Tautų lygoje finišavo pralaimėjimu Serbijai

Įspūdingo Deimanto Petravičiaus įvarčio neužteko, kad Lietuvos futbolo rinktinė iškovotų pirmuosius taškus UEFA Tautų lygoje dvikovoje su Serbija. Antradienio vakarą Belgrado „Partizan“ stadione Edgaro Jankausko treniruojama komanda pralaimėjo serbams 1:4.

Rungtynių pradžioje vyko apylygis žaidimas ties aikštės viduriu. Lietuvos komanda kompaktiškai gynėsi ir neleido varžovams ilgai kontroliuoti kamuolio.

13 minutę lietuviai kėlė pirmą kampinį, o po kelių minučių Deimanto Petravičiaus smūgį prie baudos aikštelės blokavo gynėjas.

26 minutę Serbija kontratakoje susikūrė pirmą progą įmušti. Po perdavimo iš kairiojo krašto, baudos aikštelės centre Saša Lukičius turėjo erdvės prisitaikyti į vartus, bet jo smūgį sustabdė Ernestas Šetkus.

Lietuvos komanda puolime taip pat bandė būti aktyvi ir 29 minutę teko paplušėti Serbijos vartininkui Predragui Rajkovičiui. D. Petravičius prasiveržė link baudos aikštelės dešinės pusės ir atliko stiprų smūgį į artimąjį kampą, bet vartų sargas reagavo užtikrintai.

Po kelių minučių lietuviai susikūrė dar geresnę progą. Standartinėje situacijoje Gratas Sirgėdas atliko perdavimą į baudos aikštelę, o ten buvęs Jusinas Januševskis susitvarkė su varžovo priežiūra ir pataikė į skersinį. Kėliniui einant į pabaigą, serbai suaktyvino savo veiksmus atakose, bet dažnai jų perdavimai į baudos aikštelę nepasiekdavo adresatų, arba su jais kokybiškai susitvarkydavo Lietuvos futbolininkai.

Serbijos rinktinė energingai pradėjo antrąjį kėlinį ir greitai įmušė. 50 minutę E. Šetkus puikiai atrėmė stiprų Antonio Rukavina smūgį ir kamuolys skriejo už galinės linijos. Tačiau po Andrija Živkovičiaus pakelto kampinio Artūras Žulpa netyčia pasiuntė kamuolį į savo vartus.

58 minutę krito antras įvartis į Lietuvos vartus. A. Živkovičius dar kartą tiksliai pakėlė kamuolį į baudos aikštelę, kur galva tiksliai smūgiavo Aleksandaras Mitrovičius.

Lietuvos rinktinė nesiruošė sudėti ginklų ir 64 minutę kontratakoje pelnė puikų atsakomąjį įvartį. Po Fedoro Černycho prasiveržimo dešiniajame krašte, Deimantas Petravičius akrobatišku smūgiu per save pataikė kamuolį į vartus. Tai buvo pirmasis jo įvartis vilkint nacionalinės rinktinės marškinėlius.

69 minutę Lietuvos rinktinėje debiutavo Giedrius Matulevičius, kuris pakeitė Modestą Vorobjovą.

Tačiau netrukus Lietuvos komandai teko traukti kamuolį iš savo vartų, kai Aleksandaras Prijovičius iš arti nuginklavo E. Šetkų. 74 minutę kontratakoje serbai įmušė ir ketvirtą įvartį – į priekį spurtavęs Ademas Ljajičius permetė kamuolį per vartininką į vartus.

Dvikova baigėsi Serbijos pergale 4:1. Serbija tapo grupės nugalėtoja ir pakilo į Tautų lygos B divizioną, o Lietuvos komanda, nesurinkusi ne vieno taško, iškrito į D divizioną.

Serbija – Lietuva 4:1 (0:0)
Belgrado „Partizan“ stadionas
Teisėjas – Kristo Tohver (Estija)

Įvarčiai: 51 min. A. Žulpa (1:0, į savus vartus), 58 min. A. Mitrovič (2:0), 64 min. D. Petravičius (2:1), 71 min. A. Prijovič (3:1), 74 min. A. Ljajič (4:1)

Lietuvos sudėtis: Ernestas Šetkus, Justinas Januševskis, Edvinas Girdvainis, Artūras Žulpa (86 min. Algis Jankauskas=, Donatas Kazlauskas (58 min. Darvydas Šernas), Deimantas Petravičius, Modestas Vorobjovas (69 min. Giedrius Matulevičius), Vaidas Slavickas, Gratas Sirgėdas, Fedor Černych, Rolandas Baravykas.

Atsargoje: Emilijus Zubas, Džiugas Bartkus, Linas Klimavičius, Markas Beneta, Egidijus Vaitkūnas, Domantas Šimkus, Daniel Romanovskij.