Neįgaliesiems

T. Danilevičius: „Savo programoje numačiau daug darbų“

Lietuvos futbolo federacijos neeilinėje konferencijoje Kaune išrinkti naujas LFF prezidentas, nauji LFF Vykdomojo komiteto nariai, tarp kurių pirmą kartą istorijoje darbuosis ir narė. Išrinktieji LFF atstovai po renginio pasidalijo mintimis su žiniasklaida.

Naujuoju LFF prezidentu tapo visų laikų rezultatyviausias Lietuvos rinktinės futbolininkas Tomas Danilevičius, už kurį balsavo didžioji dalis susirinkusių delegate. Kaunietis pabrėžė, kad jo laukia nemažai darbų, kurie susiję su įvairiomis sritimis.

„Vertinu šią konferenciją pozityviai. Tai neeilinė ir istorinė konferencija, nes ji viešai transliuota ir tiesioginiame eteryje – pirmas žingsnis į atvirumą. Programoje nusimačiau eilę darbų ir dideles kryptis, nuo jų ir pradėsiu. Į programą įeina įvaizdžio gerinimas, bendruomenės suvienijimas, futbolo klubai, jaunimo ugdymas, infrastruktūra ir kita. Bendradarbiavimas turi gimti su savivalda ir nacionaline valdžia. Bet tai nereiškia, kad reikia pamiršti nacionalinę rinktinę, kurios rezultatai demonstruoja Lietuvos įvaizdį visame pasaulyje”, – sakė T. Danilevičius.

LFF Vykdomasis komitetas taip pat turės naujų narių. Futbolo teisėja Ingrida Siliūnienė tapo pirmąja moterimi, išrinkta į jį, o spaudos konferencijoje neslėpė, jog yra sujaudinta šios galimybės bei pasiryžusi ilgam darbui.

„Tai yra didelė atsakomybė. Nemoku paaiškinti, kokie tai jausmai ir keista suprasti, kad esu kitame laiptelyje nei buvau. Futbole esu daug, tiesa, daugiau dirbu su moterimis. Matau visą struktūrą ir vyrų futbole, bet pirmiausia noriu pertvarkyti moterų futbolo varžybas. Taip pat turiu idėjų susijusių su masiniu ir vaikų futbolu. Pati dirbu mokykloje ir matau, kaip vaikai nori žaisti, bet to daryti nėra kur. Mums reikia pradėti darbą nuo apačios“, – sakė I. Siliūnienė.

Į VK narius priimtos Lietuvos futbolo žaidėjų sąjungos (LFŽS) vadovas Gintautas Babravičius tikino, jog šis sprendimas gali būti naudingas ne tik patiems žaidėjams, bet ir visam šalies futbolui.

„Svarbu ne tik sąjungai, bet visam Lietuvos futbolui, nes futbole du svarbiausi veikėjai yra žiūrovai ir žaidėjai. Visi kiti žmonės, dirbantys su futbolu, padeda jiems  būti populiariems. Pirmas uždavinys – atstovauti profesionalių žaidėjų interesus. Taip pat neveikia buvusių žaidėjų pagerbimo sistema, kuri egzistuoja kitose sporto šakose.. Noriu pasidžiaugti, kad Lietuvos futbolo federacija keičiasi. Nors kažkam gali pasirodyti, jog tie žingsniai trumpi, bet pasikeitimai vyksta. Pagal gerojo valdymo praktikoje nurodytas nuostatas ir gegužę priimtus sprendimus LFF konferencijoje, galima sakyti, jog mes judame į priekį“, – dėstė G. Babravičius.

Lietuvos futbolo klubų asociacija A lyga (LFKA) taip pat turės balsą LFF Vykdomajame komitete ir jos atstovas Vidmantas Murauskas šį priėmimą įvertino, kaip postūmį bendradarbiavime su federacija: „Malonu, kad tapome pilnateisiais nariais. Daug A lygos žaidėjų dalyvauja nacionalinėje rinktinėje ir jaunimo rinktinėje. Tai, kad nebuvome federacijos nariais, parodo, jog ryšis nebuvo geras. Betarpiškai dalyvaujant abiem pusėms, galima gauti naudos. Norime, kad A lyga būtų patrauklesnė ir rėmėjams, ir žiniasklaidai“.

SUSIJUSIOS NAUJIENOS

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS