Neįgaliesiems

TOPsport futsal A lyga: „Kauno Žalgiris“ – reguliaraus sezono nugalėtojas

Likus trims turams iki TOPsport futsal A lygos reguliariojo sezono pabaigos, daugkartinis šalies čempionas „Kauno Žalgiris“ užsitikrino pirmąją vietą reguliariame sezone. Nugalėtojų vardą lėmė pačių kauniečių pergalė prieš „Brukliną“ ir „Vikingų“ pralaimėjimas pergalių seriją tęsiančiai Mažeikių VIP ekipai.

Tik teorines galimybes išlikti lygoje turintys „VGTU Vilkai“ nutraukė trylikos nelaimėtų rungtynių seriją ir nugalėjo „Hegelmann“, tiesioginį konkurentą kovoje dėl aukštesnės vietos įveikė „Radviliškis“, palaužęs „Kėdainiai United“ ekipą, o pergalę iškovojęs „Akmenės kraštas“ taškais pavijo „Vikingus“.

Nugalėtojas

Po prieš savaitę patirto pralaimėjimo „Kauno Žalgirio“ futbolininkai padarė reikiamas išvadas ir „Brukliną“ nugalėjo daugiau nei įtikinamai. Vienintelį įvartį vilkaviškiečiai įmušė, realizavę šešių metrų baudinį, kai rungtynių baigtis jau buvo nulemta.

Nepaisant kauniečių galingo starto ir įspūdingo „Bruklino“ vartininko Adamo Vieraičio žaidimo, pirmojo rungtynių įvarčio teko laukti pakankamai ilgai. O pats įvartis – paprasčiausia nelaimė, kai po kampinio šeimininkai įsimušė į savo vartus.

Prabėgus minutei, pirmas prie atšokusio kamuolio pribėgo Vinicius, kuris smūgiu į tuščius vartus skirtumą padvigubino. Buvo akivaizdu, kad čempionams dviejų įvarčių maža, tačiau iki pertraukos, nepaisant daugybės progų, pasižymėti nepavyko.

Antrojo kėlinio pradžioje Deividas Reimaris skirtumą dar labiau padidino, šeimininkų vartininkas įsimušė apmaudų įvartį ir rungtynių pabaiga liko tiesiog formalumas.

Vilkaviškio „Bruklinas“ – „Kauno Žalgiris“ 1:6

Įvarčiai: Francisco Anderson; I. Casula 2, Vinicius, D. Reimaris, Francisco Anderson (į savo vartus), A. Vieraitis (į savo vartus).

**********

Pergalių serija

Geriausią sportinę formą per visą šį sezoną demonstruojantis Mažeikių VIP klubas laimėjo darsyk. Po pergalės prieš „Kauno Žalgirį“ krito ir daugkartiniai vicečempionai Jonavos „Vikingai“. Ir jei pastarieji prieš savaitę „Akmenės kraštui“ pralaimėjo ne visiškai pelnytai, tai šįsyk (ypač antrajame kėlinyje) dominuojanti komanda buvo VIP.

Pirmojo įvarčio laukti ilgai nereikėjo. Standartinėje situacijoje Edgaras Baranauskas pamatė laisvą Vladimirą Derendiajevą, kuris vienu lietimu pasiuntė kamuolį į savo buvusios komandos vartus.

„Vikingai“ nepasidavė ir likus žaisti keturias minutes iki pertraukos, po gražios atakos ir Oscaro Diazo įvarčio, rezultatą išlygino. Tai buvo paskutinis kartas, kai „Vikingai“ buvo ne atsiliekančiųjų vaidmenyje.

Antrojo kėlinio pradžioje galingu smūgiu iš geros pozicijos pasižymėjo E. Baranauskas, po minutės – Jonas Ulberkis, dar po vienos – vėl E. Baranauskas. Nugalėtojai po šios trijų minučių atkarpos tapo aiškūs ir per likusį laiką krito tik vienas įvartis. Laikrodžiui skaičiuojant paskutinės minutės sekundes, smūgiu iš savo aikštės pusės pasižymėjo trečią kartą pasižymėjęs E. Baranauskas.

Mažeikių VIP – Jonavos „Vikingai“ 5:1

Įvarčiai: E. Baranauskas 3, V. Derendiajevas, J. Ulberkis; O. Diaz.

**********

Paskutinis šiaudas

Trylikos nelaimėtų rungtynių seriją nutraukę „VGTU Vilkai“ teoriškai dar turi šansų pakilti iš turnyro lentelės dugno ir išsaugoti vietą A lygoje. Šįsyk „Vilkai“ 6:2 nugalėjo Kauno rajono „Hegelmann“ ekipą.

Rungtynių pirmojo kėlinio pirma pusė žiūrovams nepadovanojo nei įvarčių, nei itin pavojingų epizodų. Apskritai, pirmojo įvarčio reikėjo laukti daugiau nei 12 minučių, kai komandos draugo perdavimu pasinaudojęs Mantas Makutunovičius iš keliasdešimties centimetrų pasiuntė kamuolį į tinklą.

Besibaigiant kėliniui, Jonas Lebedevas skirtumą padvigubino, o įpusėjus antrajai daliai Lukas Tatarūnas „Vilkams“ suteikė trijų įvarčių persvarą. Verta pažymėti, kad tuomet svečiai jau žaidė be vartininko ir kamuolys buvo pasiųstas į tuščius vartus.

Likusį laiką „Hegelmann“ aikštėje praleido su penkiais žaidėjais, bet be vartininko. Tai padėjo kurti progas ir įvarčius puolime, tačiau tai nepagelbėjo ginantis nuo varžovų smūgių į tuščius vartus.

„VGTU Vilkai“ – Kauno raj. „Hegelmann“ 6:2

Įvarčiai: A. Kaulinis 2, M. Makutunovičius, J. Lebedevas, L. Tatarūnas, T. Gulbicki; D. Daunoravičius, A. Spelman.

**********

Pavijo

Trijų taškų deficitą prieš „Vikingus“ turnyro lentelėje turėjęs „Akmenės kraštas“ savaitgalį iškovojo dar vieną pergalę ir po penkioliktojo turo tą deficitą panaikino. Abi komandos dabar turi po 31 tašką.

Nepaisant pirmo praleisto įvarčio, šįsyk aikštėje geresnė komanda buvo iš Akmenės. O gargždiškiai skirtumą sušvelnino tuomet, kai rungtynių baigtis iš esmės jau buvo aiški.

Į kontrataką pabėgęs Deividas Lukošius pelnė pirmąjį rungtynių įvartį, tačiau šis epizodas buvo išimtis iš taisyklės. Po minutės greičio savybes pademonstravęs Jandersonas atstatė pusiausvyrą.

Itin sėkminga šeimininkams buvo antrojo kėlinio pradžia, kai per mažiau nei šešias minutes „Akmenės krašto“ persvara išaugo iki 4:1.

Neturėdami ko prarasti, gargždiškiai apnuogino gynybą, sustiprino puolimą, iki dvikovos pabaigos sušvelnino atsilikimą, bet taško iškovoti nepavyko.

„Akmenės kraštas“ – „Gargždų pramogos“ 5:4

Įvarčiai: Jandersonas, G. Repšas, M. Lopez, T. Salamanavičius, I. Kozlovs; D. Lukošius, D. Surblys, S. Juška, D. Matihinas.

**********

Lentelės kaimynai

„Radviliškis“ ir „Kėdainiai United“ – klubai, kurie iki praėjusio savaitgalio TOPsport futsal A lygoje buvo surinkę po 15 taškų ir dalinosi 6-7 vietas. Tarpusavio dvikovą savaitgalį laimėjo radviliškiečiai.

Pirmojo rungtynių įvarčio teko laukti vienuolika minučių. Verta pažymėti, kad iki to tikslaus smūgio abi komandos pasižymėti galėjo ne po sykį. Dažniausiai tam įvykti trukdė puikiai žaidę abiejų komandų vartininkai.

Evaldas Kugys tolimu smūgiu tą pačią minutę rezultatą išlygino, o per likusią kėlinio dalį komandos darsyk apsikeitė įvarčiais. Beje, iki pertraukos abi komandas po sykį gelbėjo skersinis. Kėdainiškių atveju – po 6 metrų baudinio.

Lemiamu dvikovoje tapo Manto Adomėno įvartis, nes radviliškiečiams pirmaujant, varžovai vartininką pakeitė penktu žaidėju ir už tai sumokėjo praleistu įvarčiu iš varžovų aikštės pusės.

„ŠSPC-Radviliškis“ – „Kėdainiai United“ 5:2

Įvarčiai: M. Baziulis, S. Gailiūnas, M. Adomėnas, R. Jokubonis, E. Romanovas; E. Kugys, A. Trakšelis.

„Kauno Žalgirio“ nuotr.;

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS