Neįgaliesiems

Trenerių bendruomenė gilino žinias LFF Techninio departamento seminare

Lietuvos futbolo federacijos Techninis departamentas surengė atvirąjį seminarą visų sporto organizacijų futbolo treneriams, kuriame pristatytos modernios 5×5 žaidimo taktinės ir techninės subtilybės.

Seminaras, skirtas 5 prieš 5 formato žaidimo, treniruočių ir trenerių kompetencijos temoms, vyko gruodžio 10 ir 11 dienomis naudojant „Microsoft Teams“ platformą. Organizatoriai džiaugiasi, jog renginys sulaukė didelio susidomėjimo: pirmoje sesijoje dalyvavo 134, o antroje – 113 užsiregistravusių trenerių.

Pirmoje dienoje nagrinėtos 4 kertinių temų visuma – futbolo treneris, žaidėjas, žaidimas, aplinka. LFF techninis direktorius Patrick De Wilde tarė įvadinį žodį bei pristatė apie šiuolaikinius trenerio darbo principus. Lukas Artimavičius papasakojo išsamiau apie žaidėjų paruošimo poreikius, o Céderique Tulleners – apie žaidimo principus, akcentuojant techninius aspektus. Deimantas Bička sesiją baigė RSC „Anderlecht“ treniravimo stiliaus analize.

Gruodžio 11-ąją seminaro dalyviams buvo išsamiai pristatyti 5×5 žaidimo principai, pratimai, žaidėjų taktinis išsidėstymas. Pateikti RSC „Anderlecht“ didaktiniai principai bei pavyzdiniai treniruočių struktūros pavyzdžiai iš Lietuvos futbolo akademijų, kurios dalyvauja „Anderlecht“ jaunimo ugdymo sistemos projekte.

Kaip pažymėjo Patrick De Wilde, šis ir būsimi numatyti seminarai atliepia 2020–2024 m. LFF techninėje strategijoje iškeltą užduotį edukuoti trenerius bei skatinti tarpusavio komunikaciją tarp trenerių, akademijų ir klubų.

„Mūsų tikslas – įtraukti visus futbolo bendruomenės narius, bendrauti su 5×5 futbolo komandų treneriais bei supažindinti juos su naujausiomis tendencijomis ir darbo specifika. Lietuvoje tik nuo praeitų metų įdiegtos 5×5 formato varžybos vaikams vietoje buvusių 7×7 formato, todėl buvo svarbu pasidalinti teorinėmis ir praktinėmis idėjomis.

Manau, kad pirmasis seminaras – tai didelis pasisekimas, įvertinus kiek įtraukėme trenerių. Mačiau, jog dalyje kambarių užsiregistravę dalyviai stebėjo seminarą kartu su dar keliais susidomėjusiais asmenimis, kas išties džiugina. Visa tai skatina reguliariai organizuoti dar daugiau nuotolinių seminarų. Sausį surengsime 8×8 žaidimo seminarą ir tikiuosi pakviesti lektorių iš užsienio, kad atverti naujų idėjų Lietuvos treneriams“, – apžvelgė LFF techninis direktorius Patrick De Wilde.

Susipažinti su LFF Techninio departamento parengtais leidiniais apie 5×5, 8×8, 11×11 žaidimų modelius ir treniruočių struktūros videomedžiaga galima lff.lt svetainės skiltyje „The Central Circle“.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS