Neįgaliesiems

TOPsport A lygos komandų apžvalga: FA „Šiauliai“ – naujas sezonas pasitinkamas su kitu statusu

Naujasis „TOPsport A lygos“ sezonas startuos kovo 1 dieną Marijampolėje, tad iki to laiko alyga.lt svetainė kviečia susipažinti su kiekviena 2023 metų pirmenybių dalyve. Pirmiausia atkreipkime dėmesį į anksti sudėtį suformavusią FA „Šiauliai“.

Praėjusius metus puikiai pradėję šiauliečiai rudenį pradėjo strigti, perdegė LFF taurės finale ir tik dramatiškame paskutiniajame ture pasiekė savo tikslą – džiaugėsi iškovota bronza. Tokiu būdu viena iš Saulės miesto komandų medalius iškovojo pirmą kartą šiame tūkstantmetyje.

Gausiai praėjusiais metais į rungtynes centriniame Šiaulių stadione rinkęsi aistruoliai pirmą kartą nuo 2015-ųjų matys vyrų futbolo klubų tarptautines batalijas – tada vienerioms rungtynėms prisiglaudusi buvo tuometinė Pakruojo „Kruoja“.

Kupiną iššūkių atkarpą FA „Šiauliai“ pasitinka su vyr. treneriu Mindaugu Čepu, kuris komandoje pradės jau ketvirtą sezoną. Šiuo tarpsezoniu tiek jis, tiek klubo vadovybė turėtų būti patenkinta, kadangi pavyko išlaikyti didžiąją dalį svarbių žaidėjų ir išlaikyti lietuviškos ekipos identitetą pasipildant į šalies rinktinę pretenduojančiais vietiniais žaidėjais.

Tarp esminių netekčių reiktų išskirti tris karjerą kitoje šalyje nusprendusius tęsti žaidėjus – Roką Lekiatą, Danielį Romanovskį ir Oleksijų Ščebetuną. Gynybos grandis bus pasikeitusi labiausiai, nes karjerą nusprendė baigti Ernestas Pilypas, į Čekiją buvo išlydėtas jaunasis Nojus Audinis, o su Rimvydu Sadausku sutartis nebuvo pratęsta.

Kaip ir ankstesniame sezone, FA „Šiauliai“ į savo gretas pasikvietė ne vieną alkaną lietuvį, kuriam praėjęs sezonas nebuvo rožėmis klotas – atvyko Augustinas Klimavičius, Nauris Petkevičius, Donatas Kazlauskas ir Martynas Dapkus. Taip pat į gimtąjį miestą sugrįžo Vytas Gašpuitis, saugų grandį papildė Karolis Žebrauskas. Išvykus O. Ščebetunui, į antrojo legionieriaus vietą pasikviestas Latvijos rinktinės atakuojantis žaidėjas Davis Ikauniekas, tai – vienas labiausiai nustebinusių šio tarpsezonio perėjimų.

2024-aisiais galima daugiau tikėtis iš Rolando Baravyko bei Domanto Šimkaus, savo žodį ketina tarti Mantas Kuklys ir kiti patyrę žaidėjai, Eligijus Jankauskas pasiryžęs ir toliau vesti komandą į priekį. Iš pirmo žvilgsnio FA „Šiauliai“ atrodo sustiprėjusi bei turinti dar gilesnę sudėtį negu praėjusiais metais.

Palyginus su praėjusiu sezonu, šiauliečiams jau netinka „underdogų“ etiketė – tai vieni iš realiausių pretendentų į medalius. Bene pirmą kartą savo vyr. trenerio karjeroje „TOPsport A lygoje“ vyr. treneris M. Čepas ves į priekį kariauną, kuriai sirgaliai prieš sezoną kels labai aukštus tikslus. Pažiūrėsime, ar iškėlus į viršų lūkesčių kartelę pavyks pakartoti arba pagerinti praėjusių metų rezultatą.

alyga.lt informacija, Tubuko nuotr.;

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS