Trys T. Aukštuolio įvarčiai leido turnyrą užbaigti puikia pergale

Lietuvos U-18 (gimusių 1999 m. ir jaunesnių žaidėjų) rinktinė Sankt Peterburge Valentino Granatkino atminimo turnyre užbaigė savo pasirodymą aukšta nata. Rungtynėse dėl 13-osios vietos lietuviai užtikrintu rezultatu 3:1 įveikė Irano rinktinę.

Šiame susitikime lietuvių trenerių štabas nusprendė suteikti progą turnyre dar nežaidusiam vartininkui Kornelijui Smilingiui, kuris pakeitė Pijų Petkevičių.

Abi komandos nevengė atviro žaidimo, o 26 minutę pirmą rimtą progą įmušti turėjo iraniečiai. Komandos kapitonas Kipras Kažukolovas numušė kamuolį nuo vartų linijos. Į tai lietuviai po keturių minučių atsakė savuoju išpuoliu – Edgaras Utkus atakos krašte išniro vienas prieš vartininką, bet pastarasis atrėmė smūgį.

32 minutę Lietuvos ekipai pavyko išsiveržti į priekį. Po kampinio mūsų komanda sukūrė pavojingą situaciją baudos aikštelėje, pirmą K. Kažukolovo smūgį atrėmė vartininkas, bet galų gale Titas Aukštuolis pasinaudojo tuo, kad kamuolys atšoko jam ir iš arti smūgiavo tiksliai.

Visgi jau po kelių minučių Iranui pavyko išlyginti rezultatą. Varžovų puolėjas sulaukė aukšto perdavimo baudos aikštelės centre ir tiksliai smeigė kamuolį galva į K.Smilingio ginamus vartus.

Tačiau mūsiškiai nemažino apsukų ir toliau grasino oponentų vartams, kol pasiekė antra įvartį. Prieš pertrauką kontratakoje Titas Aukštuolis sprintavo į priekį dešiniajame krašte, įsiveržė į baudos aikštelę, ir nors iš pradžių smūgiuoti nepavyko, gavęs antrą progą stipriu smūgiu pasiuntė kamuolį į viršutinį vartų kampą.

Po pertraukos žaidimo tempas kiek nuslopo, bet lietuviai tvirtai laikė vadeles savo rankose. 83 minutę pergalę buvo įtvirtinta. Irano vartininkas suklydo atlikdamas perdavimą ir  kamuolį prisivijęs T.Aukštuolis pelnė savo „hattricką“.

Lietuva triumfavo 3:1 – tai Vytauto Vaškūno auklėtiniams buvo trečioji pergalė turnyre. Lietuviai patyrė tik vieną pralaimėjimą, tačiau užėmė 13-ąją vietą.

“Rungtynės buvo sunkios, atsiliepė susikaupęs nuovargis. Atlikome nemažai keitimų, kad visi galėtų parungtyniauti ir tuo pačiu džiugu, jog pavyko iškovoti pergalę. Šiandien vaikinai žaidė labiau atsipalaidavę. Vaikinams po rungtyni pasakiau, kad jei visuomet žaisime taip, kaip paskutines dešimt minučių, laukia tikrai gera ateitis. Turnyre pralaimėjome tik vienerias rungtynes Kazachstanui – komandai, kuri iškopė į finalą. Pasiekėme dvi pergales ir tris lygiąsias. Manau, jog tai normalūs rezultatai”, – po dvikovos konferencijoje žiniasklaidai sakė V. Vaškūnas.

U-18 Lietuva – Iranas 3:1 (2:1)
Sankt Peterburgo sporto ir koncertų kompleksas
Teisėjas: Vasilii Tikhonov

Įvarčiai: 32 min. T. Aukštuolis (1:0), 34 min. S. Sayyadmaneshshiadeh (1:1), 83 min. T. Aukštuolis (2:1), 83 min. T. Aukštuolis (3:1)

Įspėti: 62 min. T. Paulikas (Lietuva), 67 min. T. Aukštuolis (Lietuva), 79 min. E. Utkus (Lietuva), 85 min. T. Janušauskas (Lietuva), 87 min. M. Sharifi (Iranas), 88 min. Y. Delfi (Iranas).

U-18 Lietuva: Kornelijus Smilingis, Kipras Kažukolovas, Tadas Paulikas, Arnas Borodinas (46 min. Matas Voronko), Andrius Lučauskas (23 min. Tomas Janušauskas (89 min. Deividas Skaržauskas)), Domantas Putrius (36 min. Ronaldas Misiūnas), Domantas Vitkus (46 min Džiugas Sūnlelaitis), Matas Ramanauskas, Edgaras Utkus, Martynas Vasiliauskas, Titas Aukštuolis (89 min. Deividas Mikalauskas).