Neįgaliesiems

Tarptautiniame seminare – diskusijos apie futbolo poveikį aplinkai

Futbolas ir kitos sporto šakos gali atlikti svarbų vaidmenį keičiant požiūrį į gamtos apsaugą. Apie tai buvo kalbama tarptautiniame projekto „Greencoach“ seminare futbolo organizacijoms.

Pirmasis „Greencoach“ pirmasis seminaras surengtas Italijos pietuose esančios Sardinijos salos Kaljario mieste. Projekto tema – taršos mažinimas masiniame futbole.

Dalyviai diskutavo apie tai, kaip paskatinti neprofesionalių klubų atsakomybę ir apie tai, kaip kiekvienas gali paskatinti tausoti energiją, vandenį, rūšiuoti šiukšles ir panašius dalykus.

Atkreiptas dėmesys, jog futbolo klubai, komandos savo veikloje naudoja nemažai išteklių – nuo elektros apšvietimui stadione, rūbinėje, iki vandens asmeninei higienai bei dažno drabužių skalbimo, taip pat suvartoja daug plastikinės ar stiklinės gėrimų taros.   

Projektą palaiko UEFA, jame dalyvauja Norvegijos, Belgijos, Švedijos, Prancūzijos ir Lietuvos futbolo federacijos arba jų nariai. Lietuvai seminare atstovavo LFF narės Masinio futbolo asociacijos projektų vadovė Greta Guižauskaitė.

„Džiaugiuosi galimybe dalyvauti tokiame projekte. Jis dar kartą patvirtina, jog futbolas gali būti ne tik vartotojas, bet ir gera priemone siekti šalia įprastų socialinių tikslų ir aktyvios gyvensenos taip pat prisidėti prie požiūrio į gamtos apsaugą keitimo. Kiekvienas iš mūsų galime padaryti šiek tiek daugiau gamtos tausojimui rūšiuodami atliekas ar taupydami įvairius išteklius. Stengsimės šias idėjas pritaikyti ir masinio futbolo veikloje“, – sakė G. Guižauskaitė.

Projektą dalinai finansuoja Europos sąjungos fondas „Erasmus+“.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS