Neįgaliesiems

TOPsport futsal A lygos atkrintamųjų startas duotas – pergales šventė aikštės šeimininkai

Šeštadienį startavusiose 2023-2024 metų TOPsport futsal A lygos atkrintamosiose varžybose pirmąsias pergales iškovojo aukštesnes vietas reguliariajame sezone užėmusios ir namų aikštės pranašumą turėjusios komandos. Tad serijose iki dviejų pergalių pirmauja „Kauno Žalgiris“, „Vikingai“, „Akmenės kraštas“ ir „Bruklinas“.

Kapitonas

Kaip pridera čempionams, jie rungtynes su „Kėdainiai United“ ekipa pradėjo itin susikaupę ir švieslentėje tas susikaupimas atsispindėjo vis augančiu skirtumu. Žalgiriečiai šį sezoną turėjo ne vieną ir ne du žaidėjus, per rungtynes pasižymėjusius bent trimis įvarčiais. Šįsyk tokia privilegija atiteko kapitonui Justinui Zagurskui.

Pirmąjį įvartį kapitonas pelnė sužaidus kiek daugiau nei šešias minutes. Jis pasinaudojo tuo, kad varžovų vartininkas buvo palikęs vartus, tad tereikėjo įveikti vartuose atsidūrusį gynėją.

Antrasis rungtynių įvartis taip pat priklausė J. Zagurskui. Vos prasidėjus antrajam kėliniui, jis tolimu smūgiu užklupo nepasiruošusį varžovų vartų sargą ir skirtumas padvigubėjo.

Vėliau kapitono rolę perėmė Vitinho ir Gustas Zenkovas, o pats J. Zagurskas hetriką užfiksavo pelnydamas penktąjį susitikimo įvartį.

Esant rezultatui 6:0, čempionai sumažino tempą, o tuo pasinaudodami kėdainiškiai per šešias minutes sumušė tris įvarčius. Visgi to buvo maža ir serijoje į priekį išsiveržė „Kauno Žalgiris“.

„Kauno Žalgiris“ – „Kėdainiai United“ 7:3

Įvarčiai: J. Zagurskas 3, Vitinho, G. Zenkovas, A. Voskunovič, L. Sendžikas; Š. Činikas, A. Gėgžna, A. Trakšelis.

**********

Sausai

Net ir netekę vieno savo lyderių Oscaro Hernandezo, „Vikingai“ užtikrintai pirmose rungtynėse susitvarkė su „Radviliškiu“. Taip užtikrintai, kad pastarojo klubo žaidėjai pasižymėti per visas 40 minučių taip ir nesugebėjo.

Kaip ir dera šeimininkams, jie žymiai geriau pradėjo rungtynes, tačiau radviliškiečiai savo pusėje turėjo tikrą sieną – vartininką, kuriam turėtų būti dėkingi už tai, kad net 17 minučių nebuvo įmuštas nė vienas įvartis.

Vis tik, itin nesėkmingai svečiams susiklostė kėlinio pabaiga. Iš pradžių nuostabiu smūgiu pasižymėjo Viktoras Kravtsovas, o netrukus skirtumą padvigubino Helveris Smithas.

Nebeturėdami kur trauktis, svečiai antrąjį kėlinį pradėjo žymiai aktyviau. Viena po kitos kurtos atakos garantavo visai neblogas progas, tačiau paskutinis tų progų akcentas dažniausiai būdavo netikslūs smūgiai.

Patys „Vikingai“ ieškojo galimybių kontratakose, tačiau tos galimybės irgi buvo bevaisės. Paskutinysis rungtynių įvartis krito tuomet, kai „Radviliškis“ vartininką pakeitė penktu žaidėju, prarado kamuolį ir prasileido į tuščius vartus.

Jonavos „Vikingai“ – „ŠSPC-Radviliškis“ 3:0

Įvarčiai: V. Kravtsovas, H. Smithas, M. Da Silva.

**********

5 minutės

Kauno rajono „Hegelmann“ komanda buvo labai arti itin didelės sensacijos atkrintamųjų varžybų starte, tačiau per paskutines penkias minutes pergalė iš kauniečių rankų išslydo. „Akmenės kraštas“ ne tik išlygino rezultatą, bet ir jį persvėrė savo naudai.

Nieko nelaukdami, Akmenės atstovai metėsi į ataką ir sužaidus vos dvi minutes išsiveržė į priekį. Tų pačių akmeniškių nelaimei, šaltas dušas varžovų neišgąsdino ir jie Konstantino Bondarenkos dviejų įvarčių dėka dar neįpusėjus pirmajam kėliniui jau buvo priekyje.

Dar kartą „Hegelmann“ į priekį išsiveržė 29 minutę, tačiau, kaip parodė vėlesni įvykiai, trijų įvarčių pergalei pasiekti šįsyk jiems buvo maža.

Likus žaisti penkias minutes, rezultatas tapo lygus, o dar po trijų minučių paskirtas kampinis prie „Hegelmann“ vartų tapo lemtingu. Jandersonas pasitaisė kamuolį ir pasiuntė jį į vartų tinklą.

Svečiai dar turėjo beveik tris minutes, tačiau per tą laiką pakeisti situacijos nesugebėjo.

„Akmenės kraštas“ – Kauno raj. „Hegelmann“ 4:3

Įvarčiai: G. de Araujo, J. Wellington, R. Shaydt, Janderson; K. Bondarenko 2, T. Slavinskas.

**********

Baudinių serija

Mažeikių VIP komanda per pastaruosius keletą metų yra sukaupusi labai daug neigiamos patirties, kai pagal formatą turi būti mušami baudiniai. Jų nelaimei, paskutinis pavyzdys vėl atnešė pralaimėjimą.

O viskas galėjo baigtis kitaip, nes šeštą minutę į priekį išsiveržę mažeikiškiai kontroliavo rungtynes. Tą šeštąją minutę „Bruklino“ gynėjai pražiopsojo Edgarą Baranauską, šis, sulaukęs perdavimo per visą aikštę, kyštelėjo galvą ir išvedė savo komandą į priekį.

Dar vieną įvartį jis pelnė antrajame kėlinyje, kai varžovai buvo netekę dėl dviejų geltonų kortelių pašalinto Mindaugo Kasparo. Daugumoje žaidę mažeikiškiai padidino persvarą iki 3:1.

Gana greitai skirtumas tarp komandų vėl sumažėjo iki vieno įvarčio, o panaikintas jis buvo likus žaisti 9.8 sekundės. Penkiese be vartininko žaidę šeimininkai sukūrė fantastinę ataką, kuri virto įvarčiu bei šeimininkų sirgalių triumfu.

Per pratęsimą įvarčių įmušta nebuvo, o baudinių serijoje pirmosios klaidos teko laukti gana ilgai. Pirmieji aštuoni smūgiai virto įvarčiais, devintuoju bandymu Žilvinas Banys smūgiavo tiesiai į varžovų vartininką, o pergalingu smūgiu tapo Artūro Pečiulio tikslus smūgis.

Vilkaviškio „Bruklinas“ – Mažeikių VIP 3:3 (po baudinių serijos 5:4)

Įvarčiai: B. Buzevičius, G. Čibirka, R. Ribeiro; E. Baranauskas 2, J. Ulberkis.

„Bruklino“ nuotr.;

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS