Neįgaliesiems

„Topo centras Euronics“ moterų A lygos 2-ojo turo apžvalga

Praėjusį savaitgalį šalies stadionuose sužaistos trejos „Topo centro Euronics“ moterų A lygos antro turo kovos. Mažeikiuose „Hegelmann“ užtikrintai nugalėjo „Saned“, o Širvintose „TransINVEST“ – „Bangą“. Centrinė turo dvikova abejingų nepaliko: Šiauliuose vykusios čempionių ir vicečempionių akistatos likimas sprendėsi paskutinėmis rungtynių minutėmis.

 

2-ojo turo rungtynių rezultatai:

FK „Saned“ 0:5 FC „Hegelmann“ | FIFA+ rungtynių įrašas

FK „TransINVEST“ 4:0 FK „Banga“ | FIFA+ rungtynių įrašas

FK „Gintra“ 2:1 MFA „Žalgiris“-MRU | FIFA+ rungtynių įrašas

 

Išplėšta pergalė. Marija Galkina dar neseniai vilkėjo sostinės ekipos marškinėlius, o sekmadienį būtent ji nuostabiu įvarčiu „paskandino“ savo buvusią komandą. Dar iki tol įvarčius savo ekipoms buvo pelniusios Agnieška Kazarina ir Polina Yanchuk.

„Gintra“ kiek aktyviau pradėjo rungtynes, tačiau pirmąją rungtynių progą sukūrė žalgirietės. Po Lauros Ruzgutės perdavimo link varžovų baudos aikštelės, pirmoji prie kamuolio suskubo Paola Simone Nicole Ellis. Atsidūrusi viena prieš varžovių vartininkę, ji smūgiavo netiksliai.

Vėliau komandos keitėsi progomis, tačiau ilgą laiką tos progos liko neišnaudotos. Paskutinę pirmojo kėlinio minutę „Žalgirio“-MRU gynėjos paliko visiškai vieną A. Kazariną, kuri kaire koja smūgiu į artimąjį viršutinį kampą išvedė savo komandą į priekį.

Neturėdamos kur trauktis, žalgirietės antrąjį kėlinį pradėjo gerokai aktyviau. Viešnioms iš sostinės priklausė tiek teritorinė, tiek žaidybinė persvara. Tos pastangos galiausiai davė rezultatą – Iuliana Colnic perdavė kamuolį į baudos aikštelę, Aušra Klevečkaitė suklydo, o P. Yanchuk pasižymėjo smūgiu į tuščius vartus.

Vilniečių nelaimei, taškai ant „i“ tuomet sudėti dar nebuvo. Likus žaisti tris minutes, sėkmingai kamuolį pasitaisiusi M. Galkina užtikrintu smūgiu garantavo savo komandai pergalę.

 

Debiutančių džiaugsmas. Jei grįžtumėm į 2023 metų pradžią, tuomet „Bangos“ klubas rinko vieną pergalę po kitos ir, artėjant pirmajam ratui prie finišo, buvo tapęs didžiausia lygos sensacija. Tačiau taip buvo pernai, o šiemet „tigrėms“ sezonas prasidėjo rungtynėmis, kuriose jos neturėjo jokių šansų.

Sužaidus vos dvi minutes, po motinystės atostogų į aikštę sugrįžusi Greta Valikonienė puikiu perdavimu „pavaišino“ Valeriją Postol, o ši, atsidūrusi viena prieš varžovių vartininkę, užtikrintai pasiuntė kamuolį į tinklą.

Pirmajame kėlinyje situacija daugiau nebepasikeitė, o prasidėjus antrajam du įvarčius vos per tris minutes pelnė Mia Leneice Darden. Pernai „Vilniuje“ sezoną pradėjusi, o vėliau į „Žalgirį“-MRU persikėlusi legionierė iš JAV, neabejotinai, šiemet „TransINVEST“ ekipoje vaidins rimtą vaidmenį.

50-ąją minutę M. L. Darden apėjo vartininkę ir padvigubino skirtumą, o netrukus sulaukė idealaus V. Postol perdavimo, pabėgo nuo varžovių ir, atsidūrusi viena prieš varžovių vartininkę, neklydo. Amerikietė galėjo įforminti ir hetriką, tačiau nerealizavo savo pačios uždirbto baudinio.

Beje, prieš tą baudinį buvo įmuštas ir ketvirtasis šeimininkių įvartis. Pabėgusi nuo varžovių gynėjų ir atsidūrusi viena prieš vartininkę, V. Postol „įformino“ savo dublį. Kaip vėliau paaiškėjo, tai taoi paskutiniu taikliu smūgiu rungtynėse.

 

Įvarčių penketas. Po siaubingo starto prieš savaitę, „Saned“ ekipą patyrė antrąją nesėkmę. Šįsyk Mažeikiuose vykusiose rungtynėse buvo praleisti penki įvarčiai. Dusyk pasižymėjo Karolina Zabolotnaja, po sykį Milda Liužinaitė, Simona Petravičienė ir Austė Bernonaitė.

Pirmojo įvarčio teko laukti beveik pusę kėlinio. 19 minutę pirmoji prie atšokusio kamuolio pribėgusi K. Zabolotnaja nestipriu, bet itin tiksliu smūgiu į kampą „atidarė“ rungtynių sąskaitą.

Dar iki pertraukos pasižymėjo ir komandos kapitonė M. Liužinaitė, kuri po pakelto kamuolio nuo kampinio gairelės, galva užtikrintai pasiuntė kamuolį į tinklą. Tai buvo pirmasis geriausios praėjusio sezono A lygos futbolininkės įvartis.

Po pertraukos aikštėje vaizdas beveik nepasikeitė. „Hegelmann“ ir toliau išlaikė ženklią žaidybinę persvarą bei reguliariai didino skirtumą. Iš pradžių individualų meistriškumą pademonstravusi pasižymėjo S. Petravičienė, tada – tiesioginiu baudos smūgiu pasižymėjo A. Bernotaitė, o, rungtynėms artėjant į pabaigą, K. Zabolotnaja pamatė, kad varžovių vartininkė „pametė“ vartus ir į juos pasiuntė penktąją rungtynių dovanėlę.

 

3-io turo anonsas. Čempionate skelbiama pertrauka, kurios metu futbolininkės išvyks atstovauti savo nacionalinėms rinktinėms. Priešpaskutinį balandžio savaitgalį laukia Vilniaus regiono derbis tarp „TransINVEST“ ir „Žalgirio“-MRU, Gargžduose susitiks kol kas dar taškų neturinčios „Bangos“ ir „Saned“ ekipos, o Garliavoje „Gintros“ jėgą išbandys „Hegelmann“.

FK TransINVEST nuotr.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS