja, bet kaip ji ją naudoja, perduoda kitiems. Matau, kad mūsų komanda yra ambicinga ir alkana, o kaip tai pavyks realizuoti aikštėje jau greitai sužinosime.

– Pirmiausia vyksime į Estiją, kur bus sužaistos dvi Baltijos lygos rungtynės. Po jų galimai paaiškės ar komandai pavyko apginti čempionių titulą. Į Čempionių lygos atranką turbūt būtų smagu vykti pozityviomis nuotaikomis?

– Taip, be abejonės. Baltijos lygos titulas yra vienas iš mūsų sezono tikslų, todėl į šias rungtynes žiūrime labai atsakingai. Abiem susitikimams turime būti gerai pasiruošę fiziškai, nes per tris dienas sužaisime dvi rungtynes. Tam prireiks, kad visos sudėties žaidėjos būtų šimtu procentų pasirengusios įnešti savo indėlį.

Negalime nuvertinti Saku „Sporting” ekipos, tačiau antras mačas su potencialiai pajėgesne Estijos čempione Talino „Flora” mums bus tikrai labai rimtas išbandymas. Turbūt nėra prasmės lyginti praėjusių ir šių metų komandų, nes bent jau mūsų ekipa stipriai pasikeitė, bet akivaizdu, kad lengva nebuvo pernai, todėl ir dabar turėsime aikštėje atiduoti viską ir nesitaupyti, jeigu norime pasiekti teigiamą rezultatą.

– Svarbiausias sezono iššūkis taip pat jau visai čia pat – UEFA Čempionių lygos atranka. Burtai lėmė, kad atrankos grupės pusfinalyje susitiksime su Suomijos čempione Kuopijaus „KuPS”. Kam turime būti pasiruošę ir ko galime tikėtis iš varžovių?

– Visų pirma kietai fizinei kovai, kurią suomių ekipa tikrai mums pasiūlys. Svarbu ją atlaikyti kiekvienoje mikrodvikovoje, nes varžovės tikėtina čia bandys susikurti pranašumus. Apskritai kalbant „Kups” yra pajėgi komanda, turinti labai lygią sudėtį, kurioje sunku įžvelgti aiškias lyderes, bet tuo pačiu nėra lengva surasti ir silpnųjų pusių.

Vis dėlto tai mūsų, trenerių užduotis, todėl dar analizuosime varžovių žaidimą ir ieškosime būdų, kaip susikurti sau naudingą žaidimo eigą, kokio plano laikytis. Taktinės schemos, žaidėjų judėjimas aikštėje turės reikšmingą įtaką galutiniam rezultatui, dar turime tam laiko pasiruošti.

– Atrankos grupė iš pirmo žvilgsnio atrodo išties sudėtinga, bet grėsmingiausiai skamba RSC „Anderlecht” klubo pavadinimas. Jūsų vertinimu, ar ši ekipa yra ryški grupės favoritė?

– Grupė ne iš lengvųjų, visos komandos daugiau mažiau apylygės, Briuselio ekipa yra favoritė, bet nedrįsčiau teigti, kad ryški, ypatingai atsižvelgiant į kvalifikacijos etapo formatą. Nemanau, kad „minuso” sistema iš vienų rungtynių yra tas varžybų formatas už kurį pasisakytų daugelis komandų.

Norisi akcentuoti, kad UEFA Čempionių lyga visoms komandoms yra tai, ko jos laukia ištisus metus. Atsižvelgiant į tai, kad moterų futbole nėra žemesnės lygos, kaip vyrų futbole šiuo metu yra ir UEFA Europos taurė ir UEFA Konfederacijų taurė, manau, kad vienos nesėkmingos rungtynės nubraukiančios visą sezoną Europoje yra per didelė kaina.

Norint plėtoti moterų futbolą, kelti profesionalumo lygį, turėtų atsirasti panašus modelis, kaip ir vyrų futbole ir sakyčiau, kad šiuo klausimu jau yra vėluojama. Sugrįžtant prie mūsų užduočių, tikiu, kad galime nustebinti, svarbu mėgautis kiekviena Čempionių lygos atrankos turnyro minute.

fkgintra.lt informacija;

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS