Neįgaliesiems

T. Ražanauskas po U15 rinktinės stovyklos: „Šiame amžiuje yra svarbu gauti tarptautinės patirties“

Lietuvos vaikinų U15 rinktinė Kaune sužaidė dvejas kontrolines rungtynes su Maltos bendraamžiais ir per jas iškovojo dvi pergales.

Tomo Ražanausko auklėtiniai pirmame mače, nepaisant pirmo praleisto įvarčio, laimėjo 3:1, o pirmadienį su varžovais susitvarkė dar lengviau ir laimėjo net 5:0.

Įvertinęs stovyklą rinktinės vyriausiasis treneris Tomas Ražanauskas kalbėjo apie tai, kad ši stovykla tapo gera galimybe įvertinti užsienyje žaidžiančius ir augančius lietuvių kilmės vaikinus.

„Manau, stovykla praėjo tikrai gerai, nežiūrint į tai, kad buvo pakankamai trumpa, visada norėtųsi padirbėti ilgiau. Kiekvienose rungtynėse ruošiamės išeiti ir nugalėti, visada pritrūksta bent poros dienų, kad pasiruoštume dar geriau. Nepaisant to, kad per tris dienas turėjome keturias treniruotes ir šeštadienį jau žaidėme – aš likau patenkintas. Turėjome dešimt iš užsienio atvažiavusių žaidėjų, kai kurie iš jų buvo pirmą kartą, kas irgi nėra lengva, turint omenyje ir tai, kad kai kurie vaikai yra gimę užsienyje, mišriose šeimose.

Galbūt galėjo būti kažkokio streso, bet mūsų komanda tikrai yra draugiška, prašiau jų, kad reikia padėti įsilieti į kolektyvą, o aikštėje… visur futbolas yra vienodas, tik norime įdiegti savo principus, kas mums yra svarbu. Visi vaikai sąmoningi, protingi, supranta, kalbos barjero nebuvo“, – stovyklą reziumavo vyriausiasis treneris.

Kalbėdamas apie pirmas rungtynes, jis pripažino, kad vaikinus galėjo kaustyti startinė įtampa, tačiau jie paskui su savo užduotimis vis tiek susitvarkė tinkamai.

„Be abejo, vaikinai jau yra žaidę su Malta, žaidėme pernai išvykoje, ten pasiekėme pergalę 2:1. Jei žiūrėtume į pirmas rungtynes – mūsų vaikinai vis tiek buvo pranašesni, esame stipresni ir vaikinai tai jautė. Pirmi praleidome, gal buvo kažkokia įtampa, jaudulys, nesukūrėme per daug progų, bet jų buvo, tiesiog trūko užbaigimo. Per pertrauką padarėme keitimus, išėjo nauji žmonės, vaikinai priėmė informaciją ir pradėjome dominuoti ir įmušėme tris gražius įvarčius ir pelnytai nugalėjome“, – dėstė strategas.

Antrame mače lietuviai padarė nemažai pakeitimų startinėje sudėtyje, tačiau ženklios įtakos žaidimui tai nepadarė ir čia lietuviai dominavo nuo pirmos minutės.

„Kaip ir visada, principai išlieka tie patys, keitėsi vienuoliktukas, nes davėme pažaisti beveik visiems, pasikeitė beveik pusė sudėties. Nėra lengva įeiti naujiems žaidėjams ir žaisti tobulas rungtynes, vaikinai dar nebuvo vieni su kitais žaidę. Akcentas buvo žaisti drąsiai, nebijoti klysti, tai yra normalu, jie turi mokytis ir daryti išvadas.

Priekyje yra visiška laisvė, kūrybingumas turi dominuoti, tai yra esminiai mūsų principai. Fiziškai esame stipresni, reikia tiesiog nebijoti žaisti. Norėjome žaisti pirmu numeriu, dominuoti, kas mums ne visada pavyksta, o čia mūsų noras buvo dominuoti ir žaisti su kamuoliu. Vaikinai tą suprato ir stengėsi tą įgyvendinti.

Po šitos stovyklos nenoriu akcentuoti paties rezultato, aišku, smagu įmušti įvarčius, bet šiame amžiuje svarbiausia yra įgauti patirties tarptautiniame lygyje, jie turi patirti kiek įmanoma daugiau tokių rungtynių, tik tada jie augs, Elitinėje jaunių lygoje gal nebūna tokio lygio rungtynių kiekvieną savaitę, čia vis tiek yra kita atsakomybė. Vaikinai patys išskiria, kad čia yra kitas intensyvumas, norėtųsi jo dar didesnio, kiekvienas turi šansą pasirodyti“, – teigė T. Ražanauskas.

Jis taip pat akcentavo, jog šioje stovykloje daugiau dėmesio norėjo skirti žaidėjams iš užsienio komandų, kad būtų galima įvertinti jų potencialą padėti rinktinei ir ateities kovose.

„Galbūt nebuvo į šią stovyklą pakviesti visi geriausi Lietuvoje žaidžiantys futbolininkai, nes norėjome pasitikrinti žaidėjus iš užsienio, tokia buvo užduotis. Turime atkreipti dėmesį į užsienyje žaidžiančius lietuvius, kurie gal ne visada galėtų atvykti į trumpesnes stovyklas, gal daugiau dėmesio buvo jiems, kokiame lygyje žaidžia ir kuo kvėpuoja, o čia esančius lietuvius mes matome, važinėjame, bandau kiekvieną savaitgalį dalyvauti rungtynėse, visiems durys yra atviros, kaip jie save išreikš, tobulės.

2009-ųjų gimimo grupė yra tikrai įdomi, yra įdomių žaidėjų ir Lietuvoje, tad visiems šansas yra Elitinėje jaunių lygoje, Baltijos jaunimo lygoje, kur žaidžiame. Visada visiems sakau, kad klubuose turite būti geriausi, o ne kad reikėtų klausti, kas žaidžia rinktinėje, treneriai juos stebi“, – reziumavo treneris.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS