Neįgaliesiems

T. Ražanauskas po Danijos išbandymo: „Esu patenkintas tuo, kaip dirbome gynyboje“

Lietuvos vaikinų U21 rinktinė praėjusią savaitę pradėjo savo pasirodymą Europos vaikinų U21 čempionato atrankoje.

Jonavoje Tomo Ražanausko treniruojama komanda 1:2 vieniems iš grupės favoritų danams. Lietuviai praleido du ankstyvus įvarčius, vėliau Armandas Kučys rezultatą sušvelnino, tačiau dvikovą šeimininkams teko užbaigti žaidžiant mažumoje, kai iš aikštės už raudoną kortelę buvo išvarytas Natanas Žebrauskas.

Reziumuodamas mačą rinktinės treneris Tomas Ražanauskas teigė, jog ankstyvi praleisti įvarčiai padarė įtaką tolimesnei dvikovos eigai.

„Nors rungtynės pralaimėtos, bet vyrai tikrai ruošėsi rimtai, tikrai negalvojome apie pralaimėjimą net ir turint omenyje tai, kokia grėsminga yra Danijos rinktinė.

Bet tikriausiai jauduliukas padarė savo, pirmas dešimt minučių nepavyko atsilaikyti. Akcentavome, kad per pirmas 15–20 minučių turime nepraleisti įvarčio, sužaisti drausmingai, bet nieko nepadarysi“, – dėstė treneris.

Jis taip pat pridėjo, jog džiaugiasi, kad po standartinės situacijos jo auklėtiniams pavyko pasižymėti.

„Šaunuoliai, kad pasiekėme vieną įvartį, po standartinės situacijos, bandėme surengti daugiau greitų išpuolių, ieškoti savo laimės, bet ne visada tai pavykdavo, trūko šiek tiek kokybės su kamuoliu“, – mintimis dalinosi strategas.

Žvelgdamas į gynybinius veiksmus, T. Ražanauskas kalbėjo, jog liko patenkintas savo ekipos darbu prie savų vartų.

„Tikrai esu patenkintas tuo, ką darėme gynyboje, neskaitant tų praleistų įvarčių, padarytų individualių klaidų. Bet vyrai tikrai nuoširdžiai išsikrovė, dirbo, o ir nebuvo tokių didelių tarpų, ką akcentavome, kad būtų kompaktiškumas, disciplina, tikrai esu jiems už tai labai dėkingas.

Pavyko išeiti ir į greitą puolimą, bet nėra lengva, kai beveik visą antrą kėlinį žaidi be kamuolio – daugiau koncentruojiesi į gynybą, žemu bloku žaidėme, tai vyrams kainuoja daug jėgų nuo savo baudos aikštelės nubėgti iki varžovų. Nėra lengva, bandėme, bet nepavyko, tikimės, kad kitose rungtynėse bus geriau“, – teigė treneris.

Paklaustas apie Danijos ekipos žaidėjus, kurie ateityje galėtų tapti tarptautinio lygio žvaigždėmis, T. Ražanauskas vienos pavardės neišskyrė – jo manymu, didelį potencialą turinčių futbolininkų ten yra ne vienas.

„Manau, kad kiekvienas iš jų rinktinės lyderių visada turi šansų augti, pas juos terpė tam yra gera, žaidžia gerose komandose, žaidžia ir Čempionų lygos rungtynėse, ir Danijos aukščiausioje lygoje. Niekas nebijo, pasitiki jaunimu ir manau, kad ateityje bus dar daugiau žaidėjų, kurie galės žaisti aukščiausiame lygyje“, – apie varžovus atsiliepė strategas.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS