Neįgaliesiems

Treneriai pristatė naują technologiją ir apžvelgė čekus

Lietuvos rinktinėje labiausiai matomi yra komandos žaidėjai, tačiau nemažai juodo darbo atlieka ir trenerių štabo nariai. Dieną naktį žaidimą analizuojantys Rokas Garastas ir Marius Babravičius papasakojo apie pasiruošimą rungtynėms su Čekijos rinktine bei išskyrė stipriausias varžovų puses.

Stovykloje Čekijoje, kuri skirta pasiruošti pasaulio čempionato atrankos rungtynėms, įtraukiamos ir naujovės, kuris palengvina trenerių ir žaidėjų darbą. Pasak M. Babravičiaus, laiko nėra mažai, todėl reikia surasti būdų, kaip jį išnaudoti kuo efektyviau. Viena iš naujovių – GPS technologija, kuri yra naudinga tiek taktiniu, tiek fiziologiniu atžvilgiu.

„Viską galime daryti tiesiogiai ir realiu laiku, tad efektyviai galime panaudoti gaunamą informaciją. Pavyzdžiui, buvo svarbu atkreipti dėmesį į mūsų kompaktiškumą ir taisyti klaidas realiu klaidas, matyti atstumą tarp linijų, žaidėjų ir išnaudoti tas 20 minučių, kurios skirtos taktiniui modeliavimui. Galime matyti visą kiekvieno žaidėjo nubėgtą distanciją ir greitį. Duomenų yra daug, tad turime žinoti, ko mums reikia labiausiai“, pasakojo M. Babravičius. R. Garastas jam antrino, kad šis įrankis palengvina darbą.

Trečiadienio vakarą, Ūsčio prie Labės mieste Lietuva kontrolinėse rungtynėse susitinka su Čekijos rinktine. Treneriai teigė, kad varžovų analizei skyrė didelį dėmesį.

„Ruošiamės artimiausioms rungtynėms ir jos visada bus pačios svarbiausios. Čekija nemažai žaidžia per kraštus, kur atlieka kombinacijas, o jų skersų perdavimų kokybė yra tokia, kokios dar nematėme pas jokią komandą – kas trečias perdavimas pasibaigia pramušimu į vartus“, – sakė R.Garastas.

„Čekų žaidimo tendencijos išlieka tos pačios, jie atlieka žemus perdavimus ir kombinacijas prie baudos aikštelės bei sukelia problemų didesnėms komandoms. Tai bus puiki repeticija, nes nemažai jų žaidimo kai kur panašus į anglų.“

M. Babravičius pridėjo, jog Čekija yra nemenkas iššūkis dėl savo keliamų grėsmių atakose: „Jie daug rizikuoja ir praranda kamuolių savo trečiojoje zonoje, o standartinėse padėtyse jie tiek keliant kampinius, tiek keliant kamuolius iš kraštų yra labai pavojingi. Praktiškai kiekvienas perdavimas yra reali grėsmė, tad tad turėsime surasti kelių kaip apsiginti“.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS