Neįgaliesiems

Tauragėje vyko futbolo vaikščiojant turnyras „Žiemos taurė 2023“

Gruodžio 19 d. Tauragėje įvyko neeilinis renginys – Tauragės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro organizuotas futbolo vaikščiojant turnyras  „Žiemos taurė 2023“.

Jame dalyvavo 5 tauragiškių komandos: Tauragės TAU, „Zumpė“, „Beržė“, „Žingsnis 1“ ir „Žingsnis 2“. Pasveikinti susirinkusiųjų ir stebėti turnyrą atvyko treneris Martynas Karpavičius iš Lietuvos masinio futbolo asociacijos.

Futbolas vaikščiojant (anglų k. Walking Football) – viena iš fizinio aktyvumo formų, ypač tinkama vyresniame amžiuje ar turintiems judėjimo sunkumų. Tai puiki galimybė ne tik išbandyti šį žaidimą, bet ir giliau susipažinti su futbolu. Vyresnis amžius čia ne kliūtis, o dar viena galimybė. Žaidimas nereikalauja specialaus fizinio pasirengimo, neleidžia didesnio kontakto, taip sumažindamas traumų tikimybę, tačiau skatina judėti, bendradarbiauti komandoje ir išlaiko pagrindinius futbolo elementus.

Tauragės visuomenės sveikatos biuro specialistai Marius Trajanauskas ir Eglė Arlauskienė treniruoja net 3 iš 5 dalyvavusių komandų: Tauragės TAU, „Zumpė“, „Beržė“. Turnyre geriausiai sekėsi Tauragės TAU komandai, kuri nepatyrė nei vieno pralaimėjimo ir tapo turnyro nugalėtojais. Antrąją vietą užėmė „Beržės“, trečiąją – „Zumpės“, ketvirtąją ir penktąją vietas pasidalino 2 „Žingsnio“ komandos.

Turnyro organizatoriai ir dalyviai neslėpė gerų emocijų dėl puikiai pavykusio turnyro, kurio pagrindinis tikslas buvo vis tik, ne varžytis, o patirti naujų įspūdžių ir paskatinti kitus jungtis prie šios greitai populiarėjančios sveikatinimo veiklos, suteikiančios naudą ne tik fizinei, bet ir emocinei sveikatai.

Prieš komandų apdovanojimus vyko ir futbolo vaikščiojant 2023 metų nominacijų įteikimas, taip paskatinant dalyvius nesustoti ir toliau būti fiziškai aktyviais. „2023 metų komandos siela“ tapo   Aleksandras Jurgensonas, „2023 metų šypsena“ – Eugenija Armonienė, „2023 m. atradimas“ – Dalia Jucė, „2023 metų lyderis“ – Jonas Jakštaitis, skelbta ir daugiau įvairių „titulų“.

„Manau, kad futbolas vaikščiojant yra tikrai puiki iniciatyva, ypač senjorams, kurie gali sportuoti, vėl pasijusti vaiku, dalintis emocijomis. Gavus Tauragės rajono visuomenės sveikatos biuro specialistų kvietimą į šitą turnyrą, pasiūliau jame dalyvauti klubo nariams. Visi labai džiaugėsi ir dėkojo bei atsakė, kad ateityje vėl noriai dalyvautų. Jiems labai patiko, kaip emocijos, adrenalinas ir azartas juos užvaldė“, – įspūdžiais dalinosi vienas iš komandos „Žingsnis“ narių.

Dėkojame Masinio futbolo asociacijai (MaFA) ir Tauragės apskrities futbolo federacijai už skirtus apdovanojimus turnyro dalyviams bei Tauragės sporto centrui už bendradarbiavimą vykdant futbolo vaikštant užsiėmimus ir turnyro organizavimą“, – sakė Tauragės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Eglė Arlauskienė.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS