Neįgaliesiems

Trečiasis turnyras Šiauliuose pritraukė rekordinį dalyvių skaičių

Prabėgo jau trečiasis, vienas masiškiausių futbolo turnyrų Lietuvoje – „Šiauliai City Football Cup“. Šiemet turnyras pritraukė rekordinį skaičių žaidėjų ir komandų.

 

2018 metais buvo suorganizuota vienuolika „Šiauliai City Football Cup turnyrų įvairaus amžiaus vaikams, mėgėjams bei veteranams. Iš viso turnyre dalyvavo net 111 komandų ir rekordinis dalyvių skaičius, kuris šiemet buvo didesnis nei 1600.

Daugiausiai komandų, po dvylika, dalyvavo 2007 m., 2008 m. ir 2009 m. gimusių vaikų A lygio turnyruose. 2009 metų amžiaus grupės turnyre nugalėtojais tapo SM „Mažeikiai”, o 2008 metų amžiaus grupės turnyre triumfavo ir Į. I. „Adiada įsteigtą taurę iškovojo FK „Spurtas“ iš Vilniaus. UAB „Bauen įsteigta taurė, dėl kurios varžėsi 2007 metais gimę futbolininkai, išvyko į Palangą, kurios nugalėtojais tapo FK „Gintaras” jaunieji futbolininkai. Taip pat ši Palangos komanda tapo stipriausia ir 2006 m. gimimo vaikų A lygio turnyre.

Patys mažiausieji turnyro dalyviai – 2010 metais gimę vaikai, o šio turnyro nugalėtojų taurė liko Šiauliuose, nes pirmąją vietą iškovojo jaunieji futbolo akademijos „Šiauliai žaidėjai. Tuo tarpu, vyriausieji vaikų turnyrų dalyviai – 2005 metais gimę futbolininkai, o stipriausia šio amžiaus turnyro komanda tapo Kauno SM „Tauras.

B lygio turnyruose taip pat netrūko vaikų emocijų. 2008–2009 metų amžiaus grupėje stipriausia buvo FA „Šiauliai komanda, 2007 m. – nugalėtoju tapo SC „Pakruojis, o tarp 2005–2006 metų gimimo B lygio komandų išsiskyrė „Baltijos futbolo akademija”.

Veteranų turnyre šiemet dalyvavo dešimt komandų, tarp kurių pirmą kartą buvo ir svečių iš Latvijos komanda. Turnyre netrūko praeityje žinomų futbolininkų, daugiausiai žinomų veidų buvo „Gargždų veterano gretose. Gargždų komandos garbę turnyre gynė tokie žaidėjai kaip Andrius Jokšas, Tomas Tamašauskas ir Darius Žutautas. Būtent buvusių Lietuvos rinktinės žaidėjų vedama komanda ir tapo turnyro nugalėtojais.

Mėgėjų turnyre intriga dėl nugalėtojų vardo išliko iki paskutinių rungtynių. Pastarosiose rungtynėse „Juventa-99 nepasinaudojo galimybe tapti turnyro nugalėtojais bei liko trečiojoje vietoje. Tuo tarpu paskutines rungtynes iš tribūnų stebėjusi FA „Šiauliai komanda džiaugėsi tapusi trečiojo mėgėjų turnyro nugalėtoja. Pirmųjų dviejų mėgėjų turnyrų čempionas FC „Saulininkas-OBLT šiemet liko antroje vietoje.

Po turnyro vienas iš „Šiauliai City Football Cup turnyro organizatorių Gintautas Mirauskas džiaugėsi, kad turnyras su kiekvienais metais tampa vis populiaresnis: „Kiekvienais metais dalyvių skaičius turnyre tik didėja, atsiliepimai apie turnyrą girdimi visoje Lietuvoje ir Latvijoje, todėl tai rodo, kad einame teisinga linkme. Pasiruošimas šiam turnyrui ir oficiali registracija prasideda dar prieš pusmetį, o palaikant ryšį su dalyviais didžiulį darbą atlieka Deivis Kančelskis. Kalbant apie pačią registraciją, jau dabar sulaukiame prašymų komandas registruoti 2019-iems metams, todėl, tikimės, kad kitais metais pavyks turnyrą dar labiau praplėsti geografiniu atžvilgiu. Džiugu, kad prie turnyro prisideda vis daugiau žmonių, rėmėjų, tarp kurių yra ir daug Šiaulių futbolo bendruomenės narių. Taip pat turnyro organizavimo klausimais daug padėjo futbolo akademija „Šiauliai, todėl laisvu laiku, jaukioje aplinkoje galėjo treniruotis ir šios akademijos auklėtiniai. Norime padėkoti visiems turnyro dalyviams, rėmėjams bei, tikimės, sėkmingo bendradarbiavimo ir ateityje.

ŠAFF.lt informacija

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS