Neįgaliesiems

Trys Lietuvos teisėjai dalyvauja UEFA „Core“ programoje

Balandžio 5–11 dienomis teisėjai Kęstutis Bartuškevičius, Edvardas Korotkovas ir Aleksandras Stepanovas išvyko į Šveicariją, kurioje vykdoma UEFA „Core“ talentų programa.

Niono mieste vykusiuose mokymuose dalyvavę futbolo teisėjai pažymėjo, jog įgijo neįkainojamos patirties ir motyvacijos. Arbitras Kęstutis Bartuškevičius pasidalino savo pirminiais įspūdžiais:

„Kai sužinojau, kad turėsiu galimybę dalyvauti UEFA „Core“ programoje, supratau, kad mane aplankė vieni įspūdingiausių jausmų. Ne kartą teko girdėti iš kolegų, kurie jau dalyvavo šioje programoje, kaip tokie kursai pakeičia supratimą ne tik apie futbolą, teisėjavimą, bet ir apie patį gyvenimą bei įvairius prioritetus. Todėl džiaugiuosi gavęs tokią galimybę ir vertinu kursų svarbą.

Kalbant apie UEFA „Core“ kursus, tai buvo viena iš mano svajonių. Dažniausiai savo gyvenimą planuoju palaipsniui, žingsnis po žingsnio. Pradėjus teisėjauti norėjosi kilti vis aukščiau, pradėjus jaunių čempionate norėjosi siekti LFF II lygos, po to I lygos, paskui jau ir A lygos. Tapus aukščiausios lygos teisėju pamaniau, kad viskas, tai yra mano aukščiausias laiptelis, kokį galėjau pasiekti. Atrodė, kad apie „Core“ kursus galiu tik ir toliau svajoti, o štai – svajonės pildosi. Man, kaip jaunam teisėjui, kuris antrą sezoną teisėjauja „Optibet A lygoje“ tokie kursai pridės didesnio pasitikėjimo savimi, profesionalumo ir pakeis patį mentalitetą“.

Kursų dalyviai Šveicarijoje turėjo turiningą programą, į kurią įėjo tiek treniruotės, tiek diskusijos apie futbolo žaidimą ir specifiką įvairiose šalyse.

„Buvome apgyvendinti netoli Ženevos. Tik atvykus, mums buvo suteikta apranga ir skirtas dviratis, su kuriuo keliaudavome nuo taško A iki taško B. Dienotvarkė buvo įtempta, kiekvieną rytą po pusryčių vykome į UEFA būstinę, kur vykdavo medicininiai patikrinimai, paskui sekė treniruotės bei paskaitos. Paskaitose daug diskutavome apie futbolo žaidimą, apie jo suvokimą. Paskaitas vedė dėstytojai iš Italijos, Ispanijos, Anglijos, o pagrindinis kursų vadovas – anglas David Elleray, žmogus su mane žavinčiu požiūriu. Ypač gerai ir motyvuojančiai nuteikė pirmoji paskaita, o toliau vyko įtemptas darbas, nebuvo kada poilsiauti.

Šiuos kursus būtų galima prilyginti LFTA pasiruošimo stovyklai Turkijoje, kur turėjome didelį krūvį, teisėjavome nemažai rungtynių. Nors per visą laikotarpį Šveicarijoje neteisėjavome nei vienoms rungtynėms, bet kasdien turėjome treniruotes, laikėme „Yo-Yo“ testą, teorijos egzaminą anglų kalba. Kursuose dalyvavo atstovai iš aštuonių šalių, su kuriais kasdien diskutavome apie futbolą jų šalyse, kokie vyrauja standartai ir panašiai” – apžvelgė pašnekovas.

K. Bartuškevičius teigė, kad apie UEFA „Core“ kursų teikiamą naudą yra anksčiau girdėjęs iš savo kolegų. Niono mieste vykę mokymai leido Lietuvos teisėjams ne tik pasisemti patirties iš užsienio specialistų, bet geriau pažinti vienas kitą.

„Apie UEFA „Core“ kursus išgirdau iš kitų Lietuvos teisėjų, kurie anksčiau juose dalyvavo. Vienuose pirmųjų dalyvavo FIFA kategorijos teisėjas Donatas Rumšas. Taip pat bendravau ir su Donatu Šimėnu, Mindaugu Jackumi bei, manau, kad patirtis tokiuose kursuose pridėjo jiems daugiau profesionalumo bei atsidavimo.

Esu laimingas, kad tokia galimybe tenka dalintis su asistentais – Edvardu Korotkovu ir Aleksandru Stepanovu. Su Aleksandru esame nemažai teisėjavę Pirmoje lygoje, kur turėjome įdomių rungtynių, tad vienas kitą jau neblogai pažįstame, o su Edvardu nebuvo tekę daug bendrauti, bet galiu pasakyti, kad sužavėjo jo charakteris, atsidavimas. Jis lyg „standartinis“ geras asistentas, kuris linkęs ne tik atlikti veiksmus savo zonose, bet padėti ir aikštės teisėjui rungtynių metu. Džiugu, kad turėjau galimybę teisėjauti kartu su jais pasiruošimo stovykloje Turkijoje ir atidaryti šių metų „Optibet A lygos“ sezoną. Jie abu geri ir veiklūs žmonės, kurie eina tinkama linkme, noriai dirba bei sparčiai mokosi. Smagu, kad viską galime patirti drauge“, – džiaugėsi K. Bartuškevičius.

Antroji išvyka į UEFA „Core“ kursus teisėjams numatyta š. m. rugsėjo 26–30 dienomis.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS