Neįgaliesiems

Tarptautinio futbolo konkurso „5:0 vokiečių kalbos naudai“ finale vaikai kovos dėl kelionės į Berlyną

Šių metų balandžio 11 d. jau penktą kartą Kaune, Nacionalinės futbolo akademijos manieže, vyks unikalaus ir didelio pasisiekimo Lietuvoje bei kitose Europos šalyse sulaukusio tarptautinio futbolo konkurso finalas.

E. Šemioto nuotr. 

Finale tarpusavyje susirungs penkiolika mišrių, iš mergaičių ir berniukų sudarytų, komandų iš Jonavos, Alytaus, Šalčininkų, Šiaulių, Druskininkų, Kauno, Kidulių, Klaipėdos, Vilniaus ir varžysis dėl pagrindinio konkurso prizo – išvykos į Berlyną ir susitikimo su Vokietijos Bundeslygoje žaidžiančio klubo Berlyno „Hertha BSC“ futbolininkais. Laimėjusi komanda Berlyne taip pat susitiks su geriausiomis komandomis iš kitų Europos šalių.

Konkurso privalumus vardija Vokietijos Federacinės Respublikos ambasados Lietuvoje Kultūros ir spaudos atašė Milena Dech: „Mums, vokiečiams, futbolas yra kasdienio gyvenimo dalis. Vokietijoje yra apie 160 000 futbolo komandų susibūrusių į 25 000 klubų. Čia slypi labai stiprus, visus apjungiantis bendrumo jausmas, nes tik gerai susižaidusi komanda pasiekia tikslą. Būtent tai yra ir konkurso „5:0 vokiečių kalbos naudai“ esmė: vokiečių kalbos mokymąsis žaismingai sujungiamas su vokiečių mėgstamiausia komandine sporto šaka. Šis derinys visiems dalyvaujantiems suteikia daug smagių akimirkų.“

LFF Generalinis sekretorius Nerijus Dunauskas džiaugiasi projekto tarptautiškumu ir sėkme: „Mums smagu prisidėti prie šio konkurso vystymo ir populiarinimo. Kiekvienais metais augantis dalyvių skaičius tik įrodo, kad mokytojų ir vaikų pasaulėžiūra plečiasi, jie pramogaudami tobulėja visomis prasmėmis. Manau, kad kalbos mokymosi integravimas į futbolą palengvina jaunimui kelią einant tikslų link, o federacijos ir rinktinės nario palaikymas – suteikia papildomos motyvacijos.“ 

„5:0 vokiečių kalbos naudai“ konkursas skirtas 5–6 klasių moksleiviams. Moksleiviai turėjo susiburti į šešių vaikų mišrią komandą, sukurti trumpą filmuką su bent trimis vokiškais žodžiais ir nusiųsti organizatoriams. Viso buvo gautos 38 paraiškos. Finalo metu komandos kovos, kuri geriau atliks užduotis vokiečių kalba apie futbolą ir bus stipriausia futbolo aikštėje.

2015 metais konkursas „2:0 vokiečių kalbos naudai“ Lietuvos futbolo federacijos (LFF) apdovanojimų šventėje Vilniuje gavo „Metų iniciatyvos“ titulą. 

Konkursą mūsų šalyje rengia Goethe’s institutas drauge su Lietuvos futbolo federacija ir Lietuvos masinio futbolo asociacija. Konkurso globėjas jau penktus metus – nacionalinės vyrų rinktinės bei buvęs VfL „Bochum“ klubo futbolininkas Arvydas Novikovas. Šiuo metu A. Novikovas žaidžia Lenkijos Aukščiausioje lygoje, klube „Jagiellonia Białystok“.

Konkurso finalas vyks balandžio 11 d. (trečiadienį) nuo 10:30 iki 17:30 Nacionalinės futbolo akademijos manieže (Aukštaičių g. 51, Kaune).

Projekto draugai: Berlyno „Hertha BSC“ klubas ir vokiečių–čekų futbolo mokykla.

Išsamesnę informaciją apie konkursą galima rasti www.goethe.de/lietuva/futbolas.

arba kreiptis į:

Margarita Repečkienė, Goethe`s instituto projekto koordinatorė, +370 5 2191503, margarita.repeckiene@goethe.de

Ignas Marcinkevičius, Lietuvos masinio futbolo asociacijos direktorius, +370 62603234, i.marcinkevicius@lff.lt

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS