Neįgaliesiems

TOPsport Pirmos lygos 2-asis turas: bekompromisė draugų akistata ir milijonas peržiūrų

„TOPsport Pirma lyga“ turnyre nuvilnijo antrasis turas, o lentelėje liko tik dvi komandos, išvengusios nuostolių. Viena jų savaitgalį užfiksavo pirmąjį sezono sutriuškinimą. Tiek pat klubų sąskaitoje vis dar apskritas nulis.

Azija. 2-asis turas ryškiomis spalvomis nusidažė dviem Žemaitijos ekipoms – Kretingos „Minijai“ ir Plungės „Babrungui“. Brazilo Thiago Bomfimo auklėtiniai išvykoje 1:0 palaužė „Šiaulių“ dublerius. Vienintelį rungtynių įvartį 76 min. pelnė japonas Kohei Yoshida. Pirmoji pergalė „Minijai“ padėjo atsispirti nuo turnyro lentelės dugno. „Babrungas“ šoktelėjo dar aukščiau – į lyderių trejeto papėdę. Plungiškiai akistatoje su „Kauno Žalgiriu“ B atsilikinėjo iki 47 min., kai iššovė brazilas Jose Hugo Floresas (1:1), o pergalingą tašką padėjo naujokas iš Japonijos Shodai Tamemori – 2:1.

„Pirmame kėlinyje žaidėme prieš stiprų vėją, bet dėl praleisto įvarčio kaltinčiau vaikišką mūsų klaidą. Po pertraukos jau atakavome pavėjui, ir iškart tapo lengviau“, – į dangų žvalgėsi „Babrungo“ vairininkas Kęstutis Petkus.

Legionieriai iš Azijos pirmaisiais smuikais grojo ir dar vienos Žemaitijos atstovės Mažeikių „Atmosferos“ bei Kėdainių „Nevėžio“ akistatoje. Japonas Hirotaka Yamada 18 min. svečius iš Kėdainių išvedė į priekį, bet šeimininkų naujokas iš Pietų Korėjos Sesimas Ohas 46-ąją min. atstatė  pusiausvyrą. Vis dėlto H. Yamada 85-ąją min. įsirašė dublį (2:1) ir plačiai šypsodamasis paliko aikštę.

Draugai. Nerezultatyviausias 2-ojo turo rungtynes sužaidė „Panevėžys“ B bei Klaipėdos „Neptūnas“, tačiau ir Aukštaitijoje liūdna nebuvo. Vienintelis rungtynių įvartis buvo pasiektas kiek kuriozinėje situacijoje. Po varžovų smūgio „Panevėžio“ B žaidėjas išmušinėjo kamuolį nuo vartų linijos bei pataikė į nuošalėje prieš tai buvusį priešininką. Nuo šio atšokęs sviedinys nusileido į vartų tinklą. Klaipėdiečių džiaugsmas truko neilgai – arbitrai užfiksavo nuošalę bei įvartį atšaukė. Uostamiesčio komanda galėjo ir pralaimėti: jų vartininkas Dovydas Komža 9 min. prasižengė baudos aikštelėje, bet netrukus atrėmė Igno Venckaus smūgiuotą 11 m baudinį. Kaip juokavo patys klaipėdiečiai, nepaisant žūtbūtinės akistatos, vaikystės draugai nenuskriaudė vienas kito – mat abu šie futbolininkai augo vienoje treniruočių grupėje Klaipėdoje.

Ko sekmadienio vakarą trūko Panevėžyje, netrūko perpiet, kai tame pat Žemynos progimnazijos stadione ietis sukryžiavo vietos „Ekranas“ ir Tauragės „Tauras“. Po nesėkmingo 1-ojo turo kitokį savo komandos veidą žadėję parodyti tauragiškiai pažadą įvykdė. Jau 8-ąją min. praleidę įvartį, lygos naujokai dar pirmajame kėlinyje ne tik išlygino, bet ir persvėrė rezultatą – 2:1. Išsaugoti pirmąją sezono pergalę jiems sutrukdė po pertraukos nerealizuoti momentai ir Luko Čerkausko įvartis į savo vartus – 2:2.

Milijonas. Pirmąja sezono pergale džiaugėsi ir Vilniaus BFA komanda. Vilniečiai namuose gynėjo Patriko Pranckaus įvarčio dėka 1:0 palaužė Kauno rajono „Garliavą“. Svečiai turėjo idealią progą pasigriebti bent tašką, bet 50-ąją min. nerealizavo 11 m baudinio.

Ne ką mažiau nei pirmasis laimėjimas BFA atstovus nudžiugino ir pasiekimai už aikštės ribų. Jų žaidimo epizodas iš pirmojo turo rungtynių su Panevėžio „Ekranu“ sukėlė tikrą ažiotažą socialinėje erdvėje. „Reels“ vaizdo įrašas, kuriame užfiksuoti kampinį keliančio BFA saugo Artiomo Osipovičiaus pokštai su „Ekrano“ sirgaliais, „Facebook“ ir „Instagram“ platformose buvo peržiūrėtas daugiau nei milijoną kartų!

Jonavos „Be1“ bei Vilniaus „Riterių“ pergalės sulaukė kur kas mažesnio žiūrovų dėmesio, bet ir jonaviečiai, 2:0 pamokę „Banga“ B jaunimą, ir vilniečiai, 5:0 nušlavę Kauno rajono „Hegelmann“ B kolektyvą, lieka Pirmos lygos viršūnėje.

1lyga.lt informacija;

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS