Neįgaliesiems

Tris užtikrintas pergales pasiekęs Dentinho: „Būsime konkurencingi prieš bet kurią nacionalinę komandą“

Praėjusią savaitę Turkiją, Izraelį ir Šiaurės Airiją nugalėjusi Lietuvos futsal rinktinė užtikrintai iškovojo kelialapį į pagrindinį atrankos į 2024 metų pasaulio čempionatą turnyrą. 

Vos trečią reitingą tarp keturių grupės komandų turėję lietuviai dvikovoje su turkais santykius, iš esmės, išsiaiškino per pusę pirmojo kėlinio. Taip pat pirmieji kėliniai buvo sėkmingesni ir su Izraelio, ir su Šiaurės Airijos rinktinėmis. Galiausiai, iškovotos pergalės garantavo kelialapį, kokio Lietuvos futsal rinktinė istorijoje dar nebuvo iškovojusi.

„Niekada nebūna lengva. Kad pasiektume tokį lygį, kokiu žaidėme, reikėjo išlieti daug prakaito treniruotėse“, – prabėgus kelioms dienoms po triumfo sakė rinktinės vyriausiasis treneris Dentinho.

Priminsime, kad debiutinėje atrankos dvikovoje prieš Turkiją lietuviai taip užspaudė varžovus, kad pastarieji pradėjo klysti lygioje vietoje. Tai garantavo Deivido Reimario, Luko Sendžiko, Edgaro Baranausko ir Jono Ulberkio įvarčius. Turkai vienintelį savo įvartį pelnė antrajame kėlinyje.

„Toks buvo planas. Puikiai žinojau, kad galinga rungtynių pradžia nulems rungtynių baigtį. Į aikštę žengėme stiprūs ir maksimaliai susikaupę. Džiaugiuosi, kad planas pavyko idealiai. Aukštas ir stiprus spaudimas turkams neleido pajusti savo žaidimo, o mes tą neįtikėtiną kėlinį laimėjome 4:0. Gerai žaidėme ir po pertraukos, tačiau iki jos buvome tikra mašina“, – sakė Dentinho.

Antrosios rungtynės su Izraeliu buvo visiškai kitokios – itin atsargiai žaidę šios rinktinės žaidėjai nepersistengė puolime net tada, kai jiems reikėjo naikinti deficitą. Lietuviai, savo ruožtu, įgiję persvarą, ramiai sulaukė dvikovos pabaigos varžovams neleidę sukurti nei vienos pavojingesnės progos. Pačių lietuvių gretose pasižymėjo Justinas Zagurskas ir E. Baranauskas.

„Mūsų sėkmę ir šioje dvikovoje lėmė sėkminga pradžia. Vėliau tiesiog kontroliavome situaciją. Taktine ir strategine prasme sužaidėme puikias rungtynes, džiaugiuosi, kad puikiai veikė žaidimo planas ir tada, kai varžovai vietoje vartininko į aikštę metė penktą žaidėją“, – prisiminė rinktinės vyriausiasis treneris.

Po tų antrųjų rungtynių Lietuva užsitikrino pirmąją vietą grupėje, tačiau futbolininkams tai buvo nė motais. Jie iškart paskelbė, kad nepaisant kelialapio, į trečiąsias rungtynes eis tik tam, kad būtų iškovota dar viena pergalė. Šįsyk įvarčiais prie pergalės prisidėjo Albertas Voskunovičius ir trečiąsyk pasižymėjęs E. Baranauskas.

„Kiekvienose rungtynėse siekiame savo tikslų. Kadangi buvome užsitikrinę pirmąją vietą, rungtynėse su Šiaurės Airija pasireikšti daugiau gavo tie žaidėjai, kurie iki tol žaidė mažiau. Žiūrint į ateitį, privalome suteikti tokią galimybę – dar bus situacijų, kai prireiks žaidėjų, turinčių daugiau patirties nacionalinėje komandoje. Reikia, kad jie būtų pasiruošę. Būtent todėl tose rungtynėse aikštėje matėte ir K. Čirbą, ir M. Adomėną, ir L. Sipavičių, ir J. Ulberkį.

Apskritai, vertinant visą turnyrą, mes žaidėme neįtikėtiną salės futbolą. Visos trejose rungtynėse įrodėme, kad esame geresni visais komponentais. Spaudimas, žaidimo valdymas, žaidimas su kamuoliu – visur buvome geresni.

Per trejas rungtynes praleidome tik vieną įvartį. Salės futbole tai yra neįtikėtinas pasiekimas. Kita vertus, panašaus žaidimo tikėjausi, nes mačiau vaikinus treniruotėse. Jie turi nuostabų potencialą ir tai jie parodė rungtynėse“, – sakė Dentinho.

Pagrindinis atrankos turnyras vyks rugsėjį. Kas bus Lietuvos rinktinės varžovais, dar nėra aišku. Aišku tik tiek, kad pats turnyras bus gerokai stipresnis.

„Žinome tai, kad pagrindiniame atrankos turnyre žaisime su aukščiau reitinguotomis komandomis. Bet kokiu atveju, vaikinams jau pasakiau, kad nepriklausomai nuo komandų lygio, kuriame žaisime, žaisime savo žaidimą. Kadangi negaliu kontroliuoti, kas bus mūsų varžovai, labiau sutelkiu dėmesį į dalykus, kuriuos galiu kontroliuoti – tai yra, ką turime tobulinti ir koreguoti. Galiu pasakyti, kad būsime konkurencingi prieš bet kurią nacionalinę komandą“, – reziumavo Dentinho.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS