Neįgaliesiems

Taurės finalas A lygos kapitonų akimis: neišskirti lyderiai ir galimas natūralios dangos faktorius

Jau šeštadienį paaiškės Hegelmann LFF taurės nugalėtojai – dėl trofėjaus Šiaulių miesto stadione susigrums dabartinis Lietuvos čempionas Vilniaus „Žalgiris“ bei pernai metais taurę iškovojusi bei šiemet ją ginanti FK „Panevėžio“ ekipa.

Dvikova Šiaulių stadione šeštadienį startuos 18 valandą, bilietus į mačą įsigyti galite paspaudę čia.

Prieš rungtynes LFF.lt bendravo su aukščiausios Lietuvos futbolo lygos ekipų kapitonais ir atstovais, kurie šiemet jau ne sykį sutiko abi būsimas taurės turnyro finalininkes, o pašnekovai pasidalino savo mintimis apie tai, kas mūsų šeštadienį gali laukti Šiauliuose.

Štai Telšių „Džiugo“ kapitonas Davydas Arlauskis turėjo aiškius favoritus ir juos išskyrė.

„Aš, kaip buvęs „Žalgirio“ žaidėjas, prognuozuočiau Vilniaus ekipos pergalę. Manau, kad šiai dienai mes tikrai turime aiškiu lyderius lygoje ir tai mums nekelia nuostabos. Bet taurė tai tikrai yra kitokios reikšmės varžybos, teko ir pačiam kažkada dalyvauti finale.

Nenuvertinčiau ir „Panevėžio“, jie tikrai demonstruoja gerą futbolą. Mano vertinimu abi komandos turi puikius šansus laimėti taurę, nes taurės finalai pasižymi tuo, kad laimės tie, kas atiduos daugiau jėgų, bus tikrai geros rungtynės.

Nenorėčiau gilintis į komandų sudėtis, nes tikrai abi turi aukšto lygio žaidėjų, kurie bet kada gali pakeisti rungtynių eigą. Man asmeniškai širdis linksta į „Žalgirio“ pusę, jie turi didesnį pranašumą žiurint į visą sezoną nuo pradžių, bet neįvertinti varžovų gali tapti didele klaida tiek vienai komandai, tiek ir kitai. Linkiu taurę laimėti „Žalgiriui“ rezultatu 2:1“, – konkretų spėjimą pateikė D. Arlauskis.

Tuo tarpu pastaruoju metu savo ekipą į rungtynes išvedantis Alytaus „Dainavos“ veteranas Vytautas Lukša teigė, jog yra kiek nustebintas banguojančio „Panevėžio“ žaidimo pastarojoje čempionato stadijoje.

„Panevėžys į sezono pabaigą turėtų rodyti brandesnį žaidimą, bet dabar jie tiesiog barsto taškus A lygoje, tai mane stebina. Jie ant popieriaus turi puikią sudėtį ir stiprius individualiai atakuojančius žaidėjus, bet komandoje kažkas vyksta ne taip, neatsiranda tikro lyderio, kuris kilstelėtų komandą į kitą lygį.

Jie puikiai žaidžia kraštais, bet trūksta aštrumo ties paskutine zona bei tikslaus perdavimo užbaigime ir realizacijoje. Gerai kontroliuoja kamuolį, bet nemėgsta gintis jį praradus. Jų žaidimas banguotas, tai rodo ir rezultatai, bet finalas susideda iš vienerių rungtynių ir manau, kad jie parodys savo raumenis.

„Žalgiris“ kovoja dviem frontais, nori laimėti taurę ir čempionatą, jų grafikas įtemptas, bet laimėjo paskutines ketverias rungtynes. Komanda yra pakilime, turi lyderį Hugo Videmontą, kuris vienas gali išspręsti rungtynių likimą, kitų legionierių šiek tiek pasigendu, jiems taip pat trūks kapitono Sauliaus Mikoliuno patirties. Jie mėgsta žaisti per centrą trumpais perdavimais ir ieško laisvų zonų už gynėjų nugarų.

Gynyboje žaidžia mišriai – kartais spaudžia varžovus po visą aikštę, kartais – atsitraukę į savo pusę. Abu treneriai patyrę ir manau, kad nustebins savo sprendimais. Finale viską gali nulemti viena gera standartinė situacija arba vienas momentas, bet abi komandos yra vertos finalo ir laukia atkaklus mačas“, – teigė su tuo pačiu „Žalgiriu“ praeityje taurę laimėjęs V. Lukša.

„Kauno Žalgirio“ kapitonas Linas Pilibaitis tikino, jog aiškaus favorito tokioje akistatoje nėra, tačiau nedidelis „Panevėžio“ pranašumas gali būti natūrali Šiaulių stadiono veja.

„Rungtynėse ryškaus favorito tikrai nėra, kadangi abi komandos žaidžia gerą futbolą. „Panevėžiui“ yra šiek tiek palankiau žaisti ant natūralio vejos, bet žalgiriečiai turi daugiau individualiai stiprių futbolininkų, tai yra pagrindinis jų pranašumas.

„Panevėžys“ stiprių žaidėjų taip pat turi, todėl rungtynių baigti nulemti gali smulkios detalės, klaidos“, – pasakojo L. Pilibaitis, kuris 2015-ųjų finale su „Žalgiriu“ išprovokavo 11 metrų baudinį ir vėliau pats pasižymėjo įvarčiu.

Kėdainių „Nevėžio“ mohikano Evaldo Kugio manymu, abi komandos nusipelnė savo vietos finalinėse rungtynėse ir atsiminė šių komandų mūšį šių metų pradžioje vykusioje akistatoje dėl Optibet LFF supertaurės.

„Abi komandos tikrai vertos žaisti finale, nes turėjo nelengvą kelią jo link, bet aš manyčiau, kad laimės „Žalgiris“.

Šioje komandoje išskirčiau Hugo Videmontą ir Francis Kyeremeh, kurie gali nulemti rungtynių baigtį, o „Panevėžio“ gretose išskirčiau Jeffrey Sarponą ir Elivelto, bus įdomu matyti šių žaidėjų dvikova.

Žinoma, tai yra tik vienerios rungtynės tad gali būti visko, o tai jau įrodė „Panevėžys“, kai Supertaurės rungtynėse atsilikinėdami 0:2 sugebėjo išlyginti rezultatą, o 11 metrų baudinių serijoje ir kelti taurę į viršų. Laukia tikrai įdomus futbolo reginys“, – mintimis dalinosi E. Kugys.

Tuo tarpu dabartinis Vilniaus „Riterių“ kapitonas Dominykas Barauskas, praeityje jau laimėjęs taurę su Vilniaus „Žalgiriu“ ir Kauno „Stumbru“, tikina, jog vien jau galimybė rungtis dėl taurės yra ypatinga.

„Finalas yra nuostabiausias dalykas, kurį gali patirti futbolininkas. Tikrai gali laimėti abi komandos, Supertaureje savo pranašumą įrodė „Panevėžys“, dabar „Žalgiris“ sieks revanšo. „Žalgiris“ turi tikrai sudetingą tvarkaraštį, taip pat yra ir traumuotų žaidėjų, tačiau, nepaisant visko, renka taškus ir tikisi laimėti A lygą.

Kita vertus, „Panevėžys“ yra tikrai gerai subalansuota komanda, žaidžia gražų futbolą, tačiau pastaruoju metu A lygoje pasiekti pergalių nepasisekė. Finalas vyks Šiauliuose, ant natūralios aikštės, tai manau, kad privalumą turi „Panevėžio“ ekipa.

Galvoju, kad abi komandos neskubės pulti, žais atsargiai, nenustebsiu, jeigu pagrindinis laikas baigsis lygiosiomis ir viską lems 11 metrų baudiniai“, – teigė D. Barauskas.

Savo ruožtu debiutinį sezoną aukščiausioje Lietuvos lygoje žaidžiančios Kauno rajono „Hegelmann Litauen“ ekipos kapitonas Vilius Armanavičius minėjo nesitikintis įvarčių lietaus.

„Manau, kad rungtynėse nebus daug įvarčių, nors įprastai šios komandos mėgsta ir gali žaisti atakuojantį futbolą. Finalo baigtį nuspręs vienas įvartis, na, neatmesčiau ir pratęsimo bei 11 metrų baudinių serijos tikimybės, o favoritais visgi laikyčiau Vilniaus „Žalgirį“. Nemanau, kad tai bus gražios ir akiai mielos rungtynės. Nuojauta kužda, jog bus daug kovos, mažai technikos, bet galiu ir klysti.

Abiejose komandose yra daug individualiai stiprių žaidėjų, tiek „Panevėžys“, tiek ir „Žalgiris“ šiemet demonstruoja gerus rezultatus.

Manau, jog galbūt „Panevėžio“ stiprybė yra individualiai stiprūs futbolininkai, o „Žalgiris“ turi labiau patyrusius žaidėjus, kurie yra ragavę tokių finalų – akcentavo V. Armanavičius, su jau minėtu „Stumbru“ jau laimėjęs taurę 2017-aisiais.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS