Neįgaliesiems

TOPsport Pirmos lygos 8-asis turas: sugrįžimas į Visaginą ir saldi brazilo premija

TOPsport Pirma lyga“  pirmenybių 8-asis turas daugumai komandų tapo gražia įžanga į šventinę Motinos dieną. Tiesa, pergales savo mamoms padovanojo ne visi favoritais laikyti klubai. Netikėti rezultatai lėmė, jog lygoje pasikeitė ir lyderis, ir autsaideris.

Premija. „Snickers’ų diena išaušo“ – šypsojosi Thiago Bomfimas. Kretingos „Minijos“ treneris iš Brazilijos susilažino su savo auklėtiniu Deividu Šiuša, jog už kiekvieną šio įmuštą įvartį asmeniškai pirks po „Snickers“ šokoladą. Akistatoje su Klaipėdos „Neptūnu“ gynėjas pasisaldino sau gyvenimą kaip reikiant. Jis antrojo kėlinio pradžioje išlygino rezultatą 1:1, o po to įspūdingame reide suklaidinęs kelis varžovus persvėrė rezultatą 2:1. Nors klaipėdiečiai iš kretingiškių paskutinėmis minutėmis atėmė pergalę (2:2), D. Šiuša, įmušęs pirmuosius sezono įvarčius, tikrai turėjo ką švęsti.

Įkandin buvusio lyderio „Neptūno“ 8-ajame ture taškų pabarstė ir kitas pretendentas į auksą – Jonavos „Be1“ klubas. Jonaviečiai Panevėžyje sužaidus valandą dar pirmavo 1:0 prieš „Ekraną“, bet netrukus praleido nigeriečio Abdulgafaro Adewale smūgį, o paskutinėmis rungtynių akimirkomis – ir japono Ryoki Imaizumi dūrį (1:2). Nesėkmė užkirto „Be1“ ekipai kelią į viršūnę. Jonaviečiai su 15 taškų rikiuojasi treti, bet trijų taškų atsilikimą nuo antroje vietoje atsidūrusio „Neptūno“ gali panaikinti dėka vieno mačo atsargoje.

Sugrįžimas. „Puikus stadionas, puikios ir rungtynės“, – trynė rankomis Slawomiras Cisakowskis. Lenko diriguojami Vilniaus „Riteriai“ pasinaudojo konkurentų kluptelėjimais ir grįžo į turnyro lentelės viršūnę. „Riteriai“ 2:0 palaužė Vilniaus BFA kolektyvą. Tiesa, karštas sostinės derbis vyko ne Vilniaus BFA arenoje, o gerokai šiauriau – už maždaug 150 km esančiame Visagino stadione. Šiame vaizdingos gamtos apsuptame stadione pernai įspūdingai nugriaudėjo Pirmos lygos Žvaigždžių dienos renginys. Po laimėjimo Visagine „Riteriai“ turi 19 taškų ir 1 tašku lenkia „Neptūną“.

Ketvirtoje vietoje likusiai BFA ekipai į nugarą alsuoja Plungės „Babrungas“ ir Kėdainių „Nevėžis“. Plungiškiai atidarė 8-ąjį turą namuose priimdami Tauragės „Taurą“. „Babrungas“ buvo laikomas akivaizdžiu rungtynių favoritu ir jau 10 min. išsiveržė į priekį, tačiau svečiai parodė charakterį ir po Aurimo Raginio bei legionieriaus iš Izraelio Moshe Halabi įvarčių dar iki pertraukos ėmė pirmauti 2:1. Šeimininkai tik didžiulių pastangų dėka išlygino rezultatą 2:2, bet daugiau nuveikti nebespėjo. Lygos naujokui „Taurui“ tai buvo jau septintas turas iš eilės be pralaimėjimų.

Sutapimai. Penktas žengiantis „Nevėžis“ galėjo šoktelėti net į trečiąją poziciją, bet paliko du taškus (1:1) Garliavoje. Šeimininkai pirmieji pralaužė svečių gynybą po Smitho Vignono Dohemeto įvarčio. Pastarasis saugas iš Benino su „Nevėžiu“ žaidė antrą kartą karjeroje ir abusyk pelnė įvartį, lėmusį lygiąsias tokiu pat rezultatu. Kėdainiečius nuo nesėkmės išgelbėjo 62 min. pasižymėjęs japonas Hirotaka Yamada.

Tryliktoje vietoje su 7 taškais likusiai „Garliavai“ ant kulnų mina atsigaunanti Mažeikių „Atmosfera“. Mariaus Šlutos auklėtiniai iškovojo jau antrą pergalę per pastaruosius tris turus, išvykoje 2:1 palauždami „Panevėžio“ B jaunimą. Įdomiausi įvykiai Panevėžyje prasidėjo likus žaisti 10 min., kai mažeikiškis Egidijus Gritkus išvedė svečius į priekį, Noelis Mbo tuoj pat rezultatą išlygino, bet Donaldas Ogundu 88 min. padėjo pergalingą tašką.

Mamos. „Hegelmann“ organizacija sekmadienį gražiai pasveikino savo gerbėjas su Mamų diena, bet pergalės neįteikė. Kauno rajono klubo dubleriai svečiuose net 1:4 neprilygo autsaiderei „Šiaulių“ B ekipai. Kauniečiai su 19 praleistų įvarčių lieka blogiausiai besiginančia lygos komanda, nors taškais lygiuojasi į vienuoliktoje vietoje žengiančią „Miniją“ (po 8). Šiauliečiai gi, pergalės dėka pabėgo iš paskutinės vietos, kurią užleido tiek pat taškų (4) turinčiai Gargždų „Bangai“ B.

Gargždiškiai išvykoje 1:2 neprilygo „Kauno Žalgirio“ dubleriams, pasistiprinusiems keliais pagrindinės komandos žaidėjais. Žalgiriečiams pirmąjį įvartį pelnė Tomas Stelmokas. Šis 18-metis augalotas 187 cm ūgio puolėjas su 6 įvarčiais tapo vienvaldžiu lygos lyderiu. Kauniečiai po trijų pergalių iš eilės su 12 taškų jau kėsinasi į lyderių penketą.

1lyga.lt informacija; FK Kauno Žalgiris nuotr.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS