Neįgaliesiems

Titulo lenktynės A lygoje: penkios intrigos prieš favoritų dvikovas

Šeši taškai ir lyderio pozicija finišuojančiose titulo lenktynėse. Tiek ant kortos pastatyta per dvejas „Optibet  A lygos” lyderių rungtynes.

Marijampolės „Sūduvos“ ir Vilniaus „Žalgirio“ komandos spalio 27 dieną surems ietis Vilniuje, o lapkričio 3 d. – Marijampolėje.

Abejas šias rungtynes tiesiogiai transliuos TV6 televizija.

Turnyro rikiuotėje „Sūduva“ dar turi vieno taško persvarą, bet „Žalgiris“ turi sužaidęs rungtynėmis mažiau. Dvi pergalės tarpusavio mačuose gali nusverti svarstykles į vienos komandos pusę.

Kokie faktoriai ir intrigos gali būti lemtingi grumtynėse dėl titulo? Išskyrėme penkis.

Žvaigždės. Kuri suspindės labiausiai?

Lietuvos futbolo čempionate dar nėra žaidusi tokio ryškumo žvaigždė kaip Keisuke Honda. Buvęs „Milan“ ir Maskvos CSKA saugas – potencialiai geriausias „Sūduvos“ ir galbūt visos „Optibet A lygos“ žaidėjas. Debiutinėse rungtynėse jis pasižymėjo įvarčiu, bet per pastarąsias dvejas rungtynes nesužibėjo nei jis, nei komanda. Rungtynės su „Žalgiriu“ japonas galės parodyti ką gali prieš pajėgų varžovą.

„Žalgirio“ ekipoje antrą sezoną iš eilės ryškus lyderis yra saugas Hugo Videmontas. Praėjusį sezoną jis buvo rezultatyviausias lygoje, o šį sezoną yra ne tik rezultatyvus (su 12 įvarčių) bet ir gerai asistuoja komandos draugams (10 rezultatyvių perdavimų). Šeštadienį „Hegelmann LFF taurės“ finale prancūzas įmušė du kartus ir buvo išrinktas finalo MVP. Dukart jis įmušė ir pernai lemiamose rungtynėse dėl „Optibet A lygos“ titulo.

Bokštai. Kuris iš aukštaūgių laimės oro mūšį?

Pastaruosius trejus metus „Žalgirio“ gynėjams, treneriams nerimą turėjo sukelti vien Semiro Kerlos pasirodymas varžovų baudos aikštelėje. Bosnis į Vilniaus komandos vartus įmušė 4 įvarčius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus.

Šiemet „Žalgiris“ taip pat turi oponentą baudos aikštelėje dominuojantį aukštaūgį gynėją. Senegalietis Djibrilis Diaw mušė įvarčius ir lygoje, ir Europos taurėse, ir neseniai vykusiame taurės turnyro finale.

Pirmose tarpusavio rungtynėse balandį D. Diaw nežaidė, antrąsias dėl kortelių praleido S. Kerla. Trečioji žaidėjų akistata komandų taurės ketvirtfinalyje neišskyrė (0:0), o baudinių serijoje lemtingas buvo netaiklus S. Kerlos smūgis.

Strategai. Kurio idėjos paims viršų?

Abi komandos turi trenerius, kurie savo klubuose dirbą pirmą sezoną ir iš esmės bandė pakeisti savo ekipų veidą. Ar tie pokyčiai buvo į naudą, daugelis neabejotinai vertins pagal pasiektus rezultatus – iškovotą ar neiškovotą čempionų titulą.

„Sūduva“ nuėjo nuo kelis metus sėkmę nešusio Vladimiro Čeburino propaguoto pragmatiškesnio braižo, paremto ilgais perdavimais ir standartinėmis situacijomis, ir perėjo prie ispano Victoro Basadre žaidimo, kuris daugiau akcentuoja kamuolio kontrolę.

Vilniuje atvirkščiai – „Žalgirio“ aistruoliai buvo pripratę prie labiau atakuojančio futbolo, todėl skeptiškai priėmė V. Čeburino atvykimą. Nors žalgiriečiai ir nežaidžia taip, kaip tai darė V. Čeburino„Sūduva“, akivaizdus komandos didesnis dėmesys taktikai, drausmei ir standartinėms situacijoms.

Trenerių skirtingos filosofijos atsispindėjo ir komandų komplektacijoje – „Žalgiryje“ padaugėjo aukštaūgių, gerai antrame aukštai rungtyniaujančių žaidėjų, o „Sūduvoje“ – ispanų, prancūzų, kurie labiau pasižymi savo technikos savybėmis.

Buvusieji. Kas norės įveikti buvusią komandą labiau?

„Sūduvoje“ čempionų titulus prieš kelis metus rinko treneris Vladimiras Čeburinas, Josipas Tadičius, Ovidijus Verbickas.

Su „Žalgiriu“ auksą ne kartą yra laimėję S. Kerla ir Serge‘as Nyuadzi, Vilniuje trumpai buvo ir treneris Victoras Basadre bei Markas Beneta.

Dabar jie yra pakeitę barikadų puses ir nors to gal ir atvirai neprisipažins, buvusiai komandai pralaimėti turbūt norėtų mažiau nei bet kuriai kitai.

Tvarkaraštis. Kam jis bus palankesnis?

„Žalgiris“ turėjo ilgesnį kelią Europos taurėse ir pasirinko atsidėti nemažai rungtynių vietiniame fronte. Negana to, kelias iki taurės finalo dar labiau padidino vilniečių rungtynių skaičių.

„Žalgiris“ per paskutines dvi savaites sužaidė trejas rungtynes, „Sūduva“ – tik vienerias. Vilniaus ekipa po taurės finalo Šiauliuose turėjo 3 dienas poilsiui ir pasiruošimui. „Sūduva“ po paskutinių rungtynių su „Riteriais“ – 10 dienų. Tai gali būti ir didelis pliusas – dėl didesnio jėgų rezervo – ir minusas, dėl prarasto žaidybinio ritmo.

Tarp tarpusavio dvikovų šeštadienį „Sūduvos“ laukia rungtynės su autsaideriu „Nevėžiu“, o „Žalgiriui“ teks žaisti prieš „Hegelmann Litauen“ – komandą, kuri du kartus jau atėmė taškus iš vilniečių.

Lapkritį „Sūduvos“ dar laukia tas pats „Hegelmann Litauen“, namų rungtynes su „Džiugu“ ir „Dainava“. „Žalgiris“ žais Alytuje prieš „Dainavą“, namuose taip pat priims  „Džiugą“, tačiau turi ir dvi potencialiai sudėtingesnes rungtynes – prieš dėl medalių kovojančius „Kauno Žalgirį“ ir „Panevėžį“.

Jei „Sūduvai“ pavyktų išsaugoti „status quo“ arba per daug neatsilikti, palankesnis tvarkaraštis gali tapti palankiu faktoriumi sezono finiše.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS