Neįgaliesiems

TOPsport A lygos komandų apžvalga: Marijampolės „Sūduva“ – galima tikėtis daugiau

Naujasis „TOPsport A lygos“ sezonas startuos pirmąją kovo mėnesio dieną, tad iki to laiko alyga.lt svetainė kviečia susipažinti su kiekviena 2024 metų pirmenybių dalyve. Prieš praėjusio sezono pradžią daug mįslių kėlusi Marijampolės „Sūduva“ šiemet buvo tarp anksčiausiai susikomplektavusių komandų.

2023-iaisiais marijampoliečiai pakeitė kryptį ir, sumenkus finansinėms galimybėms, labiau atsirėmė į jaunesnius vietinius futbolininkus bei vyr. trenerį. Rezultatas buvo išties neblogas – užtikrintai pavyko išsilaikyti čempionate užėmus 7-ąją vietą.

Apmaudo „Sūduvai“ turėjo likti nuo to, kad tik tašku buvo atsilikta nuo Gargždų „Bangos“, su kuria ne itin klostėsi tarpusavio rungtynės. Taip pat – skaudus pasitraukimas iš LFF taurės ketvirtfinalio po baudinių serijos nusileidus Telšių „Džiugui“.

Vis dėlto esminį tikslą 30-mečiui vyr. treneriui Dovydui Lastauskui pavyko pasiekti. Jaunas marijampolietis sulaukė tiek valdžios, tiek futbolininkų pasitikėjimo ir subūrė kovingą komandą, atėmusią taškus iš kiekvieno varžovo bei didžiąją dalį jų po sykį nugalėdama.

Kaip ir FA „Šiauliai“, taip ir „Sūduva“ tarpsezoniu pasikeitė gana nedaug – branduolys buvo išlaikytas. Komandą paliko keli skirtingas roles turėję, bet pirmaisiais smuikais negriežę legionieriai, į Vilniaus „Žalgirį“ sugrįžo nuomos pagrindais žaidęs Meinardas Mikulėnas. Ekipoje liko patirties daugiau sukaupę marijampoliečiai ir pratęstos sutartys su labai svarbiais kiekvienos grandies žaidėjais – saugu Maksymu Pyrogovu, puolėju Aivaru Emsiu bei simboliu Aleksandru Živanovičiumi. Gynėjas Marijampolėje pradės jau net aštuntą sezoną.

Akcentas ties jaunesniais žaidėjais ir kituose čempionato klubuose rungtyniavusiais futbolininkais išlieka pastebimas. Iš dviejų sostinės komandų buvo pasiskolinti du savo vertę įrodę lietuviai – Motiejus Burba bei Rokas Filipavičius, savo ruožtu, Ugochukwu Oduenyi ir Klavas Kramenas persikėlė iš kitų „TOPsport A lygos“ ekipų. Į vilčių nepateisinusio ukrainiečio Jevheno Smirnovo vietą atvyko tautietis Ivanas Zotko, o jaunesnis Steve‘as Lawsonas pakeitė karjerą baigusį Juną Suzuki. Marijampolės klubas šansą pasirodyti suteikė praėjusiais metais II lygoje žaidusiam Justui Česnavičiui.

„Ant popieriaus“ „Sūduva“ atrodo pajėgesnė negu 2023-iaisiais, be to, pozityvo turėjo suteikti sklandesnis pasiruošimas sezonui ir išlaikyti vietiniai marijampoliečiai, kurie savo patirties bagažą papildė labai reikšmingomis minutėmis praėjusio sezono „TOPsport A lygoje“.

Būtų itin didelė sensacija, jei Marijampolės ekipa iki paskutiniųjų turų kovotų dėl medalių ir vietų tarptautiniame fronte, tačiau su sustiprėjusia sudėtimi strategas D. Lastauskas gali taikytis į aukštesnius tikslus negu praėjusiais metais pasiekta 7-oji vieta.

alyga.lt informacija, V. Kuralavičiaus nuotr.;

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS