Neįgaliesiems

TOPsport Pirmos lygos 4-asis turas: velykiniai siurprizai ir žemaičių choristas

„TOPsport Pirma lyga“ 4-asis turas buvo spalvingas kaip velykinis margutis. Vieniems pirmenybių dalyviams pavyko paskanauti saldaus šventinio pergalės pyrago, kitiems – nubraukti ašarą, lyg nurijus aštrių krienų kąsnį.

Išsprūdo. Mažeikių „Atmosfera“ jau beveik laikė pirmąjį sezono tašką savo rankose, kai nuaidėjo arbitro švilpukas, užfiksavęs 11 metrų baudinį į mažeikiškių vartus. Armandas Šveistrys 97-ąją min. realizavo progą, išplėšdamas pergalę 2:1 Vilniaus „Riteriams“. Dramatiškose rungtynėse Mažeikiuose šeimininkai vos įpusėjus pirmajam kėliniui liko mažumoje, kai iš aikštės buvo pašalintas Deividas Gineitis. Vilniečiai persvara greit pasinaudojo ir ilsėtis išėjo pirmaudami 1:0.  Vis dėlto žemaičiai sugebėjo atsitiesti – 64-ąją min. greitą jų išpuolį užbaigė Donaldas Ogundu. Kuomet jau atrodė, kad „Riteriai“ praras pirmuosius sezono taškus, jiems padėjo patys varžovai, prasižengę savo baudos aikštelėje.

„Negaliu pykti, nes į pirmąjį praleistą įvartį komanda sureagavo gerai, būdama mažumoje išlygino rezultatą. Apmaudu, kad rungtynių pabaigoje tas mūsų taškas išsprūdo, – komentavo „Atmosferos“ treneris Marius Šluta. – Stengiamės, sunkai dirbame treniruotėse, todėl neabejoju, kad Fortūna atsisuks ir į mus“.

Kluptelėjo. Ko pavyko išvengti „Riteriams“, to neišvengė Jonavos „Be1“ kolektyvas. Jonaviečiai prarado pirmuosius taškus akistatoje su „Panevėžio“ dubleriais. Prieš šį turą „Be1“ delegavo savo atstovus į Lietuvos jaunimo (iki 21 metų) ekipą ir vaikinų (iki 19 metų) rinktinę, Europos čempionato elitiniame atrankos turnyre sensacingai parbloškusią Prancūzijos bendraamžius. Tačiau skųstis nuovargiu jie vargu ar galėtų. Mat panevėžiečiams pirmąją sezono pergalę nukalęs Nojus Lukšys taip pat nepoilsiavo, o padėjo jaunimo rinktinei akistatose Danijoje ir Velse. Po kluptelėjimo 0:2, vienais sezono favoritų vadinami „Be1“ futbolininkai su 6 taškais nusmuko į 6-ąją poziciją, tiesa, yra žaidę vienu maču mažiau nei artimiausi konkurentai.

Pirmą sezono laimėjimą atšventė ir Kauno rajono „Hegelmann“ dubleriai. Kauniečiai jau po Velykų 3:1 išsivežė tris taškus iš Gargždų, nustumdami „Banga“ B ekipą į 14-ąją poziciją. „Hegelmann“ B pergalė galėjo tapti triuškinama, tačiau prieš susitikimo pabaigą žaidžiantysis treneris Levanas Mačarašvilis nerealizavo 11 m baudinio.

Choristas. Klupinėjant konkurentams lyderių pozicijas išsaugojo Klaipėdos „Neptūnas“ ir Vilniaus BFA. Klaipėdiečiai labai sunkiai išvykoje 2:1 palaužė „Šiaulių“ B futbolininkus. Valdo Trakio auklėtinių pergalę lėmė paskutinėmis akimirkomis šiauliečio Danieliaus Jarašiaus nukreiptas kamuolys į savo vartus.

Panašią įtampą išgyveno BFA jaunimas, lyderių mūšyje namuose pranokęs Plungės „Babrungą“. Plungiškių japonas Shodai Tomemori 80-ąją min. sušvelnino santykį iki 2:3 ir su 3 įvarčiais žengia lygos snaiperių sąrašo viršūnėje. Svečiai galėjo išplėšti ir lygiąsias, bet pabaigoje pritrūko tikslumo. Šiame mače „Babrungą“ į sostinę atlydėjo vienintelis sirgalius. Vaikinas vienas atstojo visą aistruolių chorą, balsingomis skanduotėmis bei dainomis palaikydamas savo numylėtinius. Po mačo jis gavo grąžos – dozę savo futbolininkų aplodismentų.

„Neptūnas“ ir BFA su 10 taškų dalinasi 1-2 pozicijas. Jiems įkandin žengia mačą atsargoje turintys „Riteriai“ (9 taškai) ir Kėdainių „Nevėžis“. Pastarasis klubas 4-ajame ture taip pat turėjo rodyti charakterį, gelbėdamasis nuo nesėkmės „Kauno Žalgirio“ B tvirtovėje. Kauniečiai pirmavo iki pat 84-osios min., kai Rokas Župerka ir Taiga Horikoshi išplėšė pergalę 2:1.

Lygos naujokas Tauragės „Tauras“ jau trečią turą paeiliui baigė taikiai – šįsyk 0:0 su „Garliava“. Garliaviečių vartus puikiai saugojo ir pavojų malšino Dominykas Valeckas, kuriam kartu su komanda pavyko išlaikyti vartus „sausus“, tačiau tas pats nutiko ir prie Sido Mačaičio vartų.

Lygiosiomis (1:1) išsiskyrė ir centrinėse turo rungtynėse ginklus surėmę Panevėžio „Ekranas“ bei Kretingos „Minija“. Panevėžiečių gretose 15-ąją rungtynių minutę pasižymėjo „Minijos“ saugas Pierre Merveil Okende, o rezultatą išlygino panevėžiečio Ernesto Gerasimovo šūvis 68-ąją minutę. Kiek neįprasta ir tai, kad „Ekrano“ komandai buvo išdalintos net 7 geltonos kortelės, iš kurių antra geltona – komandos kapitonui Jonui Skinderiui konvertavosi į raudoną.

1lyga.lt informacija

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS