Neįgaliesiems

T. Ražanauskas: „Bandome modeliuoti žaidimą Europos čempionato atrankai“

Lietuvos vaikinų U21 rinktinė per pastarąsias dienas sužaidė du kontrolinius susitikimus su Optibet A lygos klubais.

Dvikovos buvo skirtos pasirengimui Europos čempionato atrankai, kurioje vaikinų rinktinė startuos birželio 16 dieną akistata su Danija.

Pirmame mače po dramatiškai paskutinėmis minutėmis praleisto įvarčio buvo sužaista 1:1 su Kauno raj. „Hegelmann“ futbolininkais, o po kelių dienų Panevėžyje 1:2 pralaimėta FK „Panevėžys“ futbolininkams.

Dar po pirmųjų su Kauno rajono komanda rungtynių kalbėjęs rinktinės treneris Tomas Ražanauskas teigė, jog žaidimas yra modeliuojamas būtent Europos čempionato atrankai.

„Buvo teigiamų momentų, bet daugiau žaidėme be kamuolio, taip buvo suplanuota, mums tai yra pasiruošimas rungtynėms su Danija, bandome modeliuoti žaidimą tam mačui, išsiaiškinti silpnas savo vietas.

Šios rungtynės tikrai davė mums naudos, nes žaidėme prieš gerą komandą, kuri mėgsta žaisti su kamuoliu. Vyrai gerai atidirbo, norėtųsi gal daugiau ramybės su kamuoliu, kartais dar perskuba, bet manau, kad tai yra normalus reiškinys, kažkokie deriniai dar nėra iki galo atidirbti”, – dėstė strategas.

Tame mače netrūko atkaklios kovos ir emocijų, tačiau trenerį tai tenkino, nes kiekvienoje dvikovoje iš savo auklėtinių jis nori, kad šie kovotų tik dėl pergalės.

„Kiekviena komanda nori laimėti, tos kontrolinės rungtynės yra kontrolinės tik ant popieriaus. Kiekvienas žaidėjas, išeidamas į aikštę, nori laimėti, mums reikalingi žaidėjai su charakteriu, kurie nenusileistų, žaistų iki galo. Nebuvo nieko nekontroliuojamo, teisėjai gerai susitvarkė. Svarbiausia, kad visi sveiki, smagiai pasižaidėme“, – sakė treneris.

Tuo tarpu pirmame mače įvartį Lietuvos rinktinėje įmušęs Armandas Kučys taip pat džiaugėsi kova, bet ne rezultatu.

„Mintys dvejopos, visai norėjome laimėti, bet nepavyko, sakyčiau, prasileidome pigų įvartį. Kovojome, stengėmės nenuvilti trenerio, deja, nepavyko laimėti. Gal gerai sekėsi išeiti į kontratakas, bet nepavyko palaikyti kamuolio, rungtynių tempo.

Norėjome įrodyti, kad galime laimėti prieš stiprų varžovą, jie irgi norėjo įrodyti, kad nėra silpni, buvo daug noro, kovingumo, tad buvo ir tų emocijų“, – dėstė futbolininkas.

Jo teigimu, tokios rungtynės padeda tinkamai ruoštis oficialiems išbandymams ir bus gera pamoka.

„Tikrai smagu, kad galime susirinkti, sunkiai dirbame, treniruotėse tikrai nėra lengva, bet stengiamės, visi dirba tikrai noriai, labai gerai, kad mus sukvietė, ruošia, turime galimybę sužaisti rungtynes, nesvarbu, ar su A lygos komanda, ar tarptautiniu mastu. Svarbu ruoštis, būti kartu, žinoti visas detales, kurių iš mūsų reikalauja“, – mintimis dalinosi panevėžietis.

V. Knyzelio/fchegelmann.com nuotr.;

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS