Neįgaliesiems

T. Ražanauskas – apie pasirodymą Estijoje, linkėjimą auklėtiniui ir Europos čempionato favoritus

Lietuvos vaikinų U21 rinktinė savaitgalį užbaigė savo pasirodymą Estijoje vykusiame keturių komandų Baltijos taurės turnyre.

Dvikovos pusfinalyje lietuviai po baudinių serijos (pagrindinis laikas – 1:1) nusileido Latvijos futbolininkams, o sekmadienį vykusiame mače dėl trečios vietos 0:2 nusileido Suomijos bendraamžiams bei galutinėje įskaitoje užėmė ketvirtąją vietą.

Po turnyro rinktinės pasirodymą reziumavęs rinktinės vyriausiasis treneris Tomas Ražanauskas kalbėjo, jog jėgų pasitikrinimas buvo gera patirtis prieš kovas rudenį.

„Bet koks turnyras yra gera proga pasitikrinti jėgas, ruošiamės rungtynėms rudenį su Čekija, tai buvo geras patikrinimas. Gaila, kad su suomiais žaidėme ne dėl pirmos vietos, bet su šia komanda sužaisti buvo įdomu, nes su estais ir latviais žaidžiame dažniau.

Pirmose rungtynėse fonas buvo tikrai neblogas, to, ko prašėme, vaikinai darė. Gal trūko sėkmės, bet neblogai kontroliavome kamuolį. Kažkiek gal trūko aštrumo priekyje, bet vaikinai patys pajautė, kad gali žaisti, tačiau baudinių loterijoje teko pripažinti nesėkmę“, – sakė treneris.

Rinktinės sudėtyje prieš pat turnyrą buvo ir keli pasikeitimai – dėl traumų ar kitų sveikatos negalavimų rinktinė neturėjo Džiugo Aleksos, Žygimanto Baltrūno ir Gabrieliaus Micevičiaus, juos sudėtyje pakeitė Marius Skirmantas, Denis Ževžikovas ir Gabrielis Nikonovas.

„Planavome pakviesti ir jaunesnių vaikinų, bet jiems buvo egzaminų metas, norėjome pažiūrėti 2005-ųjų gimimo vaikinus, kurie galėtų pretenduoti į rinktinę.

Pakeitimų buvo nemažai, jau pačioje stovykloje Juozas Lubas pajautė kelio skausmus, problemų turėjo ir Esmilis Kaušinis, bet esmės tai nekeitė, į kiekvieną turnyrą važiuoji patikrinti žaidėjus ir nori nugalėti“, – dėstė treneris.

Pusfinalyje dvikovos baigtis buvo nulemta baudinių serijoje. Kaip teigė T. Ražanauskas, rinktinė tokiai galimai situacijai ruošėsi, tačiau pasireuošimas ir rungtynės yra skirtingos situacijos.

„Dieną prieš rungtynes treniravomės, mušėme, bet treniruotės yra viena, rungtynėse tai yra visai kas kita. Praktikavome, žinojome, kad galimas toks scenarijus, bet sužaidė ir psichologija. Pirmi pradėjome, neįmušėme ir tada pralaimėjome.

Mušančių eiliškumą dėliojome bendrai, kartais žaidėjai patys pasako, kad nori mušti, kai lieka klausimų – pasakome mes, bet negali versti žaidėjo eiti mušti jei jis blogai jaučiasi“, – mintimis dalinosi treneris.

Mače dėl trečios vietos į lietuvių vartus buvo skirtas daug emocijų sukėlęs 11 metrų baudinys. Kalbėdamas apie tą epizodą, rinktinės treneris teigė, jog antrame mače būtent ta kelių minučių atkarpa ir nulėmė rungtynes.

„Rungtynėse su Suomija taip pat neblogai kontroliavome kamuolį, įžaidėme jį nuo savo vartų, bet vėl trūko aštrumo priekyje, greičio ir jėgos užbaigime. Sudėties beveik nekeitėme, gal tas davė savo, bet esmė, kad pirmą valandą vaizdas nebuvo blogos, bet tada mus išmušė Matijaus Remeikio raudona kortelė, kuri toje vietoje buvo visiškai nereikalinga, o po keleto minučių užsidirbome ir baudinį.

Tikiu, kad rungtynių eiga galėjo būti visai kita, bet mažumoje žaisti ir kurti priekyje nėra lengva, nes suomiai taip pat yra gera komanda, turi gerų žaidėjų“, – svarstė T. Ražanauskas.

Minėtasis M. Remeikis jau visai netrukus pradės legionieriaus karjerą ir prisijungs prie Bulgarijos Plovdivo „Botev“ komandos.

„Jis turi ruoštis, kad nebus lengva, kad reikės kovoti už savo vietą kiekvienoje treniruotėje, nes važiuoja į Bulgariją, kur žaidžia stiprūs legionieriai. Visų pirma jis turės būti geresnis už vietinius žaidėjus, matėme, kad ir Faustui Steponavičiui ne visada pavyksta patekti į startinę sudėtį, tad laukia rimtas darbas, reikia būti pasiruošus psichologiškai. Jei pasirenki legionieriaus kelią – tau niekada nebus lengva“, – dėstė buvęs Lietuvos rinktinės futbolininkas.

Rinktinė į kovas dabar grįš rugsėjo mėnesį, kai pratęs savo pasirodymą Europos čempionato atrankoje.

„Reikia žiūrėti, kokia bus situacija. Žiūrėsime pagal pozicijas, kur kažko trūks, matysime, ką galime pakviesti iš jaunesnių žaidėjų. Tos paskutinės likusios rungtynės mums gali būti geros progos įgauti tinkamos patirties, kurios mūsų jaunimui ganėtinai trūksta, nes tokių rungtynių tarptautiniame lygyje turėtų būti daugiau“, – mintimis dalinosi T. Ražanauskas.

Treneris kalbėjo ir apie tai, ką laiko Vokietijoje vykstančio Europos čempionato favoritais.

„Šį kartą pasirinkau Vokietiją, nors nesu pats didžiausias jų fanas, anksčiau gal labiau palaikiau Prancūziją, bet šiemet čempionatas vyksta jų namuose, gal yra ir kažkoks spaudimas iš sirgalių, visi to laukia, bet turi neblogą kartą, pakankamai įdomių žaidėjų.

Aišku, tarp tokių potencialių kandidatų yra ir Prancūzija, galbūt Portugalija ar Anglija, keturios tokios komandos, kurios turėtų kovoti dėl titulo“, – sakė treneris.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS