Neįgaliesiems

Trys jaunosios futbolininkės susiejo ateitį su „Gintra-Universitetu“

Nepaisant klampios situacijos visame sporto pasaulyje Šiaulių „Gintros-Universiteto“ klubas ir toliau išlieka aktyvus balansuodamas sudėtį ir, tai darydamas, ne tik galvojant apie artimiausius metus, bet ir apie tolimesnę ateitį.

Lietuvos čempionių ekipa oficialiai sukirto rankomis su trimis žaidėjomis, kurios yra laikomos vienos iš perspektyviausių šalies futbolininkių. 

Gabija Toropovaitė, Rimantė Jonušaitė ir Meda Šeškutė artimiausius kelis metus vilkės geltonai juodus marškinėlius ir gins miesto bei šalies garbę ne tik Lietuvos A lygos čempionate, bet ir Baltijos lygoje bei prestižiniame Europos turnyre – UEFA moterų Čempionių lygoje.

Nei viena iš šių jaunų žaidėjų nėra naujokės komandoje. 18-os metų gimtadienį sausį atšventusi G. Toropovaitė praėjusiame sezone dar atstovavo kitą Šiaulių miesto komandą – Šiaulių SG-FA Šiauliai ir joje buvo akivaizdi lyderė. Tiesa, tiek Baltijos lygos čempionate, tiek kituose draugiškuose turnyruose ar kontroliniuose mačuose saugo pozicijoje rungtyniaujanti mergina jau pernai vilkėjo Gintros-Universiteto aprangą ir dažnai po rungtynių sulaukdavo vyriausiojo trenerio Rimanto Viktoravičiaus komplimentų.

Nepaisant trenerio pagyrų kukli išliekanti G. Toropovaitė aikštėje ypač mėgsta būti su kamuoliu, o kūrėjos vaidmuo šiai jaunai futbolininkei atveria galimybes pademonstruoti išskirtinius gebėjimus susijusius su kamuolio valdymo maniera. Galima prognozuoti, kad artimiausiais metais šios žaidėjos karjeroje išvysime dar didesnį proveržį.

Lyg viesulas į daugkartinių šalies čempionių gretas dar 2019-ųjų pavasarį įsiveržė ir R. Jonušaitė, kuri ryškiausiomis spalvomis suspindo dar pasirengimo sezonui cikle.

Savo puikiu žaidimu kontrolinėse rungtynėse ji ne tik įtikino trenerį R. Viktoravičių esanti verta žaisti reprezentacinėje Šiaulių miesto moterų komandoje, bet ir užsitarnavo pagrindinės komandos puolėjos poziciją. 

16-metei merginai skirtas trenerio pasitikėjimo kreditas buvo pateisintas su kaupu. R. Jonušaitė įvarčiais draskė varžovių vartų tinklus visą sezoną tiek A lygos čempionate, tiek ir Baltijos lygoje. Gintros-Universiteto puolėja tapo jauniausia visų laikų moterų futbolo A lygos rezultatyviausia žaidėja tiksliais smūgiais pasižymėjusi net 41 kartą.

Praėjusią vasarą Alytuje ji debiutavo ir UEFA moterų Čempionių lygos varžybose, tiesa, pirmąjį įvartį jaunoji žaidėja dar turės sumedžioti ateinančiose kovose.

Trečioji futbolininkė taip pat susiejusi savo ateitį su Lietuvos čempionių klubu yra vartininkė M. Šeškutė. Ko gero, geriausiai visiems futbolo aistruoliams Meda įsiminė iš titaniškų jos pastangų ginant Lietuvos merginų U-17 rinktinės vartus pareikalavusio Europos merginų čempionato vykusio Lietuvoje 2018-ųjų pavasarį.

Mažiau patirties turinčioms lietuvėms grupės etape teko išgyventi skaudžių pamokų, kuriomis mūsiškes baudė tokių futbolo šalių, kaip Vokietija ar Nyderlandai, atstovės. Nepaisant pralaimėjimų būtent M. Šeškutė buvo paskutinė tvirta lietuvių barikada, kurią varžovėms sekėsi įveikti sunkiausiai. Futbolo gerbėjų simpatijas užsitarnavusi vartininkė susižavėjimą kėlė ne tik užtikrintu žaidimu, bet ir tvirtu charakteriu, nepaisant to, kad tuomet jai buvo tik 14 metų.

Bendradarbiavimo su jaunosiomis žaidėjomis ilgalaikėmis sutartimis įtvirtinimu džiaugėsi ir komandos direktorius Mantas Radavičius, kuris pabrėžė, kad tai itin svarbus žingsnis klubo vizijoje, o žaidėjoms – galimybė būti užtikrintomis savo artimiausia ateitimi ir koncentruotis į futbolą.

Vienas svarbiausių klubo strateginių uždavinių yra sudaryti sąlygas mūsų komandoje tobulėti perspektyviausioms šalies žaidėjoms. Meda, Rimantė ir Gabija yra talentingos jaunos futbolininkės turinčios didžiulį potencialą. Jos jau dabar yra nacionalinės moterų futbolo rinktinės narės ir tikimės, kad vilkėdamos „Gintros-Universiteto marškinėlius dar bent keletą ateinančių metų tobulės dar sparčiau. Nežinome kaip susiklostys šių žaidėjų karjeros, tačiau gali nutikti ir taip, kad galbūt mūsų klubas joms taps ateities tramplinu į pajėgiausias Europos komandas. O jeigu taip ir neatsitiktų jos turės visas galimybes ateityje tapti pagrindiniais mūsų klubo veidais”, – šviesią ateitį jaunosioms komandos žaidėjoms prognozavo M. Radavičius.

Primename, kad Lietuvos moterų futbolo A lygos čempionato startas Šiauliuose numatytas birželio 7-ąją. Šiaulių Gintra-Universitetas turėtų priimti viešnias iš Vilniaus – MFA Žalgirio-MRU futbolininkes, kurios į A lygą sugrįžta po vienerių metų pertraukos. 

Pagal preliminarų LR Vyriausybės planą dėl masinių renginių vykdymo atvirose erdvėse, nuo birželio 1 dienos bus galima vykdyti renginius su 300 dalyvių, todėl žiūrovų skaičius stadione esant poreikiui bus ribojamas laikantis numatytų saugumo reikalavimų. 

fkgintra.lt informacija

SUSIJUSIOS NAUJIENOS

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS