Neįgaliesiems

T. Milašius: apie „Barcelona“ filosofiją ir įgytą patirtį

„Barcelona“ klubo filiale Varšuvoje futbolo paslapčių besimokantis Titas Milašius džiaugiasi savo tobulėjimu Lenkijoje bei jaučia didelį progresą būdamas Lietuvos U-21 rinktinėje.

Atakos pozicijose dažniausiai žaidžiantis vilnietis ankščiau rungtyniavo U-17 ir U-19 rinktinėse, o kovo mėnesį 17-metis sulaukė pakvietimo į U-21 rinktinę. Jis debiutavo Europos čempionato atrankos rungtynėse su Suomija, bet vėliau dėl traumos praleido Baltijos taurės varžybas, kuriose Lietuvos komanda užėmė pirmą vietą.

Su U-21 rinktine jis plušo rugsėjo stovykloje, o dabar su komanda užbaigs Europos čempionato atrankos ciklą.

„Labai geras jausmas vėl būti čia. Mus treniruoja stipri asmenybė, iš jo galima daug pasisemti. Jis tiki mumis, todėl, manau, ir mes turėtume tikėti juo, jog galime laimėti rungtynes, nepraleisti įvarčio. Manau, esu pats jauniausias šioje rinktinėje, bet nėra taip, jog į mane žiūri kitaip ir priėmė šiltai“, – sakė T. Milašius.

Jaunasis futbolininkas dar būdamas 11 metų išvyko į Varšuvą bei sėkmingai pasirodė „Barcelona“ filialo „Escola Varsovia“ jaunųjų žaidėjų atrankoje. Po kelių metų jis trumpam išvyko į Nacionalinę futbolo akademiją (NFA), bet vėliau vėl tapo „FCB Escola“ nariu.

„Visa programa sudaryta taip, kad nuo šešių metų filiale besitreniruojantys futbolininkai tikrai išmoks specifinio „Barcelona“ klubo propaguojamo futbolo. Svarbiausia čia yra mėgautis žaidimu, kontroliuoti kamuolį, o ne jį išmušinėti toli. Ankščiau lenkai šios akademijos nemėgo, bet dabar ji pasiekė gerus rezultatus ir žmonės mato, jog čia auga lenkų jaunimas“, – kalbėjo T. Milašius.

17-metis futbolininkas teigia, kad iš pradžių akademija nebuvo populiari visuomenės tarpe, bet vėliau įrodė, kad tai nėra tik vardas: „Bent jau Varšuvos apskrityje visi vaikai žino, kad čia nuėjęs išmoksi futbolo. Pavyzdžiui, „Legia“ klubas koncentruojasi labiau į rezultatą, o neatsižvelgia į tai, kaip būtų geriau pačiam vaikui. Praėjusiais metais „Escola“ akademija buvo išrinkta geriausia Lenkijoje, ji turėjo daug įvairaus amžiaus komandų aukščiausiuose šalies jaunimo čempionatų divizionuose“.

„Savo U-18 amžiaus lygoje žaidžiu reguliariai, jei neturiu traumų, ar nesu išvykęs į rinktinę. Treneriai manimi pasitiki, man gana gerai ten sekasi, paskutinėse trijose rungtynėse įmušiau bent po įvartį. Didieji Lenkijos klubai atidžiai seka ir šį čempionatą, todėl visi vaikai siekia būti pastebėti. Prieš du metus į „Chelsea“ klubą išvyko vartininkas Marcinas Bulka, kuris jau debiutavo pagrindinėje sudėtyje draugiškose rungtynėse“, – pasakojo T. Milašius.

Iš Vilniaus kilęs T. Milašius teigia, kad jis nori išvykti į klubą, kuriame galėtų žaisti su vyrais: „Tai yra visai kas kita, nei būnant su savo amžiaus žaidėjais. Žaidžiant su vyrais tu turi parodyti savo charakterį. Todėl man labai patinka, kad esu kviečiamas į U-21 rinktinę, kur galiu atsiskleisti žaisdamas su vyresniais futbolininkais“.

Paskutinės Europos čempionato atrankos rungtynės Lietuvos U-21 rinktinės laukia šiandien Valkeakoskio stadione, kur 19 valandą Carito Falcho vadovaujama komanda žais su Suomija.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS