Neįgaliesiems

Trakuose sustiprino komandinę dvasią

„Utenio“ futbolo akademijos merginos rugpjūčio 28–29 dienomis dalyvavo Trakuose vykusiame futbolo turnyre – V. Steško atminti taurėje.

Tėvo atminimui skirtą turnyrą jau devintą kartą organizavo buvę Vilniaus „Žalgirio“ ir Lietuvos rinktinės žaidėjai Artūras ir Igoris Steško. Kasmet vykstančiame turnyre su savo treniruojamomis komandomis dalyvauja ir „Utenos Utenio“ akademijos merginų treneris Arūnas Rastenis.

„Anksčiau šiame turnyre dalyvaudavau su treniruojamais berniukais, o su merginomis į Trakus vykome pirmą kartą, nes šiais metais jos pirmą kartą buvo pakviestos – iki šiol būdavo rengiami tik turnyrai berniukams, – aiškino A. Rastenis. – Kitais metais vyks jubiliejinis – dešimtasis – turnyras, kuriame merginų vėl turėtų būti.“

Šį kartą 6×6 formato turnyre dalyvavo septynios merginų komandos. Iš Utenos į Trakus vyko 15 dviejų amžiaus grupių merginų: iki 16 metų ir iki 14 metų amžiaus. Vasarą daug dirbusios futbolo aikštelėje „Utenio“ akademijos merginos nekantravo pasitikrinti savo žinias ir jėgas.

Nors ne viskas pavyko taip, kaip buvo suplanavusios, jos iš turnyro grįžo pakiliai nusiteikusios ir jau žinodamos, kuriose srityse norėtų labiau tobulėti. Pirmos komandos merginos užėmė trečią turnyro vietą ir pasidabino medaliais, antros – septintą. Puikiai įvertinta buvo Ugnė Maknytė, pelniusi geriausios turnyro gynėjos titulą.

„Merginų nuotaikos puikios, o aš pastebėjau, kad po stovyklų, išvykų į turnyrus, jų bendravimas tampa daug artimesnis, toks, koks ir turėtų būti komandoje, nebelieka pykčių, intrigų, – atskleidė A. Rastenis. – Kai kuriems treneriams nepatinka išvykos su nakvynėmis, tačiau aš jose matau vien teigiamus dalykus: merginos ne tik rungtyniauja su skirtingomis varžovėmis, tačiau ir apsigyvena kartu, taip suartėdamos, geriau viena kitą pažindamos ir išmokdamos viena prie kitos prisitaikyti.“

„Utenio“ merginos po intensyvaus turnyro ilsėtis neketina ir išsimiegojusios ims ruoštis ateityje laukiantiems turnyrams ir varžyboms. Prie pareigingiausiųjų, visus tris mokyklinių atostogų mėnesius treniruotes lankiusių futbolininkių, jau pareiškė norą prisijungti ir vasarą nesitreniravusios merginos.

A. Rastenis tvirtino, kad pradėti žaisti futbolą ir prisijungti prie besitreniruojančių merginų – niekuomet nevėlu, todėl kvietė net ir tas merginas, kurios niekuomet nespardė kamuolio, tačiau norėtų pamėginti žaisti futbolą, kreiptis į jį.

UtenosUtenis.lt inf.

SUSIJUSIOS NAUJIENOS

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS