Neįgaliesiems

T. Corneil prieš dvikovą su norvegėmis: „Nugalėtoją lems du pagrindiniai aspektai“

UEFA moterų Čempionių lygos antrajame atrankos etape Šiaulių „Gintros-Universiteto“ komandos laukia grėsminga varžovė – Oslo „Vålerenga“ ekipa.

Šiuo metu Novergijos čempionato turnyrinėje lentelėje likus sužaisti vos vieną turą „Valerenga” žengia pirma, tačiau  paskutiniai štrichai susidėlios būtent po paskutiniųjų sezono rungtynių. Sėkmingiausiu atveju ekipa pirmą kartą klubo istorijoje triumfuos šalies čempionate, nesėkmingiausiu – liks trečioje vietoje.

„Valerenga” jau antrus metus yra labai arti aukščiausiojo pjedės laiptelio. 2019-ųjų metų sezone ši komanda šalies čempionate finišavo antroje vietoje, kuri ir suteikė galimybę praverti Čempionių lygos duris.

Taip pat verta pažymėti, jog Oslo ekipoje rungtyniauja ne tik pajėgios vietinės futbolininkės, bet ir įvairių šalių rinktinių narės.

Norvegių gretose atakoje pirmuoju smuiku griežia Kamerūno rinktinės puolėja Ajara Njoya, jai puikiai talkina Danijos rinktinės puolėja Synne Jensen bei Jelenos Čubrilo komandos draugė Serbijos rinktinėje Dejana Stefanovič, o saugių grandyje žaidimo gijas valdo patyrusi 30-metė Nyderlandų rinktinės žaidėja Sherida Spitse.

Pastaroji į „Valerenga” klubą atvyko 2018-ais metais iš tėvynės – Enschedės „Twente” komandos. Jos dosjė puikuojasi ne tik įrašas bylojantis apie jos svorį nacionalinėje Nyderlandų rinktinėje (180 sužaistų rungtynių ir 41 įvartis), bet ir pasiekimas, kuriuo gali didžiuotis toli gražu ne kiekvienas – Europos moterų futbolo čempionato auksas iškovotas 2017-ais metais.

Auksiniame žygyje S. Spitse buvo viena kertinių Nyderlandų rinktinės žaidėjų, o jos indėlis neliko neįvertintas – fiziškai tvirta futbolininkė buvo nominuota į simbolinį Europos čempionato geriausių žaidėjų vienuoliktuką.

Būdama vos 16 metų Nyderlandų rinktinėje debiutavusi S. Spitse „Valerenga” garbę gina su kita tėvynaine – Maruschka Walden. Tiesa, šiai 28-erių metų gynėjai rinktinės marškinėlių užsivilkti dar neteko.

Pirmajame Čempionių lygos atrankos etape Norvegijos klubas iškovojo istorinę pergalę įveikdamas „Klaksvik” ekipą iš Farerų Salų rezultatu 7:0. Tiesa, iškart po šio sėkmingo mačo „Valerenga” sulaukė antausio vietiniame čempionate nusileisdama turnyrinės lentelės vidutiniokei 2:3, o tai įrodo, jog nepaisant brandžios sudėties ši komanda yra pažeidžiama.

Apie būsimą iššūkį, kurį „Gintra-Universitetas” ketvirtadienį priims Telšių miesto stadione, o visus aistruolius pakvies stebėti tiesioginę dvikovos transliaciją nuo 13 valandos Sport1 HD kanalu bei YouTube kanale „Gintra Šiauliai”, oficiali svetainė kalbėjosi su sėkmingai UEFA Čempionių lygoje debiutavusia kanadiete Tristan Corneil.

– Komanda sėkmingai peržengė pirmąjį atrankos etapą, tačiau laiko mėgautis šlove nėra, nes čia pat laukia antrasis iššūkis Čempionių lygoje. Kokį pozityvą iš pergalingo mačo galime nusinešti į ateinančią akistatą su „Valerenga”?

– Pirmasis pozityvus elementas yra tai, kad nepaisant to, jog pirmose rungtynėse 63 minutes nesugebėjome įmušti, nepraradome savitvardos ir toliau laikėmės plano bei rungtyniavome kaip komanda. Likome kartu, pasitikėjome viena kita ir žinojome, kad rungtynių eigą vis tiek perlaušime. Dar vienas pozityvas yra tai, kad sugebėjome įmušti įvarčius ir iš standartinių padėčių ir iš žaidimo. Manau, kad tai rodo, jog esame įvairiapusiška komanda, o tai apsunkina varžovėms užduotis ginantis. Taip pat įsitikinome, kad atėjus svarbiausioms kovoms visos žaidėjos esančios aikštėje susikoncentravo šimtu procentų – gynėjos atliko ne tik savo tiesiogines funkcijas, bet ir padėjo atakoje, o puolančiosios grandies futbolininkės gelbėjo ginantis. Tai labai svarbu – dirbome kaip vienas vienetas ir tai davė rezultatą, to paties tikimės ir ateinančiose rungtynėse.

– Tai buvo tavo debiutinės rungtynės Čempionių lygoje, o jas užbaigei puikiai realizuotu 11 metrų baudiniu. Kokias emocijas išgyvenai po finalinio teisėjos švilpuko?

– Pajutau palengvėjimą. Aplankė malonus jausmas, kad sunkus 9 mėnesių darbas davė savo vaisių. Tada žinoma užplūsta pačios geriausios emocijos kuomet norisi apkabinti visas komandos drauges ir pasveikinti su pergale, kurios tikrai nusipelnėme. Nepaprastai smagu ir tai, kad pati prisidėjau įvarčiu. Tai buvo vienos maloniausių akimirkų mano kaip futbolininkės karjeroje. 

– Rytoj prasideda nauja istorija. Antrajame atrankos etape susitinkame su Oslo „Valerenga” klubu iš Norvegijos. Ką gali pasakyti apie šią komandą?

– Iš vaizdo medžiagos, kurios pagalba atlikome varžovių žaidimo analizę ir remiantis kitais šaltiniais, akivaizdu, kad tai pajėgi komanda, kurioje silpnų vietų nėra daug. Tai gerai organizuota, didelį potencialą puolant turinti ekipa. Nepaisant to, viskas priklauso nuo mūsų pačių. Namų darbus atlikome ir tikimės, kad tai mums padės aikštėje.

– Žaisime namuose, tačiau tuo pačiu ne visai – Telšių miesto stadione. Kaip manai, kokie dar pranašumai yra mūsų pusėje?

– Manau, kad vienas iš mūsų pranašumų gali būti žaidimas ant natūralios vejos prie kurios esame įpratusios rungtyniauti visą sezoną. Taip pat burtai mums buvo palankūs, nes sulaukėme šanso žaisti Lietuvoje, o tai reiškia, kad neturėsime ilgos kelionės, svetimos aplinkos, galėsime visą dėmesį sutelkti tik į rungtynes.

– Kaip manai, kas iš esmės lems šios poros nugalėtoją?

– Manau, kad tai lems du pagrindiniai aspektai. Pirmas – kuri komanda išliks drausmingesnė ir sugebės primesti savo žaidimo taisykles varžovėms. Antras – kuri turės daugiau noro laimėti, o į tai sutelpa daug smulkių dalykų. Pavyzdžiui, šimtaprocentinės pastangos siekiant laimėti visas dvikovas, pirmus ir antrus kamuolius, standartinių padėčių išnaudojimas, smūgiai į vartų plotą ir kitos detalės. Nereikia užmiršti ir koncentracijos, kurią praradus vos akimirkai, gali kainuoti labai brangiai. 

– Žiūrovai į stadioną šįkart nebus įleidžiami, tačiau jau akivaizdu, kad turėsime didelę palaikymo auditoriją kitapus ekranų. Kokią žinutę norėtum perduoti visiems palaikysiantiems „Gintrą-Universitetą”?

– Daugelis komandos užsieniečių buvome nustebusios, jog prieš Čempionių lygą sulaukiame dėmesio iš nacionalinių Lietuvos medijos kanalų, didelio palaikymo socialiniuose tinkluose. Tai rodo, jog moterų futbolas Lietuvoje nėra nustumtas į sporto paraštes. “Gintra-Universitetas” turi gilias istorijos šaknis, šis vardas gerai žinomas visoje Europoje, o mūsų pareiga atiduoti visas jėgas jį reprezentuojant. Noriu visiems futbolo aistruoliams perduoti, kad aikštėje pažadame atiduoti širdis, o kiekvieno jūsų palaikymas, nors ir nuotoliniu būdu, mus įkvėps sunkiausiomis susitikimo akimirkomis. Planuojantiems mus palaikyti iš Šiaurės Amerikos linkiu nepramiegoti mūsų rungtynių, kadangi jiems, kaip ir mano šeimai, norint stebėti tiesioginę transliaciją teks atsikelti 3 val. ryto (šypsosi).

fkgintra.lt informacija

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS